Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ze Saúdské Arábie neteče jen ropa, ale i zvrácený systém islámského fanatismu. Chtěli mu v Ostravě tleskat? Úterní komentář Štěpána Chába

komentář 19.09.2017
Ze Saúdské Arábie neteče jen ropa, ale i zvrácený systém islámského fanatismu. Chtěli mu v Ostravě tleskat? Úterní komentář Štěpána Chába

Autor: Twitter

Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický při zahajování Dnů NATO

Letošní Dny NATO v Ostravě, které proběhly tento víkend, byly naplněné bohatým programem ukázek vojenské síly, ale i policie, hasičů nebo zásahových jednotek. K vidění byly české, slovenské, polské, německé nebo francouzské oddíly a letky. Zlatým hřebem programu mělo být vystoupení saúdskoarabské letky Saudi Hawks. Efektivní akrobatické řádění sedmi stíhaček... To, že se nakonec kvůli počasí nekonalo, je věc druhotná.

Je Saúdská Arábie naším spojencem?

Politicko-náboženský systém Saúdské Arábie je ztělesněním wahabbistického islámského fanatismu. Mluví-li se o středověkých doktrínách islámu, můžeme si být jisti, že v Saúdské Arábii jsou jejími zastánci a zároveň i vykonavateli. To v Saúdské Arábii se kamenuje, lynčuje, bičuje, to právě tam probíhá soud ulice, kde dav může roztrhat jedince ve jménu náboženství a policejní složky mu jedině zatleskají. Nebo se k trhání oběti přidají.

11. září a saúdskoarabská politika nenávisti k Západu

V Saúdské Arábii se roztáčejí miliardy, které plynou na podporu terorismu a islámského fanatismu. Podívejme se například na složení teroristické úderky, která stojí za 11. zářím:

  • Let American Airlines 11: Muhammad Atta (Egypt), Abdulaziz al-Omari (Saúdská Arábie), Waleed al-Shehri (Saúdská Arábie), Wail al-Shehri (Saúdská Arábie), Satam al-Suqami (Saúdská Arábie)

  • Let United Airlines 175: Fayez Banihammad (Spojené arabské emiráty), Ahmed al-Ghamdi (Saúdská Arábie), Hamza al-Ghamdi (Saúdská Arábie), Marwan al-Shehhi (Spojené arabské emiráty), Mohald al-Shehri (Saúdská Arábie)

  • Let American Airlines 77: Hani Hanjour (Saúdská Arábie), Nawaf al-Hazmi (Saúdská Arábie), Salem Alhazmi (Saúdská Arábie), Khalid al-Mihdhar (Saúdská Arábie), Majed Moqed (Saúdská Arábie)

  • Let United Airlines 93: Ahmed al-Haznawi (Saúdská Arábie), Ahmed al-Nami (Saúdská Arábie), Ziad Jarrah (Libanon), Saeed Al-Ghamdi (Saúdská Arábie)

 

Z devatenácti teroristů NEbyli pouze tři ze Saúdské Arábie. Vypovídá to o něčem? Podle lidsko-právních aktivistů rozhodně ne. Nelze přeci obviňovat systém na základě selhání několika jedinců. Ovšem lze obvinit systém, který selhání jedinců financoval a ideologicky připravil podhoubí pro masovou vraždu, které se dopustili. Řeč peněz je neúprosná. Začaly padat žaloby na Saúdskou Arábii. A kdo je začal žalovat? Americké pojišťovny, které soudní cestou chtějí dostat odškodnění za „11. září 2001“, pád ´dvojčat´a 2977 mrtvých, 19 útočníků, kteří zahynuli také, nepočítáme. Viník teroru byl označen.

Je pro nás Saúdská Arábie partnerem, nebo popravčím?

Saúdská Arábie je pro nás, jakožto zemi demokratickou, převážně ateistickou a svobodomyslnou, nepřítelem. A to jak z politického, tak hlavně z náboženského hlediska. A kdyby neseděla na světových zásobách ropy, nestála by vlastně nikomu za povšimnutí. Ale v tomto případě si celý svět hraje na to, že jsme se Saúdskou Arábií spojenci, partneři a že těch mešit v Evropě potřebujeme víc a víc.

Takže s teroristy se nediskutuje, teroristy je potřeba si zvát na vojenská cvičení NATO a tleskat jim za to, že umí létat letadly. Ano, umí, 11. září jsme si to ozkoušeli. 

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo byli jste při něčem, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace