Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ožralý, smrdí, poblil se během jednání: To je necenzurované vyjádření o našem ministrovi zdravotnictví

18.12.2014
Ožralý, smrdí, poblil se během jednání: To je necenzurované vyjádření o našem ministrovi zdravotnictví

Autor: repro ČT

Popisek: Svatopluk Němeček (ČSSD)

Minulý týden se deník Blesk věnoval projednávání státního rozpočtu. Podle zjištění novinářů na něm chyběl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Důvod? Posiloval se prý rumem v nedalekém baru. Mezi jedenáctou a jednou odpoledne. KrajkéListy.cz navíc získaly svědectví, že zástupce sociální demokracie „bumbá" často.

„Chystám se podat trestní oznámení na hospodaření ostravské fakultní nemocnice,“ napsal před časem na Twitter ministr financí Andrej Babiš. Jde tak o pokračování jeho souboje s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, který právě FN Ostrava dřív vedl. MF Dnes shrnula důvody, proč prý Babiš po Němečkovi jde.

Hlavním důvodem je podle deníku, který vlastní právě ministr financí, Babišovo přesvědčení, že zdravotnictví je černou dírou na peníze, kde utíkají peníze soukromým skupinám. S touto utkvělou představou prý šéf ANO přišel do politiky a zvláštní pifku má na ty, kteří v nemocnicích působili od roku 2006, kdy podle něj došlo po nástupu ODS k řádovému nárůstu korupce. Němeček má tu smůlu, že do čela ostravské nemocnice přišel právě v roce 2006, takže na něj Babiš kouká automaticky nedůvěřivě. Další výtkou, která k ministru Němečkovi směřuje, je jeho soukromý život. Babiše dráždí zejména ministrova vila v Čeladné.

V oblíbeném letovisku ostravské honorace bydlí Němeček s rodinou v rodinném domě s odhadovanou cenou deset milionů. Je však třeba dodat, že vzhledem k tomu, že několik let jako ředitel nemocnice vydělával statisícové částky a jeho žena jako primářka rovněž byla placena slušně, je klidně možné, že si na dům mohli vydělat legálním způsobem. Navíc, když si na jeho stavbu vzali třímilionovou hypotéku, kterou stále splácejí. Kromě toho navíc MF Dnes připomíná Němečkovy potíže s alkoholem. Lidé z Ostravy sice tvrdí, že ministr nepije nijak nadstandardně, spolupracovníci z ministerstva však prý dávají k dobru řadu historek, které Němečkově cti neslouží.

A právě poslední zmínka zaujala KrajskéListy.cz natolik, že se rozhodly zjistit více. Podle našeho zdroje z ministerstva je situace značně napjatá. Náměstci jsou údajně na tlumících prášcích, protože nezvládají agendu, zatímco Němeček, smířený se svým brzkým koncem, pije a pije. „Nepije moc, ale je to z něho cejtit na sto honů," řekl naší redakci jeden z ředitelů resortu. „Smrdí a říká se, že se několikrát během jednání šel vyblít. Vím, že jde o sprosté slovo, ale jak to mám popsat? Každý, kdo pije, je svým způsobem chudák, jen nerozumím tomu, proč ho tolik sociálních demokratů kryje," doplnil náš zdroj.

Němečka by podle informací mohl nahradit lidovec Ludvík Hovorka. Pavel Bělobrádek, stejně jako Andrej Babiš tuto informaci odmítli. Babiš má údajně spadeno i na některé vysoké úředníky resortu, a to především kvůli jejich podivné roli v kauze Diag Human. „Seznam lidí, kteří by si neměli škrtnout, protože v minulosti něco posrali, nebo to udělali naschvál, je dávno hotový a je to dobře," dodal otevřeně náš zdroj. „Jmenovat nechci, ale ten, koho se to týká, to pochopí hned," uzavřel. 

Napište autorovi tohoto článku na       

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace