Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Přerov začal hledat autobusového dopravce. Jde o zakázku na deset let a maximálně za půl miliardy

24.03.2017
Přerov začal hledat autobusového dopravce. Jde o zakázku na deset let a maximálně za půl miliardy

Foto: prerov.eu

Popisek: Autobusové nádraží v Přerově

Nabídková cena a průměrné stáří vozového parku – to budou jedny z nejdůležitějších kritérií při hledání nového autobusového dopravce, který pro Přerov zajistí na deset let provoz autobusové dopravy. Radní města schválili zadávací podmínky, nový dopravce bude znám do konce roku a do ulic vyjedou jeho autobusy v den, kterým začne letopočet 2018.

Jak připomněl primátor města Vladimír Puchalský, jde o největší zakázku, kterou současní radní za období svého působení na radnici vypisují. Její předpokládaná hodnota se zastavila na maximální částce 532 milionů korun bez DPH. „My ale doufáme, že vysoutěžíme nižší cenu. Stanovili jsme si strop ceny na jeden kilometr, která nesmí překročit 50 korun. Známe zkušenosti z jiných měst, kde se do výběrového řízení přihlásil jediný dopravce, nastavil vysokou cenu, neměl konkurenci, takže vyhrál, ale město tím dostal do problémů s financováním,“ vysvětlila důvod zastropování Jitka Kočicová z přerovského magistrátu. Zároveň zdůraznila, že v současné době jezdí dopravce za zhruba 40 korun za kilometr, takže nejde o nereálný požadavek.

Nový dopravce najezdí po Přerově ročně 818 500 kilometrů. Novinkou proti předchozí praxi bude to, že autobusy, placené městem, budou zajíždět i do místních částí Čekyně a Žeravice, které doposud dopravně obsluhují autobusy, zajišťované Olomouckým krajem. „Přebíráme tyto dvě linky, počítali jsme s tím a problém v tom nevidíme. Stejně jsme kraji na tyto spoje přispívali z kasy města,“ doplnila úřednice Margita Považanová.

Půjde o cenu i kvalitu

Do výběrového řízení se může přihlásit dopravce, který má k dispozici 22 autobusů, z toho tři záložní. Komise, jmenovaná radou města, bude posuzovat nejen stáří těchto vozů, ale i další parametry. Třeba to, zda jsou autobusy nízkopodlažní, a tudíž vhodné pro lidi, kteří mají problém s nastupováním do schodů, nebo jejich vybavenost klimatizací.

„Zajímat je bude například, zda je provoz autobusu šetrný k životnímu prostředí. V rámci tohoto kritéria se hodnotí podíl vozidel, poháněných alternativními palivy, například na zemní plyn či elektřinu. Plusem bude i vybavení vozů elektronickým panelem, který zobrazuje informace o trase linky a o reálném čase. Žádoucí je rovněž zvukový systém pro hlášení zastávek, ppřípadně dalších informací,“ doplnil radní Jan Horký.

Jak předejít krizi

Radní města věnují právě této zakázce velkou péči a vážnost. V minulých letech totiž Přerov narazil při výběru dopravce, který nesplnil své závazky a dostal do potíží cestující a následně i politiky, kteří museli řešit krizovou situaci. „Dopravce, který byl vybrán v roce 2014 a měl jezdit až do roku 2024, se po dvou letech dostal do finančních problémů. Počátkem roku 2016 proto z důvodu jeho platební neschopnosti nevyjely některé spoje. S dopravcem jsme smlouvu ukončili a v rekordním čase pěti dnů se nám podařilo uzavřít smlouvu s jiným, který nám nyní službu zajišťuje,“ připomněla Kočicová. Podle ní je proto důležité, aby výběrová komise nepodcenila mimo jiné i bod 6 v zadání veřejné zakázky, který nazvaný Posouzení mimořádně nízké nabídkové ceny.

Vzhledem ke složitosti zakázky zpracovával zadávací a obchodní podmínky externí administrátor v podobě právní kanceláře, a to na základě podnětů úředníků, kteří na přípravě spolupracovali.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL