Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Olomoucký kraj opravuje silnice za 1,5 miliardy korun

10.06.2013
Olomoucký kraj opravuje silnice za 1,5 miliardy korun

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Silnice, ilustrační foto

Olomoucký kraj v letech 2013 a 2014 plánuje investovat do obnovy krajské silniční sítě zhruba 1,5 miliardy korun. Využije k tomu dotace z Evropské unie i své vlastní peníze. Se souhrnem akcí se seznámila Rada kraje.

Informoval o tom mluvčí Olomouckého kraje Ivan Rašťák. Správa silnic Olomouckého kraje bude za peníze kraje a ze svých vlastních prostředků provádět souvislé opravy a drobné investice na 24 silnicích a mostech za celkem 129 miliónů korun. Bude k nim patřit například oprava úseků silnice Rataje – Těšetice – Ústín za 11 miliónů a komunikace Vikýřovice – Krásné u Šumperka za 9 miliónů. Správa silnic rovněž investuje 8,4 miliónu korun do opravy památkově chráněného mostu v Dlouhé Loučce.

Původně státní silnice byly v katastrofálním stavu

Více než miliardu korun rovněž Olomoucký kraj využije při investicích do dopravní infrastruktury podpořených z Evropské unie. Kraj do tří výzev Regionálního operačního programu Střední Morava přihlásil celkem 27 staveb. Seznam počítá například s modernizací spojnice Uničova a Šternberka za 158 miliónů korun a s průtahem Výšovicemi za 49 miliónů. V případě akcí podpořených z Evropské unie bude podíl kraje činit 15 procent u výzvy číslo 31 a 30 procent u dalších dvou výzev, zbývající potřebné peníze pokryjí dotace.

Kromě toho se dokončuje obchvat Čechy – Domaželice za celkem 370 miliónů korun, který kraj kompletně financuje ze svého rozpočtu.

Olomoucký kraj převzal v roce 2001 od státu silnice II. a III. třídy včetně mostů ve velmi špatném technickém stavu. Celková zadluženost ze strany státu byla odbornou firmou vyčíslena na zhruba 25 miliard korun. V současné době je v majetku kraje 3 093 kilometrů silnic a 1 109 mostů. To představuje 86 procent všech silnic a 72 procent mostů nacházejících se na jeho území. Od roku 2008 bylo do silniční sítě investováno přes 4,2 miliardy korun.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace