Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Trikolóra v zajetí nácků? Je přeci svoboda, kádrovat by se nemělo. Komentář Štěpána Chába

komentář 21.07.2020
Trikolóra v zajetí nácků? Je přeci svoboda, kádrovat by se nemělo. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková zapózovala s Ortelem

Politické hnutí Václava Klause mladšího Trikolóra se hlásí ke svobodomyslné části politického spektra. Co nejméně zásahů státu do života občanů, co nejvíce svobod, minimum omezení. Svoboda slova se vším všudy – nic by nemělo být tabu. A pak si udělala dvorní dáma Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková fotku s kapelou Ortel na charitativním festivalu Rockové léto v obci Červenka u Litovle. Ortel si odehrál své skladby spolu s dalšími osmi kapelami. Výtěžek z akce jde na Onkologické centrum Arcus. Moc hezké.

Jalovost kapely Ortel definuje dětinské ohlášení samostatného koncertu 8. 8. ve 20:08, po západním způsobu zápisu času 08:08 pm. Ortel tedy začne produkci v osm hodin, osm minut a to osmého osmé. Proč tolik osmiček? Neonacisté tak odkazují na Třetí říši, dvě osmičky značí provolání Heil Hitler. Písmeno ‘h‘ je osmé v abecedě. Ortel se nehlásí otevřeně k neonacismu, jen si s vtipem sobě vlastním hraje na národovecký odboj, který se v náznacích odkazuje právě na Třetí říši. Troufám si tvrdit, že láska k vlasti a národu je někde ale úplně jinde, než ve vyvolávání Hitlera ze záhrobí, ale což. Pokud Ortel přestřelí, bude jej řešit policie. Po zásluze. A ano, ze strany Ortelu to je jen marketing, jen značně nemravný.

 

8. 8. 2020 ve 20:08, jen popíchnutí na hraně zákona, ale stále v jeho mezích. Ortel prosím o 10 % z výdělku na konto obecně prospěšné společnosti Světýlko. Za reklamu

Nechápající Majerová Zahradníková

Velké množství lidí Zuzanu Majerovou Zahradníkovou na sporné ideologické hrátky Ortelu s Hitlerovou mrtvolou upozornilo. Ona se ovšem bránila.

Obranný argument číslo jedna – byl to přeci charitativní koncert a hrálo tam osm dalších kapel. A co jste kdy udělali charitativního vy, že. To nikdo nezpochybňuje, výtěžek šel na Arcus. Ale jde o osobu Zuzanu Majerovou Zahradníkovou, místopředsedkyni Trikolóry, člověka politicky činného, který se právě vyfotil s kapelou, která si hraje na národovectví stylem Heil Hitler. A to až tak dobré promo pro Trikolóru není.

Obranný argument číslo dvě – „Neviděla jsem ani jednu jedinou zvedlou ruku, neslyšela v textech nic, co by někoho k něčemu snad ponoukalo. Tečka!“ A co osmého osmý v osm hodin a osm minut? To není nic, co by někoho k něčemu ponoukalo? Na to Majerová Zahradníková reagovala prostoduše – Ortel začínal na festivalu v 18:00.

Obranný argument číslo tři – Umělci svým dílem vyjadřují to, co cítí. „Bohatě jsme si zákazů užili za komoušů, kdy nesměli hrát Plastici, Výběr nebo můj oblíbený a úžasný básník a písničkář Karel Kryl.“ Výše zmínění tu více, tu méně bojovali proti totalitě a nesnižovali se k vzývání Hitlera. Ale ono to u toho Ortelu tak prostě je. Může mít líbivé písně, chytlavé texty, ale u toho je za hranou něčeho, co by se mělo propagovat v rámci politiky. Spojovat Kryla s Ortelem v jedné myšlenkové mapě? To je divoké, velmi divoké.

Obranný argument číslo čtyři – „Už je to tu zpět??? Je to opravdu smutné, ale vypadá to tak. Já osobně odmítám hrát tuhle pokryteckou hru na nálepkování. V programu Trikolóry máme jasně napsáno BRÁNÍME NORMÁLNÍ SVĚT. A v normálním světě se lidi nekádrují!“ Zuzana Majerová Zahradníková tvrdí, že brání normální svět, kde se lidé nekádrují. Ale Ortel nikdo nekádruje, on se profiluje sám a zcela dobrovolně. On si tu nálepku na čelo nalepil sám a je na ni patřičně hrdý. Je to ještě nálepkování ve smyslu umlčování? Nebo to je prosté konstatování, kdy Ortel vzkazuje časem svého vystoupení Heil Hitler? A ano, třeba to je jen vtip, kterým Tomáš Hnídek chtěl popudit levičáky... Ale je to vtip? Je Heil Hitler vtip? A je ochotná si Zuzana Majerová Zahradníková zavtipkovat na téma Heil Hitler? Co za tímto provoláním bylo  historického mrzení, víme asi všichni.

Zaskočila by místopředsedkyně Trikolóry na sjezd KSČM zatleskat soudruhům? Ne? A proč to kádrování? Co pedofilní komunita? Ta by také nevoněla? Co bychom kádrovali. A i v pedofilní komunitě jedou často na hraně zákona, viz pořad A dost! Jana Tuny, který odhalil velmi zvláštní praktiky spolku ČEPEK, tedy Československé pedofilní komunity. Jde o princip. A když už jde o princip, proč Trikolóra tak bezhlavě trvá na tom, že homosexuálové nesmí adoptovat děti? Není to kádrování na základě sexuální orientace? Jde přeci o princip. Nebo do normálního světa, který je nutné bránit, nepatří komunisté, pedofilové ani homosexuálové, ale neonacisté už tam trochu patří, protože s nimi sdílíme nějaké to přesvědčení a nechceme přeci nálepkovat? Já také sdílím s Okamurou mnohé, ale hlas bych mu skutečně nedal, protože s ním spoustu dalších věcí nesdílím. Nekádruju, nesouhlasím. Stejně tak nekádruju Ortel, jen nesouhlasím. A pokud si pro něj pojede policie, protože to s těm osmičkami někde přetne, rozhodně se nebudu vztekat. Jeho riziko podnikání.

Trikolóra na hraně

Ale fotkou Majerové Zahradníkové s Ortelem, a její vehementní obhajobou, se dostal Trikolóře odér něčeho práchnivého, něčeho, co si zahrává s extrémismem. Mám pocit, že až takhle daleko to Klaus mladší v boji s Okamurou o hlasy voličů hnát nechtěl. To už je trochu level mimo Poslaneckou sněmovnu. Na festivalu nebyla Zuzana Majerová Zahradníková jako soukromá osoba, ale jako místopředsedkyně Trikolóry. Je to veřejně činná politička, musí si dávat pozor na to, s kým a proč se fotí. Blbé?

A co fotka Ivana Bartoše s transparentem Antify? To problém byl? Nebo tam ta nálepka sedla jako zadek na hrnec? Určitě někdo z Trikolóry sdílel onu inkriminovanou fotku Bartoše a příkladně se nad ní rozkatil s tím, že ve sněmovně je zastánce levicového extrémismu. Ne, vlastně ne, to nebyla nálepka, to bylo konstatování. On s tím transparentem skutečně zapózoval, stejně jako Ortel se svými osmičkami a Majerová Zahradníková s Ortelem. Konstatování faktu a skutečnosti není nálepkování. Obhajoba marketingových neonacistů je trochu lapsus, řekl bych. Určitě to Ortelu sype, primitivní forma vlastenectví musí mít také své zastání. A mají svobodu, nikdo je nezakazuje, nedává na bolševický index. Od Majerové Zahradníkové to beru jako kardinální kopanec, protože málokdo bude chtít ve sněmovně někoho, komu nedojde, že osmičkový Ortel je prostě neonacista ne nálepkou, ale přesvědčením.

Upozorňuji, že nejsem progresivisticky smýšlející levičák, který by se rád omlouval půlce světa za svou rasu a stál na nádražích s cedulí Refugees Welcome. O Trikolóře jsem dokonce pár dní přemýšlel jako o možnosti. Ne, ne, už jsem se dávno vyléčil. Majerová Zahradníková mě teď navíc zaléčila už definitivně.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb