Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Nejbojovnější hráč hokejové extraligy je Strapáč z Vítkovic!

12.12.2013
Nejbojovnější hráč hokejové extraligy je Strapáč z Vítkovic!

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Hokej, ilustrační foto

Statistika Radegast Index, která oceňuje bojovnost a obětavost hráčů, má po dvou měsících nového lídra. Dosavadního krále Michala Gulašiho z Karlových Varů nahradil Petr Strapáč z Vítkovic, který převzal zelenou helmu pro vítěze za listopad.

Vítězství útočníka Petra Strapáče může na první pohled působit jako velké překvapení, protože statistika Radegast Index je s nadsázkou ušita na míru obráncům. Jak ale vysvětluje hokejový expert, Petr Strapáč bude zelenou přilbu rozhodně nosit po celý prosinec právem.

Po dvou měsících vlády Michala Gulašiho byl čas na změnu

„Strapáč je velice aktivně forčekujícím hráčem s důrazem na dohrávání soubojů. Pravidelně je využíván v oslabeních, kde často blokuje střely soupeře,“ popisuje David Pospíšil úlohu čtyřiadvacetiletého forvarda.

„Poslední utkání svým vývojem Strapáčovi nahrávala v tom, že Vítkovice potřebovaly dotáhnout vedení soupeřů a bylo potřeba zvýšit aktivitu a tlak. Právě takové situace nutí útočníky k napadání a dohrávání soupeřových obránců,“ dodal David Pospíšil.

„Vůbec jsem nesledoval, jak si ve statistice stojím, takže pro mě bylo ocenění příjemným překvapením,“ reagoval při předání speciální helmy Petr Strapáč. „Po dvou měsících vlády Michala Gulašiho byl čas na změnu,“ usmál se novopečený Radegast Index hráč měsíce listopadu.

Radegast Index je nový parametr statistik

Na čele statistiky, která od začátku sezóny oceňuje hru do těla, blokování hráčů i střel, bylo v listopadu pořádně rušno a o vítězi rozhodl jediný bod, o který za Petrem Strapáčem (50 b) zaostal Jan Výtisk (49 b). Bez zajímavosti není ani to, že právě všichni z tria trvďáků Gulaši, Strapáč a Výtisk jsou odchovanci Vítkovic. Že by voda z Beskyd, z které se vaří pivo Radegast, dávala hráčům sílu a potřebnou bojovnost?

Radegast Index je nový parametr statistik, který bude sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře.  Na základě Radegast Indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast Index hráč měsíce (6x v základní části a 1x v play off).

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace