Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tvarůžkový festival opět provoní centrum Olomouce. Po loňském úspěchu bude tentokrát prodloužen na dva dny

29.03.2017
Tvarůžkový festival opět provoní centrum Olomouce. Po loňském úspěchu bude tentokrát prodloužen na dva dny

Autor: olomoucky.rej.cz

Popisek: Tvarůžkové moučníky

Několikanásobně vyšší účast restaurací a bister, bohatý kulturní program i stánky na Horním a v letošním roce taktéž na Dolním náměstí či nově prodloužení festivalu na dva dny. To vše čeká návštěvníky druhého ročníku Olomouckého tvarůžkového festivalu, který se uskuteční o posledním dubnovém víkendu. Po obrovském zájmu návštěvníků o loňský první ročník nyní organizátoři věří, že se letos podaří naplnit očekávání veřejnosti mnohem lépe.

Druhý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu se bude v tomto roce konat po dva dny, a to v pátek 28. a v sobotu 29. dubna. Prodejci budou tentokrát své speciality nabízet ve stáncích na Horním i Dolním náměstí. „Už před konáním prvního ročníku jsme byli přesvědčeni, že olomoucké tvarůžky si svůj speciální festival zaslouží, což se opravdu plně potvrdilo. Tak ohromný zájem o olomouckou sýrovou pochoutku a speciality z ní vytvořené však nikdo nečekal. Je vidět, že akce, založená na regionální gastronomii, je pro veřejnost mimořádně přitažlivá,“říká náměstek primátora města Olomouce Pavel Urbášek.

Tvarůžkový festival

Věří ale, že druhý ročník se podařilo naplánovat dostatečně velkoryse. „Loni se do festivalu zapojilo pár  restaurací, letos je jich více než dvacet včetně bohaté nabídky minipirovarů či prodejce tvarůžkové zmrzliny. I rozmístění stánků bude vzdušnější, festival i doprovodný program se bude odehrávat na obou hlavních náměstích a po dobu dvou dnů. Chtěl bych proto apelovat i na olomoucké restauratéry v centru Olomouce, aby akci nepodcenili a připravili se, i pro ně to bude vzhledem k velkému zájmu výzva všechny návštěvníky uspokojit,“dodává Urbášek.

Do festivalu se tentokrát zapojí více než dvacet zástupců restaurací a bister pod záštitou projektu Ochutnejte Hanou a agentury Food Fest. A protože k tvarůžku neodmyslitelně patří také dobré pivo, samozřejmostí budou také stánky minipivovarů a pivovarů. Hlavním partnerem festivalu je společnost A.W. Loštice, která nejenže poskytne prodejcům část surovin pro prodej specialit, ale také bude hlavním prodejcem tvarůžků na Horním náměstí, které bude prodávat přímo z kamionu. 

Tvarůžkový festival

Kromě možnosti ochutnat nejrůznější dobroty s tvarůžkem, ať už naslano, nasladko, tvarůžky pečené, smažené nebo jakkoli jinak upravené, se mohou návštěvníci festivalu těšit také na bohatý kulturní program, který se bude konat po oba dva dny na obou náměstích. Na Dolním náměstí bude více zaměřen na rodiny s dětmi, na Horním náměstí zase lidé uvidí více kulinářských show.

V rámci programu se představí gastroškoly z olomouckého regionu, vystoupí známé hvězdy z oblasti gastronomie, například Karolína Kramberská, známá z pořadu Vaříme s Karolinou, odehrají se kuchařské show šéfkuchařů známých olomouckých restaurací a na své si přijdou i zvídavé hlavy v show Fyzika v kuchyni, kterou připravuje Pevnost poznání. Nebude chybět ani cimbálová muzika, představení divadla Tramtarie, taneční vystoupení studia Tancelář či ukázka z opery Tvarůžkové ódy. Divácky zajímavá bude určitě také soutěž místních sportovců v pojídání tvarůžků.

Na závěr každého dne se mohou Olomoučané i návštěvníci města těšit na koncert známé hudební skupiny. V pátek to bude kapela O5 a Radeček, v sobotu rozezní centrum města Stracené Ráj, který měl velký úspěch i v minulém roce. „Olomoucký tvarůžek už dávno přerostl hranice města i Moravy a jeho věhlas láká k návštěvě Olomouce opravdu velké množství lidí. V loňském roce jich jen kvůli festivalu přijelo přes deset tisíc. Věřím ale, že jsme se z loňského prvního, v podstatě testovacího ročníku dostatečně poučili a že nové pojetí festivalu návštěvníci přivítají. Nezbývá snad už tedy nic jiného, než všem, co do Olomouce o posledním dubnovém víkendu zavítají, popřát dobrou chuť a příjemnou zábavu,“ přeje primátor Antonín Staněk.

Tvarůžkový festival

„Pro ty zájemce, kteří by rádi vychutnali atmosféru po oba dva dny festivalu, jsou připraveny pobytové balíčky za zvýhodněnou cenu. Další informace jsou dostupné na www.olomouctravel.cz,“ doplňuje Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu.

Více informací o festivalu a detaily k programu naleznete na webu tvaruzkovyfestival.olomouc.eu.

Děje se u vás něco zajímavého? Pošlete nám svůj tip na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace