Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Nedělní mráz zboural meteorologům teplotní tabulky

26.03.2013
Nedělní mráz zboural meteorologům teplotní tabulky

Autor: MG

Popisek: Předpověď počasí

Zima, že by psa nevyhnal, a to už je přitom pár dnů takzvané astronomické jaro. Nejchladněji v Česku bylo v neděli v Karlově Studánce v Jeseníkách a na Šeráku na Olomoucku. Asi každého z nás zajímá, kdy se konečně oteplí?

„Když jsme si v lednu domlouvali pobyt na konec března, čekali jsme, že si tady užijeme jarního sluníčka. Ale máme smůlu. Slunce sice občas vidíme, ale během dne je opravdu zima. Ještěže je tady tak hezky a v noci nemusíme ven,“ řekla pro Krajské listy.cz při procházce Karlovou Studánkou pětice návštěvníků z Čech.

Na konec března nezvykle chladné počasí zaskočilo i meteorology. „Nedělní mrazy zbouraly tabulky, protože šlo o vůbec nejchladnější ráno, které kdy bylo 24. března naměřeno. Nejnižší teplotu v celé zemi jsme naměřili v Karlově Studánce v Jeseníkách, kde bylo v neděli ráno minus 19 stupňů Celsia. Na Olomoucku bylo nejchladněji na Šeráku, kde teplota dosahovala hodnoty minus 18,6 stupně Celsia,“ řekl novinářům Roman Volný z Českého hydrometeorologického ústavu.

Kdy se oteplí?

Měsíční výhled meteorologů moc přesný nebývá. Uvádí se v něm, že se oteplí zřejmě až po Velikonocích.  Zbytek března bude ještě chladný. Příjemné jarní počasí už je na jihu Evropy. Ve španělském Madridu dnes bylo 11 stupňů a v řeckých Aténách 18 stupňů Celsia.

Milan Glista

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace