Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Paradox. Začouzená Ostrava usiluje o titul Evropské město sportu 2014

15.04.2013
Paradox. Začouzená Ostrava usiluje o titul Evropské město sportu 2014

Autor: Archív

Popisek: Smog v Ostravě, prý ideální pro sport

Ostrava se podle prohlášení místních politiků mnohokrát osvědčila jako hostitel špičkových mezinárodních akcí. Nyní se proto rozhodla potvrdit své renomé získáním prestižního titulu Evropské město sportu 2014.

Titul uděluje Evropská komise prostřednictvím Asociace evropských měst sportu při Evropské unii (ACES Europe) od roku 2001. Pokud město Ostrava ve své kandidatuře v kategorii City uspěje, zavazuje se k rozšíření podpory všem sportům v roce 2014.

O financování rozhodne zastupitelstvo 

„Závazek bereme velmi vážně. Plánujeme, že se v rámci kandidatury a přípravného programu Sport We Can setkáme se všemi sportovními organizacemi působícími na území města a společně připravíme platformu pro podávání žádostí o finanční podporu,“ uvedl náměstek primátora Martin Štěpánek (ODS). Dotace na speciální projekty budou financovány z rozpočtu města Ostravy. O konečné výši finančních prostředků rozhodne městské zastupitelstvo.

„Plánujeme vybudování nových sportovišť na veřejných prostranstvích určených především pro rekreační sport. V roce 2014 chceme dokončit rekonstrukci městského stadionu ve Vítkovicích a výstavbu víceúčelové atletické haly,“ dodal Martin Štěpánek.

Udělení titulu má i svůj ekonomický rozměr 

Součástí kandidatury je i podpora malých sportů s cílem ukázat obyvatelům Ostravy, že každý může ve svém volném čase najít způsob trávit jej aktivně a přispět ke zlepšení svého tělesného i duševního zdraví.

Udělení titulu má i svůj ekonomický rozměr. Od posílení sportovní rekreační infrastruktury a zajímavého programu se očekává zvýšení atraktivity města pro návštěvníky především z Česka, Slovenska, Polska, ale i dalších zemí Evropské unie. Martin Štěpánek: „Věřím, že 27. června bruselská evaluační komise během konání Zlaté tretry vyhlásí své rozhodnutí o udělení titulu v náš prospěch. Ostrava a její občané si to zaslouží.“

Zdeněk Svoboda

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace