Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Medici v Ostravě nabídnou bezplatná vyšetření i poradenství

27.02.2014
Medici v Ostravě nabídnou bezplatná vyšetření i poradenství

Autor: profimedia.cz

Popisek: Resuscitace, ilustrační foto

Studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity a mezinárodně působící organizace mediků IFMSA CZ nabídnou veřejnosti v pátek 28. února v prostoru Avion Shopping Parku v Ostravě instruktáž první pomoci, výživové poradenství, měření tuku a měření tlaku.

„Medikové budou zájemce upozorňovat na zdravotní rizika plynoucí z obezity, vysokého krevního tlaku a současně na možnost aktivně si zlepšit zdraví vhodně zvoleným sportem,“ uvedla proděkanka Lékařské fakulty Ostravské univerzity pro studium a celoživotní vzdělávání Ivona Závacká. Rodiče s dětmi navíc potěší „Nemocnice pro medvídky“, v níž se děti hravou formou zbavují obav z lékaře.

Budoucí lékaři budou na stanovišti v obchodním centru v pátek od 10 do 18 hodin

S nápadem zapojit do projektu i Lékařskou fakultu Ostravské univerzity a její studenty přišel náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek, který zodpovídá za oblast školství. „Přestože Ostrava je zřizovatelem základních škol, podporujeme také střední a vysoké školy a Lékařské fakultě Ostravské univerzity už 3 roky intenzivně pomáháme. Chceme, aby ostravská lékařská fakulta byla vnímána jako součást prestižního vzdělávání a pomáhala udržet mladé lékaře v Ostravě," vysvětlil.

Budoucí lékaři budou na stanovišti v obchodním centru v pátek od 10 do 18 hodin. Po celou tuto dobu si mohou lidé zdarma prověřit, jak jsou na tom s nejčastějšími rizikovými faktory vzniku civilizačních nemocí. V „Nemocnici pro medvídky“ se pak zabaví celé rodiny. Pro děti bude připraveno několik modelových situací, které se odehrávají ve zdravotnických zařízeních. Na léčbě plyšáků, které si mohou přinést i s sebou z domova, si vyzkouší práci praktického lékaře, zjistí, co je to rentgen a k čemu se používá, budou ošetřovat nemocného a dozvědí se o pravidlech hygieny i správného stravování.

„Tím, že se děti starají o zraněného či nemocného plyšáčka, přijímají i určitou zodpovědnost za blízkého, byť je to v tomto případě hračka, a uvědomí si důležitost návštěvy lékaře nebo nemocnice. Vše probíhá formou hry, což je přirozená forma učení a navíc si to užijí nejen děti, ale také naši budoucí lékaři, lékařky a sestry,“ uvedla Barbora Zimová, studentka Všeobecného lékařství a prezidentka pobočky IFMSA CZ v Ostravě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace