Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Několik milionů příspěvků na sociálních sítích. Takhle se o víkendu rozjela Ostrava

30.07.2018
Několik milionů příspěvků na sociálních sítích. Takhle se o víkendu rozjela Ostrava

Autor: Instagram

Popisek: Jedno společné foto části účastníků

Tento víkend proběhla v Ostravě dlouho očekávaná akce TBEX, která každoročně přitáhne stovky blogerů. Vedle New Yorku, Londýna nebo Berlína se tento rok postavila hrdě právě Ostrava. A právě do Ostravy se sjeli nejvýznamnější blogeři z celého světa. „V podobném místě se naše konference ještě nikdy nekonala. Ukazuje historii Ostravy, rozvoj průmyslu i současné směřování města. Je to jedinečná lokalita a opravdu mne chytla za srdce,“ řekl o konání akce v Ostravě ředitel TBEXu Rick Calvert.

Každoročně na TBEX přijíždí několik stovek delegátů z řad blogerů, vlogerů, fotografů, novinářů z tištěných médií, TV a rádií a dalších profesionálů z oblasti cestovního ruchu. Ostrava hostila přes 500 účastníků. Přijeli z více než 40 zemí světa. Zhruba 40 % z nich přijelo z Evropy, dalších 40 % z Ameriky a zbylých 20 % z dalších kontinentů. Do Ostravy dorazili delegáti ze vzdálených zemí, například Austrálie a Nového Zélandu, Indie, Filipín nebo Costa Ricy. Ostrava se tak na tento víkend stala středem internetové světa v oblasti cestování a reportování o něm.

Výborné ohlasy

„Jsem rád, že se TBEX Europe 2018 uskuteční právě v Ostravě, doplní tak sérií dalších významných akcí, které překračují hranice naší země a profilují Ostravu jako plnohodnotnou turistickou destinaci s vysokým potenciálem. Hlavním krátkodobým přínosem konference je okamžitý ekonomický efekt v podobě útraty delegátů, tím dlouhodobým zviditelnění destinace v online světě a zvýšení prestiže nejen u běžných turistů. TBEX chápeme také jako velmi hodnotnou referenci pro organizátory dalších mezinárodních akcí,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura. „Během konference jsem hovořil s desítkami účastníků, všichni byli nadšeni místem, kde se koná a nezaznamenal jsem jediný negativní ohlas,“ zdůraznil primátor Macura.

I město se snaží

Ostrava ve spolupráci s turistickými atraktivitami připravila přes 20 půldenních prohlídek města. Mezi delegáty je obecně největší zájem o prohlídky spojené s gastronomií nebo industriální architekturou. Moravskoslezský kraj ve spolupráci s krajskou destinační společností Moravian-Silesian Tourism zorganizoval 12 celodenních výletů a dva vícedenní FAM tripy pro vybrané účastníky konference.

TBEX se poprvé konal ve střední a východní Evropě. Jindy vyhrávala v konkurzu západoevropská města nebo města mimo náš kontinent. A právě na to hleděli místní organizátoři s patřičnou hrdostí.„TBEX se poprvé koná ve střední Evropě a v bloggerské komunitě to už vře! Na akci přijede okolo 500 influencerů, bude zde více než 40 sponzorů a zástupci několika různých regionů z České republiky. Celá řada našich účastníků je v republice už více než týden a mnoho dalších zde po skončení konference ještě dlouho zůstane a bude po ČR cestovat a sdílet své příběhy s cestovateli z celého světa. Účastníci konference TBEX vytvoří desítky tisíc výstupů a stovky milionů příspěvků na sociálních sítích i v tradičních médiích.“

A ohlasy?

Stačí si projít sociální sítě. O Ostravě a letošním TBEXu je tam tisíce příspěvků. Účastníci o Ostravě sepsali stovky článků, vytvořili tisíce fotek, zamilovali si Ostravu jako takovou. S jejími těžkými průmyslovými budovami na spadnutí, s jejím historickým centrem i pohodou, která jak v Ostravě, tak i na akci, panovala. Dobrý tah Ostravy.

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace