Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zatímco byl těžce zraněn, policisté ho jako opilce odvezli na záchytku. Jak přišla česká Janis Joplin právě na Štědrý den o nejdražšího člověka v životě. Tajnosti slavných

11.05.2015
Zatímco byl těžce zraněn, policisté ho jako opilce odvezli na záchytku. Jak přišla česká Janis Joplin právě na Štědrý den o nejdražšího člověka v životě. Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Většina chlapů, které milovala, prý Věře Špinarové zlomili srdce, a tak dnes už by se další lásce bránila

Zpěvačka s nenapodobitelným sytým hlasem i temperamentem prožila tragédii, s níž se do smrti nedokáže vyrovnat. Co se stalo a proč žije Věra Špinarová již dlouhá léta bez partnera?

Zpěvačka, které se přezdívá česká Janis Joplin, disponuje nezaměnitelným altem a je stále ve svém oboru úspěšná. Pro svůj nenapodobitelný sytý hlas a temperamentní vystupování patří již mnoho let k nejžádanějším zpěvačkám doma i na Slovensku i k nejprodávanějším interpretkám a může se pochlubit spoustou ocenění v podobě zlatých a platinových desek. O svém soukromí mluví jen velmi nerada, protože jí prý bulvár v minulosti již mockrát ublížil. V Třinácté komnatě České televize nakonec ale přece jen prozradila, že ji neustále provází obrovské trauma. Letos na Štědrý den to bude již pětatřicet let, a přesto se s tím nedokázala vyrovnat. A nejspíš to ani nikdy nedokáže. Tragický omyl policistů způsobil osudovou prodlevu, která připravila o život jejího mladšího bratra Luboše.

Divoška s nezaměnitelným hlasem i temperamentem se rychle vyšvihla na špici české pop music

Temperamentní divoška s nezaměnitelným hlasem se rychle vyšvihla na špici pop music

Tragický omyl policistů

V roce 1980 jezdil Věřin mladší bratr Luboš do Prahy za prací. Jako většina lidí o Vánocích i on nakoupil dárky a odešel na vlak. Byl Štědrý den a chtěl jet domů. Tam už ale nikdy nedorazil. Právě 24. prosince dopoledne, těsně předtím, než měl odjíždět na svátky domů, ho na Smíchově zřejmě někdo napadl a zbil. Zmlácený Luboš šel vyhledat pomoc, ale potácel se tak, že ho policisté odvezli na záchytku. Teprve tam lékaři odhalili tragický omyl a nechali ho okamžitě převézt do nemocnice. Jenže už bylo pozdě.

Na následky zranění zemřel Luboš v nemocnici a okolnosti jeho smrti nikdy nebyly objasněny. Pro celou rodinu to znamenalo neštěstí, které se všichni snažili společně překlenout, ale prázdno zůstalo. Věra na bratra dodnes vzpomíná s dojetím. Jeho záhadné úmrtí je pro ni nejbolestnější okamžik života a stále se s tím nedokázala smířit.

Věřin bratr Luboš zemřel v osmadvaceti letech

Věřin bratr Luboš zemřel v osmadvaceti letech

Z čistírny na koncertní pódia

Narodila se 22. prosince 1951 v Pohořelicích a od dětství žije v Ostravě-Porubě. V šesti letech začala hrát na housle a později i na vysněnou kytaru u táboráku s partou kamarádů. Vyučila se v oboru chemička prádelen a čistíren, už v šestnácti ale nazpívala svou první písničku "Já před tebou klečím" a dostala nabídku na pravidelné vystupování s kapelou Flamingo. Nejprve zpívala o víkendech na zábavách, koncertů však přibývalo, a tak si řekla, že by se mohla zpěvem živit profesionálně.

Rodiče by z ní nejraději měli učitelku, což považovali za jisté zaměstnání. S muzikou nikdy nic společného neměli, pro tu se Věra rozhodla sama již na základní škole. „Rodiče z toho nebyli moc nadšení, mamka mě rozhodně na počátku nepodporovala,“ přiznala zpěvačka v rozhovoru pro server iDnes.cz. Jenže dcera si šla tvrdě za svým snem, což se leckdy stalo i důvodem k pořádné domácí bouřce. „Od maminky jsem kvůli němu občas dostala i pár facek. Nelíbilo se jí, že zpívám na čajích a chodím pozdě domů, protože jsem tenkrát byla hodně mladá,“ vzpomíná Věra.

Se synem Adamem

Se synem Adamem

Na scénu se vrátila se synem

Od roku 1967 zpívala se skupinou Flamingo, poté přešla ke skupině Majestic, která po převzetí Ivo Pavlíkem v roce 1971 změnila název na Orchestr Ivo Pavlíka. Jejím opravdu prvním velkým hitem se ale stala písnička Music box, která okamžitě ovládla na několik měsíců první místo v žebříčku hitparád, na její koncerty lidé začali stát fronty a Věra si uvědomila, že je opravdu známá.

V roce 1984 začala spolupracovat se skupinou Speciál, kterou založil kytarista z její bývalé skupiny Adonis Civopulos. Aktivně vystupovala až do roku 1988. Pak se stáhla do ústraní a teprve po spojení s manažerem Václavem Fischerem nastal očekávaný comeback – v roce 2010 konečně zase vyrazila na koncertní turné s názvem Nadoraz 2010. V posledních letech je jejím manažerem Alan Janeček a doprovází ji skupina jejího syna Adam Pavlík Band.

S Ivo Pavlíkem v roce 1977

S Ivo Pavlíkem v roce 1977

Nevěrník ji děsně naštval

Ze spolupráce s orchestrem Ivo Pavlíka se zrodila její první velká láska. Po čase se za svého kapelníka provdala a má s ním syna Adama. Jenže když počáteční zamilovanost vyšuměla, začal se jejich partnerský vztah měnit spíš v pracovní, akorát že k němu měli společné bydliště. Populární zpěvačka vystupovala téměř denně, a tak se o malého Adama starali její rodiče.

„S Ivošem jsem byla čtyřiadvacet hodin denně. Jezdívali jsme i pětadvacet koncertů měsíčně a v našem vztahu kvůli tomu nastala ponorková nemoc. Navíc jsme se v tomto období začali rozcházet i po pracovní stránce. Měli jsme kapelu z lidí, kteří se věnují bigbeatu a chtěli ho dělat, on to viděl jinak. Vyřešili jsme to rozchodem, dnes žije s Heidi Janků, já potkala Vítězslava Vávru,“ dodává již s nadhledem. Když ale toto období prožívala, měla k vyrovnanosti hodně daleko. Manžel se totiž pomalu ale jistě vrátil ke své pověsti sukničkáře a Věra byla vzteky bez sebe. A tak se po dvanáctiletém manželství i spolupráci s Ivo Pavlíkem rozvedla a řekla si, že si vezme prvního chlapa, kterého potká.

Se zpívajícím bubeníkem Víťou Vávrou

Se zpívajícím bubeníkem Víťou Vávrou

Manželství na dálku

Druhé manželství formálně trvalo šestnáct let, ale samotný vztah s bouřlivákem a idolem ženských srdcí, zpívajícím bubeníkem Víťou Vávrou, vydržel podstatně kratší dobu. Věra žila v Ostravě, on v Praze a ani jeden se nechtěl svého zázemí, rodiny a přátel vzdát. Několikrát se rozešli a pak zase sešli, ale po letech odloučení jejich manželství nakonec ztratilo smysl.

„Kdybychom žili spolu, skončilo by po třech letech. Byli jsme do sebe šíleně zamilovaní, ale zamilovanost z nás rychle vyšuměla. Přesto jsme se vztah snažili udržovat. Přišly chvíle, kdy jsme si řekli, že končíme, ale vzápětí jsme se zase dali dohromady. Byl to vztah plný rozchodů a návratů. Dnes toho lituju, měli jsme skončit hned. Oba bychom měli klid,“ dodává Věra.

S přítelem Michalem

S přítelem Michalem

Vztah, který už dál neměl smysl

Po druhém rozvodu si myslela, že už v životě nikoho nepotká, ale osud tomu chtěl jinak. S přítelem Michalem žila sedm let na chalupě kousek od Ostravy, pak ale prý oba uznali, že to dál nemá smysl. „Nebyla jsem na tom dobře se zdravím, měla jsem problémy se štítnou žlázou, vysoký krevní tlak, začala jsem chodit po doktorech a neměla chuť o třináct roků mladšímu partnerovi vysvětlovat, že na to mám ve svém věku nárok. Řekla jsem mu: ‘Běž do světa, žij si svůj vlastní život.‘ Našla jsem si jiné priority,“ dodává Špinarová.

Pak se prý rozhodla zůstat sama. Už deset let se naplno věnuje kariéře a rodině, krásný vztah má se svou vnučkou Johankou a žádného chlapa nechce pustit přes práh. „Nové lásce bych se bránila a vůbec o to nestojím,“ dodává.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská