Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Tohle bude hora práce: Řidiči, radši v Olomouckém kraji sledujte nový informační systém na stránkách hejtmanství

08.03.2015
Tohle bude hora práce: Řidiči, radši v Olomouckém kraji sledujte nový informační systém na stránkách hejtmanství

Autor: Olomoucký kraj

Popisek: Rekonstrukce komunikací, ilustrační foto.

Olomoucký kraj letos investuje do oprav svých silnic 1,17 miliardy korun. To je dosud nejvíc v jeho historii. Řidiči v tom často vidí útrapy, minimálně obavy z objížděk a zdržování. Kraj připravil usnadňující řešení.

Nejvíc silnic patří kraji

Kraj vlastní 3095 kilometrů silnic II. a III. tříd, což je 87 procent komunikací na jeho území. V současné době má hejtmanství připraveno 59 projektů, které jsou zaměřeny především na opravy povrchu a na rekonstrukce silnic a mostů. „Hlavním kritériem při plánování seznamu navržených silnic k opravě byl jejich havarijní stav, význam, zatížení komunikace nebo hluk v zastavěných částech obcí,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Spěchá se, času je málo

Všechny projekty musí kraj dokončit v letošním roce. K těmto investičním akcím přibudou také rekonstrukce a opravy, které má v plánu Ředitelství silnic a dálnic ČR nebo Správa železniční dopravní cesty. ŘSD do státní silniční sítě na území Olomouckého kraje investuje zhruba 1,14 miliardy korun, připraveno má dvacet akcí.

SŽDC letos na železnici zrealizuje osm projektů za více než 1,5 miliardy korun. Značný dopad na dopravu bude mít i výstavba kanalizace ve zhruba čtyřiceti městech a obcích v regionu. První rekonstrukce začínají již v březnu. „Z tohoto důvodu bude docházet ke značným omezením v dopravě. Na hejtmanství jsme zřídili řídící pracovní skupinu, která koordinuje plánované akce, aby byly negativní dopady na plynulost dopravy co nejmenší. Situace v dopravě nebude jednoduchá a letošní rok bude vyžadovat trpělivost a pochopení především ze strany řidičů,“ řekl Rozbořil.

Sledujte infosystém

Hejtmanství bude postupně všechny letošní plánované opravy silnic zveřejňovat, a to na webových stránkách kraje na titulní straně v červené části „Nepřehlédněte“ nebo na speciálním internetovém odkazu Uzavírky silnic. Informace budou pravidelně aktualizovány a doplňovány o termíny uzavírek a objízdných tras.

Právě probíhající uzavírky v Olomouckém kraji:

Přehled plánovaných akcí na silnicích Olomouckého kraje pro rok 2015 ke stažení: 

Soubor typu pdf Plánované uzavírky pro rok 2015

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace