Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Státní moc šikanuje nespravedlivě odsouzeného. Středověk trvá. Komentář Štěpána Chába

komentář 16.12.2020
Státní moc šikanuje nespravedlivě odsouzeného. Středověk trvá. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Dušan Dvořák na svobodě, kterou teď nemá

Zpupnost státní moci se zase ukázala v celé své kráse. Uvězněný adiktolog Dušan Dvořák z Olomouce, který se v minulosti citelně zasadil o rozšíření léčby a prevence drogově závislých, získal od české justice flastr šest let nepodmíněně za výrobu tinktur z konopí. Tyto tinktury podával lidem trpícím například rakovinou na umírnění bolestí. Tinktury neškodily nikomu, společnost svou činností neohrožoval, jeho práce byla naopak přínosná, protože se věnoval novým léčebným metodám, které jsou ve světě uznávané. A které dokonce uznává i náš stát, který si, jako správný popleta, na výrobu a prodej výrobků z léčebného konopí udělal paskvilem legislativy prakticky monopol pro nadnárodní farmaceutické korporace. Proč? Protože atestaci si zaplatí právě jen nadnárodní moloch, který na to má. Nějaký Dvořák může tak leda ostrouhat. A takto se, moji milí, svobodný trh rozhodně nedělá.

Dušan Dvořák je od letošního roku ve vězení. Na svém facebookovém profilu sdílel spolek Šalamoun informaci, že Dušanu Dvořákovi nebylo umožněno navštívit svou nemocnou matku. Ta nyní zemřela, aniž by se se synem rozloučila. Rozloučit se se svou umírající matkou. A oni mu to nedovolili. To je vysloveně týrání, bezcitné týrání. Dušan Dvořák nikoho neznásilnil, nezabil, nezprznil. Jen připravoval netoxické tinktury z konopí a pomáhal snižovat utrpení těžce nemocných nebo umírajících. Jeho nebezpečnost pro společnost, jeho okolí nebo pro něho samotného byla nulová. Jen si žil po svém a jak on uznal za vhodné. Ale česká justice v jeho případě musela ukázat, že není bezzubá, ale řádně zubatá a bez záklopky. Protože Dvořák zatvrzele pěstoval na své zahradě značné množství konopí, aby měl z čeho vyrábět tinktury. Za což ho česká justice opakovaně odměňovala podmínkami, na něž nereagoval a nadále se svému svéráznému zemědělství věnoval. Logicky, jinak by nemohl být průkopníkem nového léčení.

Pokrokářské opice z České republiky

Prezidentské volby v USA doprovázelo i mnoho dalších voleb. Ve čtyřech státech zároveň s prezidentskými volbami probíhalo také referendum o legalizaci konopí jako rekreační drogy. U všech čtyřech referend řekli voliči ano. Jedná se o Arizonu, Jižní Dakotu, Montanu a New Jersey. „New Jersey nadále nebude utrácet 143 milionů ročně na zavírání lidí za marihuanu,” napsala na Twitteru organizace Drug Policy Alliance, která za iniciativou v New Jersey stála. My, jako správní pokrokáři, kriminalizujeme i léčebné konopí. Ne oficiálně, samozřejmě, ale fakticky ano, protože Dušan Dvořák, odborník na léčebné konopí, sedí v kriminálu. A i kdyby neseděl, tak léčebné konopí produkovat bez atestace nesmí.

Novinky přišly s textem o legalizaci konopí v USA, kde zmínily stát Colorado, který jako první zlegalizoval konopí i pro rekreační užívání. „Tržby za legální konopí v Coloradu podle těchto statistik v loňském roce dosáhly rekordních 1,75 miliardy dolarů (40,3 miliardy korun). Meziročně narostly o 13,7 procenta. Na daních a poplatcích souvisejících s prodejem konopí se v loňském roce vybralo téměř 302,46 milionu dolarů (kolem sedmi miliard korun),“ napsaly. Český rozhlas pak přinesl informaci o tom, že tři roky po legalizaci konopí jako rekreační drogy klesla v Coloradu citelně kriminalita. To je ale překvapení.

Jeden rok v kriminálu

Uvěznění člověka na jeden rok přijde daňové poplatníky na více než 400 tisíc. To je nádherná cena. Za nespravedlivé uvěznění Dušana Dvořáka zaplatíme, pokud si odsedí celou tu snůšku blbosti, která u rozsudku je, dva a půl milionu korun. Dva a půl milionu korun za to, že uvězníme člověka, který není nebezpečný, nikoho neohrožuje, není proč jej zavírat. A ano, jistě, choval se vůči soudní moci zpupně, i přes podmínku dál pěstoval konopí a dál vyráběl léčebné tinktury. A dál prosazoval svobodu v této zemi. Co na to bolševismem prolezlá česká justice? Daňový poplatníku plať, Dvořáku zhebni v kriminále a my, justiční mafiáni, jsme letadlo. Muž, který análně znásilnil ženu, kterou předtím napasoval do kontejneru, aby mu neutekla, následně ji ještě okradl, dostal podmínku. Naše justice by se po světě měla vystavovat pro poučení, jak se to dělat nemá. Středověk jede, středověk trvá. Jenže my jsme až po uši v něm.

 

Vložil: Štěpán Cháb