Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vlaky přes Jesenicko budou zastavovat častěji. Na znamení

07.05.2013
Vlaky přes Jesenicko budou zastavovat častěji. Na znamení

Autor: KIDSOK

Popisek: Železniční souprava - ilustrační foto

Spěšné vlaky na trati z Šumperku do Krnova budou nově zastavovat také ve stanici Hradec - Nová Ves. Nebude to klasické zastavení vlaku, ale takzvaně na znamení. Cestující si o zastavení vlaku musí říct, anebo na zastávce mávat rukama.

Novinka začne platit 9. června, kdy vstoupí v platnost jízdní řád. Vyžádali si ji cestující a vyjednal Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) s Českými drahami. „Spěšné vlaky zastaví na znamení nejen ve stanici Hradec – Nová Ves, ale také Česká Ves bazén. Změnu umožnily technologické změny spojené s nasazením modernějších vlaků,“ uvedl pro Krajské listy.cz ředitel KIDSOK Jaroslav Tomík.

O trať z Šumperku do Krnova se loni přestal starat stát. Již pro ni nadále nechtěl objednávat vlaky, protože byla ztrátová. V polovině prosince 2012 proto vlaky převzal Olomoucký kraj společně s Moravskoslezským krajem.

Vystupuji. Jak na to?

Systém zastavení vlaku na znamení u nás funguje od roku 1991. Cestující ve vlaku musí včas před zastavením stisknout příslušné tlačítko, anebo jednoduše říct průvodčímu, že bude vystupovat.

Nastupuji. Jak na to?

Naopak cestující, který čeká na zastávce, musí stát na viditelném místě zastávky a dát řidiči včas znamení. Zpravidla to funguje tak, že zvedne ruku. V zahraničí mají obvykle na zastávkách tlačítko, jímž cestující zadá do traťového systému informaci, že chce nastoupit.

KIDSOK

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje funguje od ledna 2012. Jde o příspěvkovou organizaci, kterou založil Olomoucký kraj proto, aby řídila dopravu v kraji z jednoho místa a odstranila souběhy spojů.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace