Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rodiny s dětmi se mají na co těšit. Letos přibudou v Olomouci cyklostezky, dětská hřiště i další místa v mateřských školách

10.03.2017
Rodiny s dětmi se mají na co těšit. Letos přibudou v Olomouci cyklostezky, dětská hřiště i další místa v mateřských školách

Autor: pixabay.com

Popisek: Rodina - ilustrační foto

Služby a zájmové akce pro olomoucké rodiny s dětmi, komunikace s nimi, otázky, jak sloučit rodinný život a zaměstnání, i to, jak udělat městský prostor co nejvíce přátelský k rodinám. Všechny tyto oblasti obsahuje nový Akční plán rodinné politiky statutárního města Olomouce, který olomoučtí radní schválili na svém posledním jednání.

V rámci akčního plánu rodinné politiky je stejně jako v loňském roce pro rodiny s dětmi naplánována spousta aktivit. „Zpracovali jsme například nový informační materiál, který se veřejnosti dostane do rukou v nejbližší době. V této skládačce najdou rodiče s dětmi přehled nejrůznějších akcí, pořádaných v Olomouci právě pro ně, a to nejprve v období od května do srpna,“ uvádí náměstek primátora pro rodinnou politiku Ladislav Šnevajs. Další informační materiál bude obsahovat přehled akcí pro rodiny s dětmi na období září až prosinec.

Rodiny se tak opět mohou těšit na spoustu zajímavých přednášek a seminářů, které si pro ně připravila rodinná centra v Olomouci, dále pak na tradiční Tátafest, soutěž pro rodiny Grand Prix SEMAFOR, akci Rodina na cestách či další ročník Activityfest Olomouc. „O všech těchto a dalších aktivitách se rodiny dozvědí právě prostřednictvím připravovaných informačních materiálů a na webových stránkách města a rodinné politiky prorodinu.olomouc.eu,“ dodává Šnevajs. „Na podzim pak proběhne již 4. ročník konference k rodinné politice města Olomouce.“

Na sídlišti chybí prostor pro rodinné aktivity

K dalším cílům akčního plánu na rok 2017 patří například navýšení kapacity mateřských škol o padesát míst, podpora cyklistické dopravy díky budování nových cyklostezek a také rekonstrukce či stavba nových dětských hřišť v lokalitách Kosmonautů, Zikova či Ručilova. „Dále bychom se chtěli zaměřit na zajištění pravidelné činnosti Komunitního centra v ulici Peškova 1. To je umístěno na jednom z největších sídlišť v Olomouci, kde žije značné množství rodin s dětmi, ale kde prostor pro jejich společné vyžití chybí,“ dodává náměstek Šnevajs.

A co se podařilo zrealizovat v roce 2016? Olomoučtí rodiče s dětmi mohli vybírat z nabídky nejrůznějších akcí, uvedených ve dvou informačních skládačkách, uskutečnil se 3. ročník úspěšné konference k rodinné politice města Olomouce, zájemci se zúčastnili spousty rodinných akcí. V roce 2016 se také dočkal nové výmalby dětský koutek v budově odboru sociálních věcí v ul. Štursova 1, nyní je tedy pro své návštěvníky jistě mnohem příjemnější. Kapacitu mateřských škol se podařilo navýšit o 23 míst, kapacita základních škol vzrostla o 160 a kapacita školních družin o 65 míst. V roce 2016 také vznikla dvě nová hřiště, a to v Čechových sadech a v Jilemnického ulici. „Podařilo se nám také založit Fond pomoci olomouckým dětem, který má za cíl podporovat děti z nízkopříjmových rodin, a umožnit jim tak navštěvovat volnočasové kroužky, absolvovat školu v přírodě, lyžařský výcvik, apod.,“ dodává Šnevajs.

Úplná zpráva o naplňování Akčního plánu rodinné politiky města Olomouce za rok 2016 stejně jako další dokumenty k rodinné politice města Olomouce je k dispozici na webových stránkách rodinné politiky prorodinu.olomouc.eu.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace