Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Ostrava je v letošním roce Evropským městem sportu

11.01.2014
Ostrava je v letošním roce Evropským městem sportu

Autor: Anna Makowická

Popisek: Ostrava, ilustrační foto

Projekt Evropské město sportu 2014 s podtitulem „Rozsvítíme Ostravu“ představil náměstek primátora pro sociální věci, školství, sport a volný čas Martin Štěpánek. Symbolicky se tak stalo na Prokešově náměstí s pozadím vánoční a novoroční výzdoby radnice.

Informoval o tom web města Ostravy. Už v prvním kole projektu Evropského města sportu (EMS) 2014 bylo mezi kluby a organizace rozděleno v grantech 9 milionů korun. V druhém kole, jehož uzávěrka je 31. ledna, město rozdělí až 13 milionů korun. Evropské město sportu je tak pro letošní rok největším veřejným projektem Ostravy.

„Nemám v žádném případě pocit, že bychom byli na pokraji zhroucení, jak se Ostrava mnohdy vykresluje za hranicemi města. Nemyslím si, že bychom měli podporovat sebelítostivé postoje a nechci, aby marketingovou známkou Ostravy byla sociální nejistota. Jsou tu firmy, které mají potíže, ale i řada jiných, které přibírají zaměstnance. Měli bychom světu říkat, že se u nás dá normálně žít. Prostě Ostravu rozsviťme,“ vyzval Martin Štěpánek (ODS).

V roce, ve kterém nese Ostrava titul EMS, klesl rozpočet v době recese o zhruba jednu miliardu korun, přesto město bez potíží pokrývá splátky úvěrů, směnečných závazků i dluhopisů.

Ratingová agentura Standard & Poor´s v roce 2010 zlepšila městu za jeho chování k veřejným financím a za dlouhodobou péči o zdravé hospodaření známku na velmi vysokou úroveň A/A-1. Aktuálně je rating na úrovni ještě lepší: A+/A-1 se stabilním výhledem.

Do sportu, kterým se chce Ostrava letos chlubit, šlo v uplynulém tříletém období v součtu celkem zhruba 1,55 miliardy korun. Letos ještě Ostrava pro aktivní vyžití občanů zrekonstruuje v rámci II. etapy Městský stadion Vítkovice, zbuduje sportovní a zábavní cíl na soutoku Ostravice a Lučiny – loděnici Campanulla, atletickou halu ve Vítkovicích či unikátní in-line areál U cementárny ve Vítkovicích.

„Ostrava je hrdé město a měla by takovým zůstat i v roce 2014, svěšená hlava nám rozhodně nesluší,“ dodal náměstek primátora Martin Štěpánek.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace