Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rodiny s dětmi se mají na co těšit. Letos přibudou v Olomouci cyklostezky, dětská hřiště i další místa v mateřských školách

10.03.2017
Rodiny s dětmi se mají na co těšit. Letos přibudou v Olomouci cyklostezky, dětská hřiště i další místa v mateřských školách

Foto: pixabay.com

Popisek: Rodina - ilustrační foto

Služby a zájmové akce pro olomoucké rodiny s dětmi, komunikace s nimi, otázky, jak sloučit rodinný život a zaměstnání, i to, jak udělat městský prostor co nejvíce přátelský k rodinám. Všechny tyto oblasti obsahuje nový Akční plán rodinné politiky statutárního města Olomouce, který olomoučtí radní schválili na svém posledním jednání.

V rámci akčního plánu rodinné politiky je stejně jako v loňském roce pro rodiny s dětmi naplánována spousta aktivit. „Zpracovali jsme například nový informační materiál, který se veřejnosti dostane do rukou v nejbližší době. V této skládačce najdou rodiče s dětmi přehled nejrůznějších akcí, pořádaných v Olomouci právě pro ně, a to nejprve v období od května do srpna,“ uvádí náměstek primátora pro rodinnou politiku Ladislav Šnevajs. Další informační materiál bude obsahovat přehled akcí pro rodiny s dětmi na období září až prosinec.

Rodiny se tak opět mohou těšit na spoustu zajímavých přednášek a seminářů, které si pro ně připravila rodinná centra v Olomouci, dále pak na tradiční Tátafest, soutěž pro rodiny Grand Prix SEMAFOR, akci Rodina na cestách či další ročník Activityfest Olomouc. „O všech těchto a dalších aktivitách se rodiny dozvědí právě prostřednictvím připravovaných informačních materiálů a na webových stránkách města a rodinné politiky prorodinu.olomouc.eu,“ dodává Šnevajs. „Na podzim pak proběhne již 4. ročník konference k rodinné politice města Olomouce.“

Na sídlišti chybí prostor pro rodinné aktivity

K dalším cílům akčního plánu na rok 2017 patří například navýšení kapacity mateřských škol o padesát míst, podpora cyklistické dopravy díky budování nových cyklostezek a také rekonstrukce či stavba nových dětských hřišť v lokalitách Kosmonautů, Zikova či Ručilova. „Dále bychom se chtěli zaměřit na zajištění pravidelné činnosti Komunitního centra v ulici Peškova 1. To je umístěno na jednom z největších sídlišť v Olomouci, kde žije značné množství rodin s dětmi, ale kde prostor pro jejich společné vyžití chybí,“ dodává náměstek Šnevajs.

A co se podařilo zrealizovat v roce 2016? Olomoučtí rodiče s dětmi mohli vybírat z nabídky nejrůznějších akcí, uvedených ve dvou informačních skládačkách, uskutečnil se 3. ročník úspěšné konference k rodinné politice města Olomouce, zájemci se zúčastnili spousty rodinných akcí. V roce 2016 se také dočkal nové výmalby dětský koutek v budově odboru sociálních věcí v ul. Štursova 1, nyní je tedy pro své návštěvníky jistě mnohem příjemnější. Kapacitu mateřských škol se podařilo navýšit o 23 míst, kapacita základních škol vzrostla o 160 a kapacita školních družin o 65 míst. V roce 2016 také vznikla dvě nová hřiště, a to v Čechových sadech a v Jilemnického ulici. „Podařilo se nám také založit Fond pomoci olomouckým dětem, který má za cíl podporovat děti z nízkopříjmových rodin, a umožnit jim tak navštěvovat volnočasové kroužky, absolvovat školu v přírodě, lyžařský výcvik, apod.,“ dodává Šnevajs.

Úplná zpráva o naplňování Akčního plánu rodinné politiky města Olomouce za rok 2016 stejně jako další dokumenty k rodinné politice města Olomouce je k dispozici na webových stránkách rodinné politiky prorodinu.olomouc.eu.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL