Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Olomoucký kraj dá peníze na integrovaný záchranný systém

17.09.2013
Olomoucký kraj dá peníze na integrovaný záchranný systém

Autor: archiv

Popisek: Peníze

Olomoucký kraj finančně podpoří složky integrovaného záchranného systému působící na svém území. Příspěvky od něj dostanou hasiči, policisté, ale i obec budující na svém katastru přistávací plochu pro vrtulníky záchranné služby.

Informoval o tom web Olomouckého kraje. Záměr projednala Rada Olomouckého kraje, definitivní schválení je v pravomoci zastupitelstva, které vše projedná 27. září.

Kraj rovněž pomůže obci Jindřichov s vybudováním přistávací plochy pro vrtulníky

Celkem 1,2 miliónu korun získá od kraje hasičský záchranný sbor. „Peníze budou sloužit k přípravě projektu na výstavbu centrální požární stanice v Šumperku,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil. Stávající budova je již řadu let v havarijním stavu a hasiči to chtějí v letech 2014 a 2015 změnit. S částkou 280 tisíc korun na svou činnost mohou počítat okresní organizace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Prostějově, Přerově, Šumperku a Jeseníku, každé z nich dostane 70 tisíc korun.

Kraj rovněž pomůže obci Jindřichov s vybudováním přistávací plochy pro vrtulníky zdravotnické záchranné služby. Na tyto účely samosprávě poskytne 250 tisíc korun, celkově si projekt vyžádá náklady takřka 580 tisíc korun. Nejnákladnější budou stavební práce a přípojka osvětlení pro noční přistávání vrtulníků.

Rada kraje dále navrhla podpořit sumou 115 tisíc korun soutěž Tohatsu Fire Cup, v níž letos usiluje o vítězství celkem 48 družstev mužů a žen působících u sborů dobrovolných hasičů.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace