Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Odporný babochlap! Kráva! TOP 09 má od včera velký problém se svou poslankyní. Kalousek nezvykle v úzkých

27.04.2017
Odporný babochlap! Kráva! TOP 09 má od včera velký problém se svou poslankyní. Kalousek nezvykle v úzkých

Autor: Facebook

Popisek: Místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková

Poslankyně TOP 09 Jitka Chalánková se v rámci sněmovní diskuse na téma uzákonění umělého oplodnění pro ženy bez partnerů nechala slyšet, že „právo na dítě nepatří mezi základní lidská práva". "Pokud by byl takový návrh přijat, postupně bychom souhlasili s tím, že člověk má právo na dítě, lidé mají právo na děti. Je to velmi nepříjemné, že to musím takto říci, ale takto se právo na dítě formulovat skutečně nedá. Právo na dítě nepatří mezi základní lidská práva při veškeré citlivosti a nešťastné situaci těch párů, které se nemohou svého dítěte dočkat," řekla ve sněmovně Chalánková. A dodala, že dítě naopak na své rodiče právo má.

Velmi ostrou debatu, do které se poslankyně Chalánková rovněž zapojila, nesou nelibě nejen ženy, ale i mnozí muži. Ti svůj hlasitý nesouhlas dávají najevo především na sociální síti Facebook. KrajskéListy.cz prošly hned několik skupin, aby zjistily onen pověstný "vox populí". A jak jsme dopadli?

„Další odporný prašivý Babochlap jako je Merkelová a Drábová! A všechny bl*ky mají v hlavách nas*áno!" uvedl jeden z pisatelů. „No není to kráva? A to tu kravičku urážím přirovnáním," dodává další čtenářka slov poslankyně Miroslava Kalouska. Ten se mimochodem (stejně jako admini skupin TOP 09) nevyjádřil a nereagoval na jedinou výtku. „Ta paní se opravdu zbláznila," konstatuje další návštěvník Facebooku. „Vypadá jako mrtvola, mrtvoly by to toho neměly mluvit," troufale píše další. Podobných vzkazů je za posledních dvacet hodin doslova plný internet.

Zajímavé jsou i stížnosti fanoušků oficiální skupiny TOP 09. „Mohl by mi někdo říct, proč TOP 09 nesnese pravdu a hned blokuje?" ptá se jeden z nich. Naráží tak na zřejmý fakt, že správci skupiny blokují, případně hned mažou ryze negativní postoje vůči poslankyni a jejím slovům. „Zajímal by mne Váš názor na poslední vystoupení vaší soukmenovkyně Chalánkové. Je to její úlet nebo je to stranická direktiva?" Také tento dotaz zůstal nevyslyšen.

S mým předsedou, napsala k tomuto snímku zálibně Jitka Chalánková na svém Facebooku...

V médiích už zaznělo, že do Sněmovny za TOP 09 letos nechtějí kandidovat její dlouholeté tváře jako František Laudát, Anna Putnová nebo Daniel Korte. Největším překvapením je ale plánovaná kandidátka v Olomouckém kraji, na které bude chybět místopředsedkyně strany Jitka Chalánková. Zprávu přinesla MfD. Ta poukazuje na to, že na Chalánkovou, která se bila za děti Evy Michalákové odebrané norskými úřady, přitom stranický šéf Miroslav Kalousek donedávna sázel. Na posledním sněmu TOP 09 podporoval její kandidaturu do vedení strany.

List také připomíná, že na předloňském sněmu byly do vedení zvoleny dvaatřicetiletá Markéta Pekarová Adamová a šedesátiletá Chalánková. Obě se přitom věnují jednomu tématu – sociální politice – ale málokdy se v něm shodnou. Chalánková tehdy podle listu dávala najevo, že by její kolegyni neuškodilo víc životních zkušeností. A podobně se nyní vyjadřuje bývalý šéf poslanců TOP 09 Laudát, když mluví o Ferim, ale i o Pekarové Adamové a o mladých politicích obecně. „Velmi varuji před tím, aby tuto zemi řídili nějací lidé, kteří ve velmi časných letech začínají v politice,“ řekl před týdnem Blesku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace