Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ze Saúdské Arábie neteče jen ropa, ale i zvrácený systém islámského fanatismu. Chtěli mu v Ostravě tleskat? Úterní komentář Štěpána Chába

komentář 19.09.2017
Ze Saúdské Arábie neteče jen ropa, ale i zvrácený systém islámského fanatismu. Chtěli mu v Ostravě tleskat? Úterní komentář Štěpána Chába

Autor: Twitter

Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický při zahajování Dnů NATO

Letošní Dny NATO v Ostravě, které proběhly tento víkend, byly naplněné bohatým programem ukázek vojenské síly, ale i policie, hasičů nebo zásahových jednotek. K vidění byly české, slovenské, polské, německé nebo francouzské oddíly a letky. Zlatým hřebem programu mělo být vystoupení saúdskoarabské letky Saudi Hawks. Efektivní akrobatické řádění sedmi stíhaček... To, že se nakonec kvůli počasí nekonalo, je věc druhotná.

Je Saúdská Arábie naším spojencem?

Politicko-náboženský systém Saúdské Arábie je ztělesněním wahabbistického islámského fanatismu. Mluví-li se o středověkých doktrínách islámu, můžeme si být jisti, že v Saúdské Arábii jsou jejími zastánci a zároveň i vykonavateli. To v Saúdské Arábii se kamenuje, lynčuje, bičuje, to právě tam probíhá soud ulice, kde dav může roztrhat jedince ve jménu náboženství a policejní složky mu jedině zatleskají. Nebo se k trhání oběti přidají.

11. září a saúdskoarabská politika nenávisti k Západu

V Saúdské Arábii se roztáčejí miliardy, které plynou na podporu terorismu a islámského fanatismu. Podívejme se například na složení teroristické úderky, která stojí za 11. zářím:

  • Let American Airlines 11: Muhammad Atta (Egypt), Abdulaziz al-Omari (Saúdská Arábie), Waleed al-Shehri (Saúdská Arábie), Wail al-Shehri (Saúdská Arábie), Satam al-Suqami (Saúdská Arábie)

  • Let United Airlines 175: Fayez Banihammad (Spojené arabské emiráty), Ahmed al-Ghamdi (Saúdská Arábie), Hamza al-Ghamdi (Saúdská Arábie), Marwan al-Shehhi (Spojené arabské emiráty), Mohald al-Shehri (Saúdská Arábie)

  • Let American Airlines 77: Hani Hanjour (Saúdská Arábie), Nawaf al-Hazmi (Saúdská Arábie), Salem Alhazmi (Saúdská Arábie), Khalid al-Mihdhar (Saúdská Arábie), Majed Moqed (Saúdská Arábie)

  • Let United Airlines 93: Ahmed al-Haznawi (Saúdská Arábie), Ahmed al-Nami (Saúdská Arábie), Ziad Jarrah (Libanon), Saeed Al-Ghamdi (Saúdská Arábie)

 

Z devatenácti teroristů NEbyli pouze tři ze Saúdské Arábie. Vypovídá to o něčem? Podle lidsko-právních aktivistů rozhodně ne. Nelze přeci obviňovat systém na základě selhání několika jedinců. Ovšem lze obvinit systém, který selhání jedinců financoval a ideologicky připravil podhoubí pro masovou vraždu, které se dopustili. Řeč peněz je neúprosná. Začaly padat žaloby na Saúdskou Arábii. A kdo je začal žalovat? Americké pojišťovny, které soudní cestou chtějí dostat odškodnění za „11. září 2001“, pád ´dvojčat´a 2977 mrtvých, 19 útočníků, kteří zahynuli také, nepočítáme. Viník teroru byl označen.

Je pro nás Saúdská Arábie partnerem, nebo popravčím?

Saúdská Arábie je pro nás, jakožto zemi demokratickou, převážně ateistickou a svobodomyslnou, nepřítelem. A to jak z politického, tak hlavně z náboženského hlediska. A kdyby neseděla na světových zásobách ropy, nestála by vlastně nikomu za povšimnutí. Ale v tomto případě si celý svět hraje na to, že jsme se Saúdskou Arábií spojenci, partneři a že těch mešit v Evropě potřebujeme víc a víc.

Takže s teroristy se nediskutuje, teroristy je potřeba si zvát na vojenská cvičení NATO a tleskat jim za to, že umí létat letadly. Ano, umí, 11. září jsme si to ozkoušeli. 

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo byli jste při něčem, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace