Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zpěvák Michal Hrůza utrpěl těžké poškození mozku, porval se na Stodolní. O jeho život bojují v ostravské nemocnici, máme podrobnosti

18.07.2014
Zpěvák Michal Hrůza utrpěl těžké poškození mozku, porval se na Stodolní. O jeho život bojují v ostravské nemocnici, máme podrobnosti

Foto: Universal

Popisek: Ve rvačce na ostravské Stodolní ulici, kterou prý vyprovokoval, utrpěl zpěvák Nichal Hrůza těžné zranění mozku. O jeho život nyní bojují lékaři v městské nemocnici

Na potyčku ve známé ostravské Stodolní ulici doplatil populární zpěvák Michal Hrůza. Utrpěl těžké poškození mozku a je v péči neurochirurgické intenzivní péče. Jeho budoucnost je ve hvězdách. Byli jste přitom? Volejte 158!

V pouliční potyčce na nechvalně známé ostravské ‚ulici hříchu‘ Stodolní utrpěl dnes časně ráno velmi vážné zranění bývalý frontman skupiny Ready Kirken Michal Hrůza. K incidentu došlo uprostřed Stodolní ulice na chodníku, mezi podnikem Grand Prix herna bar a rychlým občerstvením Iziburger. „Podstoupil operaci nitrolebního krvácení, v rámci rozvoje sekundárních změn po těžkém poranění mozku. Je stabilizovaný, ale jeho stav je nadále velmi vážný. Jak to s ním bude vypadat dál, je nejisté, ale v nejbližších hodinách podstoupí další kontrolní CT mozku,“ sdělila serveru Blesk.cz mluvčí Městské nemocnice Ostrava Magda Otáhalová. Dopoledne byl zpěvák převezen na operační sál, protože silně krvácel do mozku, a operoval ho primář ostravské neurochirurgie doktor Marian Starý. Pacient zůstává v umělém spánku a jeho stav je nadále velmi vážný.

Rvačku prý vyprovokoval

„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že došlo k potyčce několika osob, přičemž na místě události zůstal zraněný dvaačtyřicetiletý muž,“ ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Policisté žádají svědky incidentu, aby se přihlásili prostřednictvím linky 158. Místní barmani se shodli, že byl Hrůza podnapilý a s provokací si začal. Několik mužů se tak začalo navzájem postrkovat, až se to semlelo ve rvačku, během níž dostal zpěvák ránu, upadl na zem a zůstal bezvládně ležet.

Pro zpěváka okamžitě přijela záchranná služba, která ho odvezla do Městské nemocnice Ostrava, vzdálené pouhých 700 metrů, takže jim cesta trvala pouze čtyři minuty. Pacienti s vážnými úrazy bývají obvykle převezeni do lépe vybavené Fakultní nemocnice, jenže ta je vzdálená necelých 15 kilometrů, takže by cesta trvala 18 minut. Hrůzův stav musel být tudíž opravdu velmi vážný.

Na tomto místě v nechvalně proslulé ostravské Stodolní ulici byl vážně zraněn zpěvák Michal Hrůza

Na tomto místě v nechvalně proslulé ostravské Stodolní ulici byl
vážně zraněn zpěvák Michal Hrůza

Slepé kamery

Úhlopříčně od místa incidentu na nároží je policejní kamera, zatím však není známo, zda kriminalisté mají k dispozici záznam potyčky. Pravděpodobně nikoli, protože noční klid je na Stodolní nařízen o půlnoci a v tuto dobu bývají také pouliční kamery vypínány. Proto nyní policisté hledají svědky incidentu prostřednictvím výzev.

„Pokračuje zjišťování identity případných svědků, po události se na místě měla nacházet skupina osob. Pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody od tří do deseti let,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Colours bez Vody živé

Hrůza ve středu vystupoval v moravskoslezské metropoli na Festivalu v ulicích a dnes večer měl na programu koncert na festivalu Colours of Ostrava. Mluvčí festivalu Jiří Sedlák řekl, že tento koncert se ruší. „Jednáme o nějaké náhradě, kdo by na tom místě mohl vystoupit. Více informací bohužel nemáme,“ dodal.

Na jeho slova později na tiskové konferenci navázala ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová: „V první řadě musím říct, že Michal Hrůza měl ve středu na Festivalu v ulicích fantastický koncert. I on sám po něm říkal, že to bylo jedno z nejkrásnějších vystoupení, jaká kdy zažil. A taky chci zdůraznit, že i já sama mám Michala Hrůzu moc ráda, takže mě jeho slova potěšila. Bohužel však za ní přišla i ta další, která prozradila, že se mu udála nějaká vážná zdravotní příhoda během noci na čtvrtek a Michal tak letos na Colours bohužel nevystoupí." 

Ani ona sama však přesně nevěděla, co se nad ránem v centru Ostravy stalo. „Víme zkrátka jen to, že není ve stavu, aby mohl ve čtvrtek večer vystoupit na pódium," podotkla posmutněle. Vzápětí však zdůraznila, že ani tímto incidentem nesmí letošní Colours of Ostrava trpět. „Festival je taková malá vesnice, ve které se dějí různé věci. Takže i na něm můžou přijít různé životní situace, a bohužel ani nám se jedna z nich nevyhnula. I tohle je život," doplnila Zlata Holušová s tím, že zranění zpěváka Michala Hrůzy je pro ni spíš jistým mementem.

„Je to bohužel tak, že něco takového může stát komukoliv z nás. I proto děláme každé Colours jako by to byly ty poslední, protože je prostě třeba žít tady a teď. Proto mě spíš vede k určitému zamyšlení, že je potřeba si užít každou chvilku, kterou máme," dodala festivalová ředitelka.

Kostrbatá cesta za slávou

Rodák z Turnova se hudbě začal věnovat už na gymnáziu, kde již v roce 1986 založil první kapelu a složil také své první autorské skladby. Po maturitě založil v roce 1990 s kamarády punkrockovou kapelu Bram-bory a hardrockové trio 51. chvíle. V srpnu 1993 odjel zkusit štěstí s kufrem pětistovkou v kapse do Pardubic, kde nasbíral první profesionální zkušenosti ve skupině Anachronic. V polovině 90. let musel dočasně s muzikou skončit a jako obchodní cestující prodával krmivo pro psy a kočky.

S blížícím se koncem století se karta konečně obrátila. Michal se stal frontmanem úspěšné kapely Ready Kirken, s níž vydal čtyři alba s řadou hitů, jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled. V roce 2006 však musel respektovat rozhodnutí spoluhráčů, kapelu opustil, ale na koncertech dál hrál písně z jejího repertoáru. Mimo jiné je autorem písně ze seriálu Vyprávěj či hudby k filmu Lidice, pro Anetu Langerovou napsal její největší hit Voda živá.

Festivaly bez Hrůzy

Letos dokončil Hrůza po dvou letech dvojalbový projekt Noc/Den. Projekt měl mít původně hotov již loni, zdržela ho však práce na hudbě k filmu Martin a Venuše a píseň k filmu Zakázané uvolnění, který měl premiéru teprve 5. června. Písně z dvojalba Noc/Den chtěl Hrůza představit na podzimním turné, do té doby plánoval mnoho vystoupení na letních festivalech a slavnostech. Většinu z nich však určitě bude muset zrušit. Navíc se mu teprve před třemi měsíci narodila druhá dcera, kterou má stejně jako osmiletou Mariánku manželkou Lindou Vágnerovou, s níž se dal dohromady ještě v době, kdy byla provdána za sbormistra Bohumila Kulínského. Nezbývá než doufat, že nepřijde o tátu!

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská