Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Architektonický unikát: Nová Karolina Park – vstupní brána do Ostravy 21. století, podívejte se

02.10.2014
Architektonický unikát: Nová Karolina Park – vstupní brána do Ostravy 21. století, podívejte se

Autor: Archiv

Popisek: Nová Karolina Park

Nová Karolina Park je unikátní administrativní budova, která vyrostla v rámci nově urbanizovaného území Nová Karolina v centru Ostravy, v těsné blízkosti Masarykova náměstí. Projekt, který tvoří pomyslnou bránu do celého areálu, byl dokončen letos na jaře. Developerem projektu Nová Karolina Park je joint venture společností PASSERINVEST GROUP, GEMO OLOMOUC a Multi Development Czech Republic. Návrh vzešel z dílny renomovaného ateliéru CMC architects architektů Víta Másla a Davida R. Chisholma.

Budova o šesti nadzemních podlažích, která se dá stručně charakterizovat slovy flexibilita, soulad materiálů, nápaditá architektura a monumentální kompozice, nabízí bezmála 25 tisíc metrů čtverečních prvotřídních kancelářských ploch. V přízemí budovy, která je situována do hlavní ostravské třídy 28. Října i do průchozího vnitrobloku, jsou navíc k pronájmu i atraktivní obchodní jednotky. Jejich celková pronajímatelná plocha je 3 700 metrů čtverečních. Za pověstnou třešničku na dortu lze jednoznačně považovat rozlehlé atrium. Architektonický koncept projektu vychází z myšlenky, že tento dům tvoří bránu do Nové Karoliny a je tedy koncipován jako objekt průchozí. Dvě velké brány vedou do rozlehlého vnitřního atria s lavičkami, vzrostlými stromy a vodními prvky, které slouží nejen jako přirozený vstup do obou částí objektu, ale také jako místo pro odpočinek a relaxaci.

 

Za zmínku jistě stojí i fakt, že Nová Karolina Park je nejenom moderní, účelná a krásná, ale i vstřícná vůči životnímu prostředí – je totiž certifikována jako zelená budova dle BREEAM (BRE Environmental Assessment Method), což je britský certifikát patřící k prestižním metodikám certifikace zelených budov v Evropě.

V budově již sídlí první nájemci, v administrativní části jsou to společnosti NESS, Česká spořitelna, Unicredit Bank, Unicredit Leasing,  ABB ČR či AXA ASSISTANCE , obchodní jednotky v přízemí mají pronajaty  pobočky UniCredit Bank a Raiffeisen Bank, květinářství, lékárna a prodejna hodinek. Kancelářské prostory si lze pronajmou již od 70 metrů čtverečních, obchodní jednotky od 50 metrů čtverečních.

Více ZDE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace