Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vlček vracel milion v pytlíku, teď má mít trafiku jako inspektor

11.06.2013
Vlček vracel milion v pytlíku, teď má mít trafiku jako inspektor

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Miloslav Vlčke (ČSSD)

Vyučený traktorista a bývalý předseda poslanecké sněmovny Miloslav Vlček má mít nový job. Sociální demokraté ho tlačí na inspektora Úřadu pro ochranu osobních údajů.

To je síla. Bývalý politik a neúspěšný senátní kandidát Miloslav Vlček se dere na lukrativní místo. Chce se stát inspektorem na úřadě, kterému šéfuje povodňový pražský primátor z roku 2002 Igor Němec. Expředseda poslanecké sněmovny Miloslav Vlček přitom s ochranou údajů nemá žádné zkušenosti.

Jenže má podporu senátorského klubu ČSSD, kterému šéfuje Petr Vícha. Prý dorazily jen dvě přihlášky  - od Vlčka a bývalé senátorky Jiřiny Rippelové. Aby se padlý politik inspektorem skutečně stal, musí ho zvolit Senát. V něm mají sociální demokraté pohodlnou většinu. Když ho senátoři zvolí, jediný v cestě bude stát prezident Miloš Zeman. Záleží na něm, zda bude dělat obstrukce jako v případě jmenování Martina C. Putny vysokoškolským profesorem.

Miloslav Vlček má nahradit končící inspektorku Kamilu Bendovou, která je matkou poslance Marka Bendy (ODS).

Muž afér

Bývalý šéf Sněmovny je přitom kontroverzní osobou, která se musela z politiky pakovat kvůli skandálu v roce 2010. V té době ho vystrnadil ještě předseda ČSSD Jiří Paroubek. Vlček tehdy neustál skandál s dotací pro Sportovní centrum Harrachov, kdy 25 milionů ze státního rozpočtu určených pro neziskové sportoviště skončilo v luxusním hotelu.

To ale není všechno. Vlček nikdy nedokázal věrohodně vysvětlit, kde vzal peníze na bydlení. Vlček také před soudem čelil nařčení, že si od svého bývalého asistenta Klapky půjčil 2,5 milionu, ale nevrátil mu je. Soud však rozhodl, že pro to nejsou důkazy. Bývalý předseda poslanecké sněmovny tvrdil, že si od Klapky půjčil jen milion korun, který vrátil. A to prý v papírovém pytlíku.

Nemá vzdělání

Nejen politici se teď diví, kam se Vlček dere. Podle mnohých pro výkon inspektora nemá vzdělání, vždyť se vyučil jen jako traktorový mechanizátor. Později sice vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně, ale na Úřad pro ochranu osobních údajů mají mířit převážně matematici.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace