Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Jesenická nemocnice otevřela zrekonstruovanou Léčebnu dlouhodobě nemocných. Díky změnám mohly být zavedeny i nové metody a postupy

07.03.2017
Jesenická nemocnice otevřela zrekonstruovanou Léčebnu dlouhodobě nemocných. Díky změnám mohly být zavedeny i nové metody a postupy

Autor: kr-olomoucky.cz

Popisek: LDN Jeseník

Po déle než rok trvající rekonstrukci a realizaci sub-projektu s názvem Kvalitní péče o seniory a dlouhodobě nemocné Jesenicka v bezpečném a lidském prostředí, v hodnotě dosahující téměř 20 milionů korun, Jesenická nemocnice slavnostně otevřela Léčebnu dlouhodobě nemocných. Projekt byl podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce, Ministerstvem zdravotnictví, Olomouckým krajem a Sdružením měst a obcí Jesenicka.

„V Jesenické nemocnici se podařilo díky iniciativě společnosti Agel jako investora a sdružením finančních prostředků švýcarské federace, Olomouckého kraje a Sdružení měst a obcí Jesenicka výrazně zvýšit kvalitu zdravotní péče v severní části regionu. Zaměření na léčbu dlouhodobě nemocných je významné zvláště s přihlédnutím k obecnému stárnutí populace,“ řekl Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví.

LDN Jeseník

Projekt vznikl již v roce 2013 na základě podrobné analýzy potřeb a možností rozvoje oddělení LDN. Jeho hlavním cílem bylo zajištění kvalitní péče o dlouhodobě nemocné a seniory v regionu Jesenicka. Dosavadní prostory oddělení byly ve zhoršeném technickém stavu a pacientům neposkytovaly adekvátní soukromí. Ve špatném stavu byly také sociální zázemí, signalizační zařízení a výtah. V rámci realizace sub-projektu došlo k zastřešení terasy v prvním patře budovy, spojující oddělení LDN a oddělení chirurgie.

Ve vzniklých prostorách byly zřízeny nové pokoje a sociální zázemí pro pacienty, samostatná místnost pro rehabilitaci a ergoterapii i zázemí pro sociální práci a terénní péči.

„Dále došlo k rekonstrukci stávajícího, třicet let starého sociálního zázemí, vyměněna byla stará okna a topná tělesa a komplexní rekonstrukcí prošly výtah a signalizační systém. Hospitalizovaní pacienti mají nyní více soukromí a díky změně dispozic také větší prostory. Ačkoliv zůstal původní počet pokojů zachován, díky rekonstrukci došlo k nárůstu plochy oddělení o 335 m2,“ uvedl ředitel Jesenické nemocnice Vítězslav Vavroušek s tím, že v léčebně vznikly také společenská místnost a zařízený pokoj pro pacienty v terminálním stadiu života.

LDN Jeseník

Kromě stavebních prací projekt zahrnul také pořízení vnitřního vybavení. Na pokoje bylo nakoupeno kompletně nové vybavení pro pacienty, například lůžka s antidekubitními matracemi, paravány, schůdky, noční a servírovací stolky, jídelní stoly, apod. V rámci aktivit, rozšiřujících poskytované služby oddělení LDN, jsou na oddělení zaváděny nové metody a ošetřovatelské postupy, které výrazně zkvalitní poskytovanou péči o seniory a které dosud nebylo možno z prostorových důvodů či kvůli nedostatečnému vybavení pracoviště pacientům nabízet.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace