Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Šílenec útočí na Šumpersku a Olomoucku na vlaky, policie je bezradná

09.05.2013
Šílenec útočí na Šumpersku a Olomoucku na vlaky, policie je bezradná

Autor: Policie ČR

Popisek: Místo útoku

KRIMI Vadí někomu vlaky, cestující v nich, anebo jde o dílo dětí, které chtějí vidět něco velmi neobvyklého? Takové otázky si kladou policisté a zároveň hledají pachatele, který ohrožuje vlaky na Šumpersku a Olomoucku. Někdo tam pokládá na koleje hromady kamení.

Naposledy ohrozily cestující desítky kamenů na kolejích na trati mezi zastávkami Vikýřovicee a Petrov nad Desnou. A v jednom dni hned několikrát. „Dne 4. května v době mezi 13:00 a 16:15 hodinou položil na železniční trati neznámý pachatel na kolej ve třech případech různé množství kamenů,“ řekl pro Krajské listy.cz olomoucký policejní mluvčí Josef Bednařík.

Ve dvou případech vlaky kameny rozdrtily. Potřetí už strojvedoucí nic neriskoval, vlak raději zastavil a kameny uklidil. A bylo jich požehnaně. „V délce tří metrů odstranil 65 kamenů. Ke zranění osob a škodě na majetku nedošlo,“ dodal mluvčí.

Nebylo to poprvé

Podobný případ se stal nedávno i na trati poblíž vlakové zastávky u Nového Malína směrem na Olomouc. Koncem dubna někdo na trať položil dva větší kameny. Také zde si strojvedoucí kamenů všiml a odstranil je.

Policie hledá svědky

Na úvodní otázky policisté ze střední Moravy zatím odpovědi nemají. Naopak, žádají o pomoc všechny, kteří si mohli něčeho všimnout. Jde totiž o velmi nebezpečné hrátky, které by mohly skončit i tragicky. "Je to asi nějaký blázen, který si neumí spočítat, že vlak by kvůli těm kamenům mohl i vykolejit," řekla pro Krajské listy.cz průvodčí ve vlaku do Šumperku.

„V současné době je věc prošetřována z podezření trestného činu obecné ohrožení. Policie žádá občany, kteří mají jakékoli informace k pachatelům této „nebezpečné zábavy“, aby kontaktovali linku 158,“ dodal mluvčí Bednařík.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace