Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Podomní obchodník s komplicem okradli seniory o 372 tisíc

20.01.2014
Podomní obchodník s komplicem okradli seniory o 372 tisíc

Autor: cenyenergie.cz

Popisek: Podomní prodej, ilustrační foto

KRIMI Od středy 15. ledna letošního roku prověřují kojetínští policisté případ okradených seniorů, k němuž došlo v pondělí 13. ledna 2014 v dopoledních hodinách v jednom z rodinných domů na ulici Náměstí republiky v Kojetíně.

Informovala o tom policejní mluvčí Irena Urbánková. Zatím neznámý pachatel pod záminkou podomního prodeje zboží obelstil 83 letého seniora a vloudil se k němu do domu. Tam po něm požadoval 2 tisíce korun za zboží. Pán mu peníze přinesl z jedné z místností, kde měl schované úspory. Všemu byla přítomna i 76 letá paní poškozeného.

Neznámý muž neustále hovořil o zboží. Česky, pak i blíže nespecifikovanou cizí řečí. Zabavil je, ale oba senioři si stačili všimnout, že z místnosti, kde měli peníze, vyběhl neznámý muž a hned za ním i muž, který jim nabízel zboží. Po jejich odchodu senioři zjistili, že jim zmizely jejich úspory- celkem 372 tisíc korun.

Při prověřování policisté zjistili, že seniora měl tento neznámý muž oslovil na ulici Dudíkově, na trase mezi restaurací a místní sokolovnou. Tento muž se měl nejprve vyptávat na cestu do nedalekého města a potom vnutit seniorovi nějaké zboží.

K popisu neznámých mužů bylo zjištěno, že se jednalo o dva muže bílé pleti. Prodávající byl ve věku kolem 30 let, vysoký kolem 160 cm, štíhlé postavy. Na sobě měl riflové kalhoty a riflovou bundu, která měla na prsou dvě kapsy. Měl krátké, černé vlasy, načesané dozadu. Vousy měl střižené kolem úst a měl kotlety. Bližší popis druhého z mužů nebyl zjištěn.

Policisté se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po neznámých o pachatelích. Jakékoliv informace přijmou policisté na Obvodním oddělení v Kojetíně, telefon 974 778 721, nebo kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace