Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Návštěva wellness aneb Manželské toccaty a fugy. Neděle Tomáše Vodvářky

16.01.2022
Návštěva wellness aneb Manželské toccaty a fugy. Neděle Tomáše Vodvářky

Foto: Ilustrační foto Pixabay

Popisek: Každý déle ženatý chlap pozná, kdy je odpor marný, koneckonců všechno má svůj začátek, ale i konec

Poklidné klokotání manželského soužití může být – a občas i bývá – narušeno událostí nezvyklou a ojedinělou. „Pojedeme společně na wellness den“, prohlásila jednoho chmurného dne odpůrkyně, využívajíc mé snížené mozkové aktivity, ovlivněné skvělým obědem a sklenkou červeného toskánského vína.

„Proč bych někam jezdil na wellness, je mi s tebou doma dobře, i když hnidy by se našly,“ zavtipkoval jsem chabě s vědomím, že jednou uhnízděná myšlenka v její mysli je naprosto nezničitelná a opevněná jako husiti na Vítkově.

„Uděláme něco pro naše zdraví, jsou tam sauny, pára, vířivky, bazénky a masáže. Ve zbylém čase se můžeš povalovat na lehátku a zvykle lustrovat tablet,“ prohlásila zcela nekompromisně. Každý déle ženatý chlap prostě pozná, kdy je odpor marný a že je lépe se trpně podvolit, koneckonců všechno má svůj začátek, ale i konec.

Předmětný den jsme dojeli do nejmenovaného wellness hotelu, který hlásal, že „kdo vstoupí, neprohloupí“. „To jsem naposledy slyšel na pouti, když mi bylo vosum a šlo o podvodnici, věštící osud,“ sdělil jsem své choti, „tehdy jsem měl prý v dlani napsáno, že budu pilot a ožením se s bohatou nevěstou. A dobře víš, kolik Lexaurinu spolykám před každým letem, a když jsme se brali, měli jsme oba tak akorát prd, bohatá nevěsto.“

Moje žena mé námitky přešla posupným odfrknutím (výraz největšího opovržení) a už jsme byli vevnitř. Nejsem zrovna puritán, ale proplétat se v potemnělých prostorách jen s nepatrnou bederní rouškou rojem ženštin není zrovna můj šálek kávy. Jako první jsem byl vstrčen do masážní sekce, kde si mne ihned převzala malá divožena se zřetelnými thajskými rysy.

„Tadi si odložte, plosím,“ vyzvala mne k snětí posledního kusu cudnosti. Nahý jako Adam jsem ulehl na lože a v tu chvíli se na mne vrhla s zuřivostí avarského nájezdníka. Pakliže jsem na malý okamžik předpokládal nějaké erotické doteky, byl jsem ihned vyveden z míry. Bylo do mne bušeno, mláceno, byl jsem jen natahován a znovu mlácen, a to hlava nehlava. První chvíli jsem nevěděl, jestli je ode mne očekávána nějaká obrana, znám několik chvatů z Krav Maga, obranného to stylu Izraelců, a můj mozek signalizoval nejvyšší míru ohrožení. V poslední chvíli před mou potupnou smrtí ta žínka ustala a optala se rozkošnou šišlaninou, jestli jsem v pošádku.

S chlapem bych se asi porval, před bojovnou babou hanebně utíkám, ale vzpomněl jsem si na částku při vstupu a jako správný lakomý Slezan jsem ji ujistil, že se nic neděje. Takže jsem se za pouhopouhých devět stovek nechal řezat hlava nehlava dalších asi 40 minut. Vím, že existují salóny, kam se utíkají dominantní muži a nechávají se za úplatu mlátit nějakou dominou, aby tak nějak vykompenzovali jejich narušený řád světa. I když je moje žena poměrně vynalézavá, jak mne zbavit sebevědomí a i po dlouhém soužití intenzivně překvapit, můj předpoklad, že tohle by bylo přes čáru, se nakonec potvrdil.

Vyšel jsem zmlácený a potrhaný do veřejných prostor, kde dáma mého srdce pila své latté v rozkošném bílém župánku. Když na mne pohlédla, spatřil jsem snad poprvé v životě v jejich očích něhu a hluboký soucit se svým životním druhem. Nebylo třeba slov, objednala mi panáka a zhruba deset minut intenzivně luštila logaritmické tabulky.

„Mohl bys do sauny,“ špitla konečně.

„Tam mne taky zbijou?“ napadla mne první věta, prosta vulgarismů.

„Ne, tam jen klidně ležíš a pomalu usycháš. Už mi na tebe nikdo nesáhne,“ řekla s nečekanou rozhodností, v níž byl skryt i nejvyšší stupeň omluvy.

Vstoupil jsem do tmavé místnosti, nazvané vznosně Saunadóm. K mému ulehčení tam nikdo nebyl, a tak jsem zaujal potící pozici na nejvyšší pryčně a oddal jsem se rekonvalescenci těla po předchozí nakládačce a ducha po pokoře mé ženy. Staré pořekadlo říká cosi o tom, po kom chodí neštěstí. Do sauny totiž vstoupil muž. No, spíše golem odhadem minimálně 160 kilo jateční váhy. Posadil se na dolní pryčnu a začal se třepat, chrochtat, hučet, chrchlat. Z interní propedeutiky si ještě pamatuji, jak vypadají symptomy srdečního selhání. A moje představivost dostala okamžitě pekelné obrátky.

Ta hora sádla se sesype na zem. Jsem tady sám a vzhledem k mému povolání jsem povinen oživovat všechny druhu Homo sapiens. Budu na té hoře špeku poskakovat nahý a provádět dýchání z úst do úst. To vše do doby vstupu další osoby, která bude chvíli nevěřícně zírat, a poté odběhne s výkřikem Sodoma, Gomora ven pro mravnostní policii. Stále s holým zadkem (nejen) budu muset tyto tři pytle brambor vytáhnout ven ze sauny na přijatelnou venkovní teplotu. Přitom mi jistojistě rupne v zádech. I srolován na zemi s houserem budu muset řídit záchrannou operaci, vše stále jako Adam.

V tomto okamžiku jsem se zvedl a onen chroptící žok ponechal zbaběle svému osudu. Jsem přece jen lékař, a ne sebevrah.

„Zbývá ještě vířivka, drahý,“ sdělila mi opět moje průvodkyně životem a wellness procedurami. Viděl jsem kdysi toto zařízení na obrázku a připadalo mi podivné, že se někomu líbí, jak kolem něj probublává voda s občasným vyšplíchnutím do nosních dírek či očí. Přesto jsem statečně dorazil k místu děje. Ve vířivce seděly tři korpulentní osoby ženského pohlaví a já si v tu chvíli připadal jako osamocený Spitfire nad Berlínem, osvětlený na nebi ze tří světlometů. Vím, že existují muži, kteří by za této situace až dráždivě pomalu sňali svou plachtičku, kryjící ohanbí, a velmi pomalu vstoupili do tak již natlakované kádě. Vědom si své fyziognomie a možností jsem nakonec své tříčlenné publikum zklamal a opatrně jsem si zavelel k ústupu.

„Tos tam dlouho nepobyl,“ přivítala mne choť u cheescake. Objasnil jsem jí své pocity, že pokud jsem bez šatů, bývám stydlivý a jako asociál volím nová seznámení jako nutné zlo. Pokud už k tomu musí dojít, nutně potřebuji aspoň kousek té látky na sobě. Představa, že vedu vtipný rozhovor v situaci, kdy kolem mne na hladině plavě několik ňader, je pro mne uchopitelná asi jako čundr na Alfa Centauri.

Celý pobyt jsem nakonec ukončil v jakési místnosti, kde byla pára a občas ze zdi pšoukl slaný vzduch. Sice jsem tak úplně nevěděl, jaké blaho mi přináší mlha přede mnou a mlha za mnou, ale osudu hrou šálivou se nikdo do této špeluňky nehrnul, takže jsem byl ponechám svým meditacím. Pravda, pod dveře jsem pro sichr zasunul malý dřevěný klínek.

Cestou domů jsem řídil a mlčel. Má žena má jednou dobrou vlastnost a ta je, že pozná, kdy má utlumit své zvyklé štěbetání. Teprve za půl hodiny našla odvahu na otázku: „Jak si to dnes užil, drahý?“

Přežila.

 

Tomáš Vodvářka

Vložil: Tomáš Vodvářka