Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Hejtmani: Řekni mi zrcadlo, řekni, který z nás je nejoblíbenější

29.05.2013
Hejtmani: Řekni mi zrcadlo, řekni, který z nás je nejoblíbenější

Autor: SANEP

Popisek: Oblíbenost hejtmanů, graf

Bude na sobě muset zapracovat. Na tom, co už půl roku dělá, jak to dělá a proč to dělá. Řeč je o šéfovi Olomouckého kraje Jiřím Rozbořilovi (ČSSD). Přestože má na kraji na starosti i vnější vztahy, tak skončil v květnovém průzkumu oblíbenosti hejtmanů úplně poslední. Paradoxně nejoblíbenějším se stal ten, který dostal padáka.

Rozbořil je nejhůře hodnoceným představitelem všech krajů České republiky. V květnovém průzkumu společnosti SANEP získal zhruba 25% kladných hlasů. Je to ještě méně než při minulém průzkumu. V únoru byl v tomto žebříčku předposlední a v květnu úplně poslední.

Jak si to vysvětluje? „Nemohu to nějak komentovat. Ne že bych nechtěl, ale nemám k tomu dost informací, například kdo odpovídal, jak a proč. Zřejmě jsem něco udělat špatně nebo naopak neudělal, nevím. Příliš mě to ovšem neirituje," řekl novinářům k výsledkům hejtman Rozbořil.

Zaslouží si být poslední?

„Úplně poslední? No to si nezasloužil. Je mi docela sympatický.“ „Nemusím ho kvůli velkolepým projektům, jako třeba Šantovka Tower s tím mrakodrapem, který má být jen kousek od historického centra. Ani se nedivím, že skončil poslední.“ To jsou dva rozdílné názory Olomoučanů na hejtmana Rozbořila pro Krajské listy.cz.

Nejoblíbenější je nedávno odvolaný pražský primátor

Naopak nejlépe hodnoceným představitelem krajů, mezi něž patří i Praha, je opět pražský primátor Bohuslav Svoboda se ziskem 56% kladných hlasů Pražanů. K ničemu mu to ale není, protože byl před pár dny odvolán z primátorského postu.

Internetový průzkum společnosti SANEP proběhl v první polovině května 2013. Na Olomoucku v něm hlasovalo zhruba patnáct lidí.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace