Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Malá domů! Jediný poslanec nahrabal za rok pro svou rodinu čtyři miliony. Čtěte, jak se to dělá

26.12.2014
Malá domů! Jediný poslanec nahrabal za rok pro svou rodinu čtyři miliony. Čtěte, jak se to dělá

Autor: ČT

Popisek: Dobře placená místa zajistil poslanec Adam Rykala i pro své příbuzné. Navíc policie prošetřuje jeho způsob získání obecního bytu.

Poslanec sociální demokracie Adam Rykala by díky svému věku měl patřit mezi naděje strany, ale poslaneckých prebend dovede využívat tak, že ho už i jeho kolegové označili za parazita. Server Týden.cz popisuje i jeho praktiky, které použil, aby se vypořádal se svými oponenty. Dobře placená místa zajistil i pro své příbuzné. Společně si prý za rok vydělali až čtyři miliony korun, a to vše z veřejných peněz.

Tento mladý muž se za čtyři roky ve vrcholné politice stal odborníkem v získávání všech možných poslaneckých výhod. Podle Týdne.cz si tímto počínáním vytvořil i řadu nepřátel a odvrátili se od něj i jeho vrstevníci. Sociální demokrat Radim Lauko ho do strany přivedl před deseti lety, tehdy byl Rykala údajně ještě bojovníkem za ideály. „Idealista Adam Rykala, kterého jsem přijímal do ČSSD, už neexistuje. Ve sněmovně sedí jeho o dvacet kilo těžší skořápka s bolševickými manýry,“ řekl na jeho adresu třiatřicetiletý Lauko. Členem ČSSD byl od osmnácti let, nuceně ji před dvěma lety opustil, protože se dostal do konfliktu s Rykalou a jeho spojenci v ostravské ČSSD.

Zbavil se prý každého oponenta

Do poslanecké lavice zamířil osmadvacetiletý politik z Moravskoslezského kraje, kde je i radním v obvodu Ostrava-Jih. Podle Týdne.cz si vysloužil pověst šíbra. Jeho kritici totiž odsuzují, že nekompromisně zatočil s každým oponentem. Kdo prý byl v Ostravě proti, musel se poroučet z ČSSD.

Rykala působí v čele ostravské ČSSD, nejdřív byl místopředsedou, dnes je jejím předsedou. Za dvacet let existence prý místní stranická organizace vyloučila čtyři členy, ale za dobu, kdy šéfuje Rykala, jdou jejich počty do desítek. Týden.cz se poslance chtěl na tyto věci zeptat, ale nepochodil, on rozhovor odmítl. Serveru napsal, že kritika jeho osoby je spojena s ‚hazardní lobby‘. Rykala také odmítl, že by vyhazování členů z ČSSD bylo spojeno s touto kritikou. Naopak se staví do role člověka, který ostravskou buňku údajně očišťuje tak, „aby mohli pracovat pro občany“.

Měl málo a teď nejspíš nebude mít nikdy dost

Server Týden.cz popisuje jeho přerod z mladého muže se sociálním cítěním až v toho poslance, který je vnímán jako prospěchář. Rykala prý pochází ze sociálně slabších poměrů. Na studia si přivydělával od šestnácti let nejprve jako pokladní v hypermarketu, potom jako pracovník zákaznického centra u mobilního operátora. Vystudoval Ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské. Nadto jeho způsob získání obecního bytu šetří policie.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace