Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Do oblasti Dolních Vítkovic přišel půlmiliontý návštěvník

08.09.2013
Do oblasti Dolních Vítkovic přišel půlmiliontý návštěvník

Autor: EK Media

Popisek: Vojtěch Vencl s bratrem a prarodiči

Do Dolních Vítkovic přišel letos půlmiliontý návštěvník. Návštěvnickou hranici se v areálech sdružení Dolní oblast Vítkovice podařilo pokořit o téměř čtyři měsíce dříve, než loni. Jubilejním návštěvníkem je sedmnáctiletý Vojtěch Vencl ze Žamberku u Pardubic.

Stejně jako jeho loňský předchůdce se i on přišel bavit a učit do interaktivní herny U6 – tzv. malého Světa techniky. Dolní Vítkovice a Landek Park by se i letos mohly dostat do první pětice nejvyhledávanějších turistických cílů v České republice. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mediální zástupkyně Dolních Vítkovic Eva Kijonková.

Pracovníci dolnovítkovického sdružení o víkendu v Gongu, na Vysoké peci č. 1, v U6 i v Landek Parku netrpělivě vyhlíželi toho, kdo se trefí přesně na onu magickou hranici půl milionu. „Nakonec to vyšlo u nás na U-šestce, kam se Vojta vydal i se svým mladším bratrem, babičkou a dědečkem. Nezapřel v sobě studenta IT oboru a budoucího programátora, takže ho nejvíce bavila videa s průvodcem Julesem Vernem a taky naše interaktivní videotrenažéry jízdy v kamionu nebo vlaku,“ popisuje Šárka Želinská z U6.

Do Ostravy si Vojta přijel užít poslední dny prázdnin k prarodičům. Ti oba vnuky vzali právě do Dolních Vítkovic – jednak proto, že zábavnou vědecko-technickou hernu vnímají jako smysluplné trávení volného času, jednak proto, že dědeček, šestaosmdesátiletý Oldřich, zasvětil celý svůj pracovní život Vítkovicím a chtěl vnoučatům i ženě ukázat, kde a jak pracoval.

O industriální památky v Dolních Vítkovicích jeví zájem nejen školáci

Kromě netradičních hrátek s vědou a technikou lákají industriální památky v Ostravě na procházku po stopách výroby surového železa, autentické fárání do podzemí, projížďku pravou důlní mašinkou, na workshopy, výstavy a koncerty. „Výsledné číslo návštěvnosti tvoří školáci, kteří se u nás učí, lidé, kteří se k nám vydají na prohlídku, kulturní nebo společenskou akci, účastníci nejrůznějších odborných konferencí a také ti, kteří k nám přijdou jen tak na procházku nebo posedět s přáteli,“ říká Petr Koudela, ředitel sdružení Dolní oblast Vítkovice.

Rekordy podle něj letos podpořily především letní prázdniny. To návštěvníky přitahovaly hudební festivaly jako Colours of Ostrava, Beats for Love nebo Rocková Ostrava, netradiční výstavy studentských diplomových prací či obřích smaltovaných děl umělců z Česka, Slovenska a Německa. Nejnavštěvovanějším měsícem je za letošní rok zatím červenec, kdy do technických areálů přišlo téměř 200.000 lidí.

„Máme velkou radost, že návštěvnost našich areálů neustále stoupá a že lidi to tady baví a rádi se k nám vracejí. Loni nás navštívilo 533 tisíc lidí, díky čemuž jsme se vyhoupli do první pětky nejnavštěvovanějších míst v celé České republice. V tomto roce bychom se rádi dostali na hranici 700.000 lidí a v tom příštím bychom u nás chtěli přivítat až milión návštěvníků,“ líčí Koudela.

Podařit by se to mělo díky velkému Světu techniky, který v Dolních Vítkovicích v roce 2014 otevřou v novém objektu podle projektu Josefa Pleskota. Svět techniky pak představí všemožné vědeckotechnické vymoženosti a objevy zcela netradičním, neokoukaným a zábavným způsobem, takže bude velkým tahounem pro všechny věkové kategorie.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace