Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

FC Baník podrží bohatý mecenáš. Prvořadá je stabilizace klubu

12.04.2013
FC Baník podrží bohatý mecenáš. Prvořadá je stabilizace klubu

Autor: profimedia.cz

Popisek: Fotbal, ilustrační foto

Fotbalový klub Baník Ostrava dostal záchranné lano. Generální ředitel a předseda představenstva společnosti VÍTKOVICE HOLDING, a.s. Jan Světlík ve středu oznámil, že ve čtvrtek v multifunkční hale Gong podepíše s fotbalisty novou smlouvu a stane se tak staronovým sponzorem.

Obdobnou smlouvy, takřka na zkoušku totiž podepsali i před rokem a platila do poloviny prosince. „První sezóna pro nás byla testovací. Klub testem z našeho pohledu prošel, proto jsme se rozhodli v podpoře pokračovat,“ prohlásil pro Krajskélisty.cz  Jan Světlík, kterého oslovil také domovský vztah ostravského Baníku k Ostravě.

Šafarčík: Dokončíme stabilizaci klubu

 

Předseda představenstva klubu Petr Šafarčík prohlásil, že pro FC Baník Ostrava to znamená zejména výraznou pomoc při zajištění financování samotného chodu klubu. „Je to další krok a k dokončení finanční stabilizace Baníku Ostrava,“ uvedl Šafarčík.

Kromě toho se strojírenská skupina z Ostravy rozhodla propagovat i další své značky a aktivity. „Jednou z klíčových je naše vítkovická průmyslovka a gymnázium, která se letos ve smlouvě objevuje jmenovitě. Navíc znovu chceme přesah vítkovické střední na atraktivní sport, čili konkrétně na fotbal. Chceme ale, aby se Baník podílel na využití, propagaci a rozvoji zařízení pro sportovní vyžití mladých,“ řekl generální ředitel Světlík. 

Na novém projektu se podílí i město a kraj

 

Podle Šafarčíka získal fotbalový klub plusové body u strojařů také proto, že budoucnost a perspektivu Baníku vidí především ve výchově mládeže. „Proto nyní také rozjíždíme nový projekt Akademie FC Baník Ostrava,“ uvedl Petr Šafarčík s tím, že na novém projektu výchovy baníkovské mládeže se podílí také Statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj.

Anna Makowická

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace