Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zmizel strach, přestalo se mlčet: Miliardář Bakala ve velkých problémech

05.08.2013
Zmizel strach, přestalo se mlčet: Miliardář Bakala ve velkých problémech

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Zdeněk Bakala, finančník a uhlobaron

Televize Nova již druhým dnem ve svých Televizních novinách upozorňuje na mizernou situaci kdysi vlivného byznysmena Zdeňka Bakaly. Nejprve stanice informovala o desítkách milionů ztráty, kterou má Bakalova Economia, následně byl představen žalostný stav bytů OKD, které Bakalovi rovněž patří.

„Ne, nikdy jsem si to nekoupila," uvedla první respondentka. „Neznám, nevím," reagovala v Televizních novinách na Nově druhá. Řeč byla o uvadajícím zájmu o tištěné tituly společnosti Economia, která patří podnikateli Zdeňku Bakalovi.

Nova, naše nejsledovanější televize, zároveň upozornila na situaci, kdy Economia ještě před deseti lety vydělávala svým majitelům přes sto milionů ročně, nyní se krčí v minusu několika desítek milionů. Zajímavé je, že vydavatelství nechalo reportáž bez jakékoli reakce. Nova rovněž dodala, že Bakalovi nepomohla ani koupě Aktuálně.cz, kdy tato společnost je rovněž mnoho desítek milionů ve ztrátě.

Aktuálně.cz je také slabé

Economia je vydavatelem deníku Hospodářské noviny a týdeníků Ekonom, Marketing & Media a Obchodní věstník. Dále vydává především tyto odborné tituly: Bankovnictví, Business Spotlight, FP-finanční poradce, Finanční Management, Hotel&Spa management, HR Management, Logistika, Moderní obec, Moderní řízení, Odpady, Právní rádce, Regal, Sign, Sport&wellness management, Stavitel, Technik a TREND Marketing.

V roce 2013 převzala společnost Centrum Holdings, s.r.o., která vlastní například portály Aktualne.cz.

V neděli pak TV Nova dala do kontrastu byty OKD a luxusní butiky Bakalovy manželky Pařížské ulici v Praze. Zatímco první jmenované prostory chátrají a nedá se v nich téměř žít, Bakalova žena podniká v luxusu hodným šlechtice.

Byty OKD na Ostravsku, které vlastní společnost RPG Byty, by se podle aktuálních informací České televize měly vrátit zpět do majetku těžební společnosti OKD. Vyzval k tomu předseda hornických odborů Jan Sábel. OKD by pak podle něj měla byty prodat nájemníkům. Spor o byty se vede již několik let. Lidé, kteří v nich bydlí, požadují jejich odkoupení, firma je ale prodávat nehodlá. Samotný Bakala ani v jedné z reportáží nedostal prostor pro své vyjádření.

Kde jsou diplomy? Nikdo neví

Bakala prý zbohatl díky šéfovi ČSSD Bohuslavovi Sobotkovi. Ve funkci ministra financí totiž umožnil Bakalovi za "malé" peníze získat státní podíl v OKD.  Značná část bytů, které Bakala vlastní, je ve zdevastovaném stavu. V některých pronajatých bytech prý neteče teplá voda a není v nich ani topení. Část sídlišť se pak staly ghetty sociálně slabých občanů. Právě na nich prý miliardář vydělává. Nájemné za ně totiž platí stát.

Doplňme, že ačkoli opavský rodák vyrůstal v Brně, časopis Reflex uvedl, že podle svazku, který na Bakalu po jeho emigraci vedla StB, pochází z rodiny laborantky krajské hygienické stanice a po nepřijetí na gymnázium se vyučil dámským krejčím a rok pracoval v oděvním družstvu VKUS Brno. V 19 letech, roku 1981, emigroval do USA. Studoval na University of California v Berkeley. Později studoval na Dartmouth College. Neexistují ovšem doklady, že by některou ze škol dokončil.

KAM DÁL:

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace