Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Nostalgická kavárnička Ondřeje Suchého

Nostalgická kavárnička Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Cyklobus z Olomouckého kraje do Beskyd začíná jezdit

01.06.2014
Cyklobus z Olomouckého kraje do Beskyd začíná jezdit

Foto: cyklistika.beskydy.cz

Popisek: C\klobus, ilustrační foto

Cyklobus Bečva, který si vloni získal sympatie cyklistů, nabídne letos ještě širší služby - od června do konce srpna bude jezdit o sobotách a nedělích. Milovníci cykloturistiky mohou vyjet do hor v autobuse, zatímco jejich kolo se poveze v přívěsném vozíku.

Cyklobus s přívěsným vozíkem zamíří z Přerova přes Lipník nad Bečvou a Hranice až do beskydského centra Bumbálka. Podle přerovského cyklokoordinátora Jiřího Janalíka je ale možné zvolit i opačný „scénář“ – vyjet si na Bumbálku na kole a dolů se svézt autobusem, který jede zpět směrem na Přerov méně vytížený.

První cyklobus vyjede do terénu v neděli 1. června

Lidé, kteří chtějí mít jistotu, že budou mít v naplánovaný den v cyklobuse místo, by si měli zajistit rezervaci. „Počet míst je omezený – a soudě podle loňské sezóny se dá předpokládat, že zájem bude velký. Letos ale nabízíme větší a bezpečnější cyklovlek, který pojme až třicet kol,“ říká Jiří Janalík. Rezervaci si mohou lidé zajistit na stránkách společnosti Arriva, nebo v městských informačních centrech v Přerově, Lipníku nad Bečvou a Hranicích.

První cyklobus vyjede do terénu v neděli 1. června, poslední ukončí sezónu v neděli 31. srpna. „Z Přerova bude spoj odjíždět vždy o půl osmé ráno, zpět z Bumbálky vyjede ve čtyři hodiny odpoledne. Zájemci mohou nastoupit i po trase – tedy v Lipníku, Hranicích, Valašském Meziříčí, Rožnově nebo na Horní Bečvě,“ doplnila Jolana Plšková z Městského informačního centra Přerov.

Cyklobus Bečva brázdil stokilometrovou trasu z Hané až do Beskyd už vloni v průběhu prázdnin vždy v sobotu. Letošní sezóna bude kvůli zájmu lidí o měsíc delší a navíc se rozšiřuje na oba víkendové dny.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL