Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Milan Baroš setřel sociální demokracii, aniž si toho někdo všimnul

15.04.2015
Milan Baroš setřel sociální demokracii, aniž si toho někdo všimnul

Autor: oficiální stránky fotbalisty

Popisek: Kapitán Baníku Ostrava Milan Baroš

Žumpa v českém fotbale, jak situaci v Synot lize nazval někdejší reprezentant Milan Baroš, je podle televize Nova čím dál tím plnější. Další várku do ní přilil sám místopředseda FAČR Roman Berbr. Tomu se právě výroky o žumpě v souvislosti s českým fotbalem nelíbily a pro jejich autora požaduje okamžité zastavení činnosti. To přitom podle pravidel ani není možné.

Co vlastně Milan Baroš na svém Twitteru provedl? Pro neznalého laika v podstatě nic. Jen napsal, co si myslí. „Proc se Synot liga hraje? Je to ostuda co se tady deje!!! Fuj!" komentovala 21. března bývalá hvězda české fotbalové reprezentace. Neskončila. „Tohto je vic nez korupce," zmínil o pár dnů později.

„Moc tad nepisu! Ale prosim vychovavejte sve deti k tomu aby byl sport sportem a ne tou zimpou co tady ve fotbale ted mame!!!!" míní Baroš dále. A klíčové sdělení, které nadzvedlo papaláše českého fotbalu, kteří do té chvíle mlčeli? „Pojdme cinkat klicema za Dasu a za Berbra, muzem to zmenit, JA TOMU VERIM."

Co ho donutilo k tak razantní reakci? Milan Baroš po utkání ostravského Baníku proti Plzni (0:2), hraném v neděli 5. dubna, popsal na svém twitterovém účtu vlastní pocity z českého fotbalového prostředí. A právě jeden z nejvlivnějších mužů české kopané z toho nevyšel zrovna příznivě.

K volbám, které vyhrála ČSSD

Jenomže Baroš podobnou věc neučinil nahodile. Jak KrajskéListy.cz zjistily, ostravský fotbalista se drsně vyjádřil také o politické situaci v zemi. V lednu 2013 totiž poznamenal: „Volby? Je mi smutno z nasi zeme!!!" K čemu mířil? Jediné volby, které danému tweetu předcházely, byly ty krajské. A vzhledem k tomu, že Baroš působí v Moravskoslezském kraji, je jejich adresát patrný. Tamní volby před dvěma lety totiž s přehledem vyhráli sociální demokraté. Ti nakonec jako hejtmana postavili kontroverzního Miroslava Nováka.

Nikdo z partaje ovšem tehdy Baroše k odpovědnosti nehnal. Až nyní Roman Berbr.

Milan Baroš je držitel bronzové medaile z Mistrovství Evropy 2004 a s 5 góly nejlepší střelec tohoto turnaje, se 41 góly druhý nejlepší střelec v historii české fotbalové reprezentace (za Janem Kollerem s 55 góly) a člen Klubu ligových kanonýrů. Také mistr Evropy hráčů do 21 let z roku 2002.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .             

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace