Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nestárnoucí Marie Rottrová zažila výměnu manželek na vlastní kůži. Může za to její kamarádka, textařka Jiřina Fikejzová. Tajnosti slavných

14.06.2015
Nestárnoucí Marie Rottrová zažila výměnu manželek na vlastní kůži. Může za to její kamarádka, textařka Jiřina Fikejzová. Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: I když milovaná Lady Soul Marie Rottrová zpívala celý život hlavně o lásce, v soukromí na tu opravdovou čekala dlouhá léta

I když si populární zpěvačka soukromí pečlivě střeží, nakonec vyšlo najevo, jak to doopravdy bylo s její poslední velkou láskou. Podrobnosti na ni ‘práskla‘ její kamarádka, textařka Jiřina Fikejzová.

Prozradit detaily ze soukromí populární zpěvačky, která již dlouhá desetiletí patří k nejoblíbenějším hvězdám naší populární hudby, to si opravdu mohla dovolit snad jen textařka Jiřina Fikejzová. Je totiž její důvěrnou kamarádkou, a navíc i autorkou jejích největších hitů. A navíc ji se současným přítelem, podnikatelem Milanem Říhou, sama seznámila. Zpočátku ji prý kvůli tomu dokonce trápily výčitky svědomí, protože byl ženatý s jinou její přítelkyní, kterou kvůli Marii Rottrové opustil. Rozhřešení jí nakonec dala sama odkopnutá manželka. „Maruška za nic nemůže,“ prohlašuje žena, která se prý na ni ani trochu nezlobí.

S kamarádkou a textařkou Jiřinou Fikejzovou

S kamarádkou a textařkou Jiřinou Fikejzovou

Vzorná hospodyňka

Jejím životem prošlo více osudových mužů, ne všechny její lásky však byly šťastné. Hudebník Richard Kovalčík zemřel na rakovinu v pouhých sedmatřiceti letech a stejná nemoc zabila později i zpěvaččina manžela Vlastimila Kučaje, s nímž má Marie Rottrová syny Víta a Martina. „Náš vztah se točil hlavně kolem muziky, ale to podstatné, láska, tam bohužel chybělo,“ prohlásila kdysi první dáma českého soulu. Manželství zkrátka nebylo šťastné a skončilo po deseti letech rozvodem. Když Kučaj onemocněl, již spolu léta nežili. Přesto si ho Marie vzala domů a starala se o něj až do jeho smrti. „Vzala jsem si ho do Prahy a snažila se, aby nebyl sám,“ napsala ve své knize pamětí.

Druhým manželem Marie Rottrové se stal George Burgerstein, německý podnikatel českého původu. Ještě před sametovou revolucí s ním odešla do Německa, odhodlaná vzdát se zpěvu a stát se ženou v domácnosti. Zřejmě jí to ale nakonec tak úplně nevyhovovalo, protože se hned po roce 1989 vrátili do Česka. Na okraji Prahy si postavili krásný dům s bazénem a zahradou, pak se ale rozvedli a Marie se vrátila ke zpěvu.

Se syny Vítkem a Martinem

Se syny Vítkem a Martinem

Zamilovaný ctitel

Ani po pěti letech na ni publikum nezapomnělo, což pro ni bylo velmi významným zjištěním. „Na scénu se vrátila stále stejná Maruška, oblíbená, nestárnoucí, milá a krásná. Točila se kolem ní spousta ctitelů a obdivovatelů, v domě ale láskyplný vztah chyběl. Několik dalších let se cítila osamělá,“ prozradila Jiřina Fikejzová. Právě v té době ji jiná přítelkyně požádala o zpěvaččinu fotografii s věnováním, nikoli pro sebe, ale pro manžela. Marie Rottrová totiž byla jeho idolem od studentských let a vydrželo mu to po celý život, i když se s ní nikdy osobně nesetkal, a tak ho žena chtěla překvapit. Textařka slíbila, že pro tak vytrvalého obdivovatele to zařídí, ale vzápětí dostala jiný nápad. Nabídla, že vezme manžele s sebou k Rottrové na návštěvu.

Zpěvačka má hosty ráda, a tak souhlasila a večer se prý vydařil. „Viděla jsem ho vlastně poprvé. Pěkný muž, jen se mi zdálo, že nemá jiskru jako jeho žena,“ vzpomíná na osudový večer Fikejzová. Zpočátku prý byl tichý, ale pak se rozpovídal, jak za studentských dob chodíval na každý koncert Marie Rottrové. Jednou se odhodlal donést jí na pódium kytici, jenže koncert zrušili, protože zpěvačka skončila se žlučníkem v nemocnici. Dokonce si ji našel i tam, jenže mezitím ji už propustili.

O patnáct let mladší Milan Říha se kvůli ní rozvedl

O patnáct let mladší Milan Říha se kvůli ní rozvedl

Nečekaná výměna manželek

I manželka Lída potvrdila, jak musela během celého manželství snášet Milanovu platonickou lásku, a tak Fikejzová při loučení Rottrovou vyzvala, aby dala Milanovi pusu, aby měl romantickou vzpomínku do dalšího života. Zanedlouho jí však zpěvačka zavolala, že ji Milan již dvakrát navštívil s kyticí, jednu dokonce natrhal na louce, a zve ji na večeři. Ona ho však odmítala, protože byl ženatý, a to už v životě zažila. „Vadilo jí i to, že je mladší. Jeho žena lékařka jí byla sympatická, dokonce jí před koncertem pomohla se zánětem spojivek,“ píše Fikejzová, která kamarádce poradila, aby souhlasila pouze s obědem, a tam ho taktně odmítla.

Jenže po několika měsících se Fikejzová dozvěděla, že se Marie do Milana zamilovala. Prozradila jí to jeho manželka s tím, že se budou rozvádět. Říkala to však bez trpkosti, právě naopak. Zdůraznila, že Marie za nic nemůže, protože jejich manželství bylo už dva roky v krizi a zpěvačka fungovala pouze jako katalyzátor. Byla ráda, že se tak stalo a všichni mohou začít nový život. Takže nečekaná love story Marie Rottrové má podle její ‘dvorní’ textařky happy end. „Marie je šťastná s Milanem a Lída má novou lásku, která jí svědčí,“ dodává Jiřina Fikejzová.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská