Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Několik milionů příspěvků na sociálních sítích. Takhle se o víkendu rozjela Ostrava

30.07.2018
Několik milionů příspěvků na sociálních sítích. Takhle se o víkendu rozjela Ostrava

Autor: Instagram

Popisek: Jedno společné foto části účastníků

Tento víkend proběhla v Ostravě dlouho očekávaná akce TBEX, která každoročně přitáhne stovky blogerů. Vedle New Yorku, Londýna nebo Berlína se tento rok postavila hrdě právě Ostrava. A právě do Ostravy se sjeli nejvýznamnější blogeři z celého světa. „V podobném místě se naše konference ještě nikdy nekonala. Ukazuje historii Ostravy, rozvoj průmyslu i současné směřování města. Je to jedinečná lokalita a opravdu mne chytla za srdce,“ řekl o konání akce v Ostravě ředitel TBEXu Rick Calvert.

Každoročně na TBEX přijíždí několik stovek delegátů z řad blogerů, vlogerů, fotografů, novinářů z tištěných médií, TV a rádií a dalších profesionálů z oblasti cestovního ruchu. Ostrava hostila přes 500 účastníků. Přijeli z více než 40 zemí světa. Zhruba 40 % z nich přijelo z Evropy, dalších 40 % z Ameriky a zbylých 20 % z dalších kontinentů. Do Ostravy dorazili delegáti ze vzdálených zemí, například Austrálie a Nového Zélandu, Indie, Filipín nebo Costa Ricy. Ostrava se tak na tento víkend stala středem internetové světa v oblasti cestování a reportování o něm.

Výborné ohlasy

„Jsem rád, že se TBEX Europe 2018 uskuteční právě v Ostravě, doplní tak sérií dalších významných akcí, které překračují hranice naší země a profilují Ostravu jako plnohodnotnou turistickou destinaci s vysokým potenciálem. Hlavním krátkodobým přínosem konference je okamžitý ekonomický efekt v podobě útraty delegátů, tím dlouhodobým zviditelnění destinace v online světě a zvýšení prestiže nejen u běžných turistů. TBEX chápeme také jako velmi hodnotnou referenci pro organizátory dalších mezinárodních akcí,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura. „Během konference jsem hovořil s desítkami účastníků, všichni byli nadšeni místem, kde se koná a nezaznamenal jsem jediný negativní ohlas,“ zdůraznil primátor Macura.

I město se snaží

Ostrava ve spolupráci s turistickými atraktivitami připravila přes 20 půldenních prohlídek města. Mezi delegáty je obecně největší zájem o prohlídky spojené s gastronomií nebo industriální architekturou. Moravskoslezský kraj ve spolupráci s krajskou destinační společností Moravian-Silesian Tourism zorganizoval 12 celodenních výletů a dva vícedenní FAM tripy pro vybrané účastníky konference.

TBEX se poprvé konal ve střední a východní Evropě. Jindy vyhrávala v konkurzu západoevropská města nebo města mimo náš kontinent. A právě na to hleděli místní organizátoři s patřičnou hrdostí.„TBEX se poprvé koná ve střední Evropě a v bloggerské komunitě to už vře! Na akci přijede okolo 500 influencerů, bude zde více než 40 sponzorů a zástupci několika různých regionů z České republiky. Celá řada našich účastníků je v republice už více než týden a mnoho dalších zde po skončení konference ještě dlouho zůstane a bude po ČR cestovat a sdílet své příběhy s cestovateli z celého světa. Účastníci konference TBEX vytvoří desítky tisíc výstupů a stovky milionů příspěvků na sociálních sítích i v tradičních médiích.“

A ohlasy?

Stačí si projít sociální sítě. O Ostravě a letošním TBEXu je tam tisíce příspěvků. Účastníci o Ostravě sepsali stovky článků, vytvořili tisíce fotek, zamilovali si Ostravu jako takovou. S jejími těžkými průmyslovými budovami na spadnutí, s jejím historickým centrem i pohodou, která jak v Ostravě, tak i na akci, panovala. Dobrý tah Ostravy.

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace