Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Navzdory znaleckým posudkům 28 let natvrdo. To je česká justice? Komentář Štěpána Chába

komentář 04.06.2019
Navzdory znaleckým posudkům 28 let natvrdo. To je česká justice? Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Petr Kramný, myš ve hře koček

Nezávislý spolek Šalamoun informoval o definitivním odsouzení Petra Kramného na 28 let žaláře za údajné zavraždění manželky a dcery elektrickým proudem na dovolené v Egyptě. Soud se s Kramným táhne už šest let a i přes čtyři nezávislé znalecké posudky, které vraždu vylučují, si Petr Kramný odsedí stanovený trest. Přičemž na případu jde vidět prohnilost české justice.

Spolek Šalamoun upozorňuje na fascinující skutečnost – po stížnosti Kramného na podjatost soudu, který v jeho případu rozhodoval, se řešení jeho stížnosti dostalo kam? Ke stejnému soudu, ke stejné soudkyni, které Kramný označil za podjaté. Ortel – soud samozřejmě vlastní podjatost nepřiznal. Jaké překvapení, že jo. Něco podobného, jako kdyby si restaurace mohla udělat vlastní hygienickou kontrolu. Výsledek by byl jasný – i přes kila hnijícího masa v nefunkčním mrazáku, i přes šváby, plíseň a krysy, by provozovna získala cejch té nejčistší provozovny, kde se dá jíst i z podlahy. Sám sobě soudcem, to je báječný systém, který vždy odhalí pravdu a skutečný stav.

Hlava XXII

Tady je vhodná přímá citace spolku Šalamoun: „Předsedkyně senátu 50 T JUDr. Renáta Gilová rozhodla tak, že se necítí ve věci podjatá. Proti tomuto rozhodnutí existuje opravný prostředek a to stížnost, kterou posuzuje nadřízený soud a v daném případě tedy Vrchní soud v Olomouci. Bohužel podle rozvrhu práce dostal věc přidělenu stejný senát, který taktéž ve věci Petra Kramného již rozhodoval a to pravomocným rozsudkem. Logicky proti tomu, aby námitku posuzoval stejný senát podal Petr Kramný námitku podjatosti, o které jak již víme, zase rozhoduje ten samý senát, které se námitka podjatosti týká a který samozřejmě naprosto předvídatelně konstatoval, že se podjatý necítí.“

Něco na způsob Hlavy 22 americké armády – pokud člověk přijde s tím, že je blázen a tudíž nemůže být nasazen do boje, bláznem není a nasazen bude, ale protože všichni opakovaně nasazení do akce jsou ve své podstatě blázni, není možné nikoho nasadit do akce, ovšem pokud někdo z nich přijde s tím, že je blázen, blázen není a do akce nasazen bude, protože blázen neví, že je blázen… a tak dále a pořád dokola. Ukázkový začarovaný kruh. Kramný podá stížnost, dovolání, odvolání, cokoliv na tento způsob, rozhodovat v jeho případu bude okruh kolem JUDr. Renáty Gilové, a ta si o sobě skutečně nemyslí, že je podjatá, takže Kramnému potvrdí 28 let natvrdo. Aneb kdo bude kontrolovat kontrolujícího. No kdo, sám to zvládne a prohlásí o sobě, že je neomylný. Logicky, že jo.

Změna soudce, změna rozsudku?

„Přitom na případech z doby nedávné je učebnicově vidět, jak změna senátu zásadně, ale zcela zásadně pomůže průchodu spravedlnosti. Lukáš Nečesaný, nejprve odsouzen na 16 let a po změně senátu, dnes již pravomocně a vykonatelně zproštěn obžaloby. David Šnajdr, odsouzen na 10,5 roku a po změně senátu propuštěn ještě před nařízením obnovy řízení z výkonu trestu, protože vyplývá, že skutek jaksi spáchal někdo úplně jiný,“ napsal k tomu spolek Šalamoun. A Petr Kramný? Soudce JUDr. Karel Gil a soudkyně JUDr. Renáta Gilová. Shoda příjmení není náhodná, jsou to zamilované hrdličky, které si kdysi řekly své ano před oltářem soudruha oddávajícího. A právě tento zamilovaný páreček soudců si hraje s Kramným ping-pong. A ne, nepřiznají, že je jeden nebo druhý podjatý. To by pak bylo doma u večeře hodně, ale hodně mrazivé ticho.

Samé omyly

Spolek Šalamoun dokázal, že soudy probíhající nad Petrem Kramným samy sebe často uvedly v omyl a tento omyl vydávaly za pevnou pravdu a skutečnost. A na to konto Kramnému opakovaně vyměřily 28 let natvrdo. Kramný měl svou rodinu nejdříve otrávit, pak zabít elektrickým proudem, obojí bylo vyvráceno (soudci Gil a Gilová na tom ovšem trvali). Třetím chybujícím soudcem byl JUDr. Václav Čapka, který si ovšem z procesu s Petrem Kramným udělal osobní vyřizování účtů s Kramného obhájkyní, která mu dlouhodobě ležela v žaludku. A mezi tím stál a seděl Petr Kramný a koukal na českou spravedlnost jako tele na nová vrata.

Demonstrace? Kde jsou?

To, co předvádí v případu Petra Kramného Vrchní soud v Olomouci, je hrozivé. Svévole, ignorování, souzení pod diktátem vlastního ega, nikoliv důkazů. Do takové mašinérie se dostal možná nevinný člověk. A to je, alespoň podle mého skromného názoru, důvod k pořádným demonstracím. Protože česká justice prostě nefunguje. Pokud může tak mamutím způsobem selhat, nefunguje. A to je průšvih jako bič.

 

Vložil: Štěpán Cháb