Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Po požáru jim zůstalo jen to, co měly právě na sobě. Pomoci matce a čtyřem dětem můžete i vy. Charita Šternberk a město vyhlásily veřejnou sbírku

26.04.2017
Po požáru jim zůstalo jen to, co měly právě na sobě. Pomoci matce a čtyřem dětem můžete i vy. Charita Šternberk a město vyhlásily veřejnou sbírku

Autor: HZS Olomouckého kraje

Popisek: Požár v Uničovské ulici ve Šternberku

Charita Šternberk společně s městem Šternberk vyhlašuje veřejnou finanční a materiální sbírku na pomoc matce se čtyřmi dětmi, zasaženými požárem bytu na ulici Uničovské ve Šternberku v pondělí 24. dubna 2017. Své příspěvky můžete zasílat na účet Arcidiecézní Charity Olomouc.

Kvůli požáru v panelovém domě ve Šternberku museli olomoučtí hasiči v pondělí večer evakuovat sto lidí. Už v době příjezdu prvních jednotek na místo šlehaly z bytu v horním patře plameny. Ty se naštěstí podařilo dostat pod kontrolu, než se oheň rozšířil do dalších bytů.

„Během své činnosti také hasiči z objektu vynosili ohořelé vybavení a další poškozené oblečení a jiné věci. Požářiště důkladně prokontrolovali termokamerou a veškeré prostory chodeb důkladně odvětrali, návazně na to zahájili postupné již bezpečné navracení obyvatel do svých domovů,“ řekl reportérovi televize Nova mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Pomoci můžete i vy

Město Šternberk nabídlo rodině, která při řádění živlu přišla o veškerý majetek, vhodné ubytování, prostřednictvím odboru sociálních věcí pomoc při zprostředkování psychologické pomoci, při vyřizování dokladů i mimořádné okamžité pomoci, která se poskytuje v případě, že rodinu postihne vážná mimořádná událost, jako je právě požár, kdy poskytovatelem je úřad práce, atd.

Pomoci matce a jejím čtyřem dětem, kterým zbylo jen to, co měly v době neštěstí na sobě, můžete i vy. Své příspěvky můžete zasílat na účet Arcidiecézní Charity Olomouc.

Číslo účtu: 115-1060670297/0100 v.s. 244

Za město Šternberk je koordinátorkou pro pomoc rodině vedoucí odboru sociálních věcí Jitka Zajacová, na kterou se můžete obracet s dotazy, týkající se pomoci.
Kontakt: , tel. 585 086 527, 725 765 695.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace