Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Umělec si má politika držet od těla zdéli hole a už vůbec mu nemá lézt do eurodele! Publicista Neff na adresu Nohavici, jenž „na euro seure“

22.05.2014
Umělec si má politika držet od těla zdéli hole a už vůbec mu nemá lézt do eurodele!  Publicista Neff na adresu Nohavici, jenž „na euro seure“

Autor: ostravainfo.cz

Popisek: Jarek Nohavica

VIDEO ODS se ve vrcholícím předvolebním boji před volbami do Evropského parlamentu vytasila s další zbraní. V předvolebním spotu pracuje s textem písně populárního Jarka Nohavici, který se již v roce 2011 důrazně stavěl proti zavedení eura v České republice. V písni Euročardáš zpívá, že je z eura neurotický a že česká koruna či řecká drachma jsou lepšími měnami. Za své politické angažmá ve prospěch ODS si ale Nohavica vysloužil ostrou kritiku od publicisty Ondřeje Neffa. Ten písničkáře varoval slovy klasika: Nechoď Vášku, s pány na led.

Písničkář Jaromír Nohavica dal již v roce 2005 najevo, že patří mezi voliče ODS. Pro MF Dnes v květnu toho roku prohlásil:„K volbám půjdu a budu volit ODS, protože je to jediná strana, která mi umožní žít svobodně.“ A zdá se, že zůstal občanským demokratům věrný i navzdory tomu, že v posledních předčasných volbách ztratili politici s logem ODS důvěru značné části veřejnosti. Co tom svědčí? Nohavica totiž ODS umožnil použít jednu ze svých písní v předvolební kampani. Jde o píseň Euročardáš z roku 2011, kde si známý folkový zpěvák tropí srandu ze společné evropské měny a vyjadřuje k ní jednoznačný odpor.

zdroj: youtube.com

TEXT PÍSNĚ:

Když mám v kapse euro dycky

bývám z toho neuro-tický

Ono tohle euro-dílo

nic dobrého neuro-dilo

 

Když přinesu eura ženě

ona tváří se ura-ženě

A vzpomíná bony

na džíny anebo na bonbony

 

Český člověk strach má

Lepší je koruna či drachma

Běžte někam s eurem

My vám naňho seurem!

A to se ve vrcholící kampani před volbami do Evropského parlamentu hodí právě občanským demokratům, kteří z boje za českou korunu udělali svůj politický tahák. Boj za českou korunu zaštiťují dokonce peticí, kterou čeští občané mohli v posledních týdnech podepisovat v ulicích českých a moravských měst. Podle informací ODS se podařilo získat několik desítek tisíc podpisů na záchranu koruny proti euru a, aby bylo zřejmé, že se lidé staví na stranu své české koruny, dorazily plné petiční archy na Úřad vlády, do sněmovny i do Senátu. Stalo se tak ve středu 21. května.

Nechoď Vašku, s pány na led

Občanští demokraté a odpůrci eura nad Nohavicovou písní zřejmě zaplesají, ale je třeba říci, že se na hlavu písničkáře Nohavici snáší i kritika a to z úst publicisty Ondřeje Neffa, který si v textu uveřejněném na portálu Neviditelný pes nebral vůči písničkáři servítky.

„Jak jsme zde předpokládali dávno před volbami, ODS naskočila na eurospektickou vlnu, co jiného jí po tolika skandálech a tak strašném propadu zbývá? Ve výbavě teď má i Jarka Nohavicu a jeho píseň "na euro seuru". To je tak blbé, že se to musí líbit, jen škoda, že se toho účastní tak jemná vtipná bytost, jako je Jarek Nohavica. Havlíček napsal: Nechoď, Vašku, s pány na led! Umělec si má politika držet od těla zdéli hole a už vůbec mu nemá lézt do eurodele,“ zareagoval Neff.

V pátečním a sobotním hlasování se ukáže, zda Nohavice ODS svou písní pomohl, či nikoliv. Dopadne ODS podobně neslavně jako v předčasných říjnových volbách nebo si polepší?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace