Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Gratuluji všem, poraženým v této soutěži není nikdo. V Moravskoslezském kraji se rozdávaly ceny pro handicapované hrdiny

31.10.2017
Gratuluji všem, poraženým v této soutěži není nikdo. V Moravskoslezském kraji se rozdávaly ceny pro handicapované hrdiny

Autor: Moravskoslezský kraj

Popisek: Karolínka Dejová přijímá ocenění od Jiřího Navrátila

Vítězové prvního ročníku celostátní soutěže Rekordy handicapovaných hrdinů 2017 organizované magazínem Vozka převzali na krajském úřadu v Ostravě ceny.

Projekt, který má za cíl netradičními formami přispívat k lepšímu informování veřejnosti o aktivitách lidí se zdravotním postižením a těch, kteří se jim věnují, zaštítil náměstek moravskoslezského hejtmana pro sociální záležitosti Jiří Navrátil. Na návrhy veřejnosti byly ceny za mimořádný počin, vzor nebo projekt ve prospěch osob se zdravotním postižením uděleny ve čtyřech kategoriích: hrdinové handicapu, pečující v handicapu, projekty handicapu, emisaři handicapu.

Výběr vítězů byl těžký

„Ze 43 podnětů a návrhů veřejnosti porota vybrala po třech vítězích ve čtyřech kategoriích. Myslím si, že měla při vybírání těžkou práci. Zvolit mezi nominovanými ty nejlepší, je těžké, protože všichni si zaslouží úctu a poděkování. Gratuluji všem, poraženým v této soutěži není nikdo,“ uvedl náměstek hejtmana pro sociální záležitosti Jiří Navrátil.

Musíme být vstřícní

Dodal, že Moravskoslezský kraj je vstřícný k handicapovaným lidem a jejich rodinám. „Již od roku 2004 se kraj úzce zaměřuje na podporu osob se zdravotním postižením, a to prostřednictvím tvorby a následném naplňování strategických dokumentů nazývaných Moravskoslezský krajský plán vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením. V současné době je takto realizován již čtvrtý plán, který byl schválen na léta 2014 až 2020,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Navrátil s tím, že všechny tyto dokumenty spojuje podpora a vytváření příležitostí k integraci osob s postižením do většinové společnosti současně s posilováním vnímání člověka se zdravotním postižením jako občana se všemi svými právy i povinnostmi.

Odstraňujeme bariéry

„Stanovené cíle krajského plánu jsou naplňovány prostřednictvím konkrétních aktivit, které se týkají oblastí přístupu informací, přístupnosti staveb a dopravy, oblastí vzdělávání, zaměstnávání, zdravotnictví, sociální a oblast kultury, sportu a volného času. Tyto oblasti spojuje snaha vedoucí k odstraňování bariér, vnějších i vnitřních,“ konstatoval náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

Peníze jen prší

Dodal, že v rámci plnění aktivit krajského plánu bylo v roce 2016 jen na investičních akcích týkajících se zvýšení bezbariérovosti investováno 56,6 milionu korun. Pro rok 2017 je plánováno na bezbariérovost vynaložit přibližně 157,2 milionu korun.

 

Zdroj: Tisková zpráva

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace