Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Šumperští atleti zazářili v polské Nyse. Na start se postavili i místostarosta Tomáš Spurný a Bohuslav Vondruška ml.

12.06.2017
Šumperští atleti zazářili v polské Nyse. Na start se postavili i místostarosta Tomáš Spurný a Bohuslav Vondruška ml.

Autor: sumperk.cz

Popisek: Šumperská reprezentace - uprostřed místostarosta Spurný

V neděli 11. června 2017 se usutečnil v polském partnerském městě Nysa již pátý ročník běžeckého závodu Bieg Nyski. Na start pět kilometrů dlouhé tratě, která vedla centrem města, se postavilo i několik šumperských atletů.

Do Nysy dorazila sestava ve složení Václav a Vojtěch Bednarští, Jan Kostecký, Tomáš Křivohlávek, Adam Žanda, David Chytil, Marek Procházka, Pavel Brzobohatý, Jaroslav Ženčák, Miroslav Sporek a Bohuslav Vondruška st. Jedinou reprezentantkou ze Šumperka byla Eva Filipiová.

„Tito borci se zúčastnili závodu na deset kilometrů, kdy okruh městem museli zaběhnout hned dvakrát. Šumperskou výpravu ještě symbolicky doplnili místostarosta Tomáš Spurný a Bohuslav Vondruška mladší z oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice, kteří si zaběhli závod na pět kilometrů,“ uvedl Květoslav Vykydal, zastupitel města Šumperka a vedoucí výpravy.

Eva Filipiová zazářila

Že Šumperští nejsou žádná ořezávátka, bylo jasné v cíli, kdy Vojta Bednarský dokončil závod na 4. místě a Jan Kostecký na 5. místě. „Do dvacítky nejlepších z konkurence pěti dvaceti závodníků se ještě zařadili Tomáš Křivohlávek na 13. místě, Adam Žanda na 15. místě, Marek Procházka na 16. místě, Jaroslav Ženčák na 19. místě a Eva Filipiová na místě 20.,“ upřesnil Vykydal.

Některé věkové kategorie ovládli běžci ze Šumperka. „Eva Filipiová byla druhou nejlepší závodníci v kategorii K30, Václav Bednarský vyhrál kategorii M16 a v kategorii M50 obsadil první místo Jaroslav Ženčák,“ doplnil Vykydal. „Do Nysy putuje ze Šumperka velké poděkování za výbornou organizaci závodu a příkladnou péči, která se Šumperským dostala,“ dodal Vykydal.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace