Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kramnému do vězení dorazí drsný dopis. Jde o jeho velké dluhy

07.04.2014
Kramnému do vězení dorazí drsný dopis. Jde o jeho velké dluhy

Autor: ČT, repro

Popisek: Petr Kramný

VIDEO Petr Kramný je hlavní podezřelý v kauze záhadné smrti své šestatřicetileté manželky Moniky a osmileté dcery Klárky na dovolené v Egyptě. V současné době je ve vazební věznici v Ostravě, kde čeká na zahájení soudního procesu. Doposud byl zastupován státem, tedy advokátem ex offo. Blesk uveřejnil, jaké částky prozatím Kramný českou justici stál.

Se sumami se v dopise, který brzy obdrží, seznámí rovněž Kramný. „Náklady na takové případy se mohou vyšplhat až na 300, někdy i 500 tisíc korun. Vím v Praze o případu komplikované vraždy, která přišla na 1,5 milionu,“ řekl Blesku známý pražský advokát Eduard Bruna. Odměny za obhajobu ex offo platí obhájcům stát, který v případě odsouzení peníze zpětně vymáhá na odsouzených. 

Odvolaný advokát Jaromír Richter má podle vyhlášky ministerstva spravedlnosti nárok na mimosmluvní odměnu a náhradu hotových výdajů. Odměna + 360 korun náleží advokátovi za každý právní úkon.

Právě Richtera v předminulém týdnu nahradila advokátka Jana Rejžková. Tu najali Kramného rodiče, doposud, stejně jako padesátiletá právnička, přesvědčení o jeho nevině. Rejžková o svém honoráři mluvit nechtěla. Uvedla jen, že bude mnohem nižší než shora popsané zastupování státem. Doplňme, že tento druh zastupování přijde Českou republiku ročně na více než půl miliardy korun.

„Nebyla to žádná dovolená na rozloučenou. Normální dovolená. Nic nenaznačovalo tomu, že by se měli rozvádět. Ani já se to nedomnívám. Jsou to nesmysly," řekla advokátka Rejžková Nově. Snažila se tak vyvrátit tvrzení blízkých a známých, že Kramným hrozil rozvod kvůli až přehnané žárlivosti. Pro zpravodajství televize Prima se v minulosti vyjádřilo hned několik blízkých Petra Kramného. Popsali například, jak čekal v autě před restaurací, kde jeho -dnes již zesnulá- manželka Monika večeřela s kamarádkami.

Co se vlastně v zamotané a medializované kauze stalo? „Svou ženu a dceru našel Kramný bez známek života v hotelovém pokoji, podle jeho výpovědi ležely obě v posteli a byly ledové. Kramný byl po jejich smrti následně hospitalizován v soukromé nemocnici Thebs Hospital, kde údajně skončil na kapačkách s vypumpovaným žaludkem. Po propuštění se údajně psychicky zhroutil.Podle lékařů manželka Monika ani dcera Klára neležely v posteli, ale jejich těla byla na zemi ve velmi nepřirozených polohách. Dívenka měla vzpažené ruce, šestatřicetiletá žena měla na očích masku na spaní. Obě měly podle lékařů rozleptané žaludky."

Pokud by Kramný skutečně musel hradit škodu vzniklou zastupováním státem, zřejmě by na ni neměl. Před dovolenou v Egyptě pracoval jako dělník.

V případě prokázání jeho viny bude odsouzen za dvojnásobnou vraždu zřejmě k výjimečnému trestu odnětí svobody.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace