Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ze Saúdské Arábie neteče jen ropa, ale i zvrácený systém islámského fanatismu. Chtěli mu v Ostravě tleskat? Úterní komentář Štěpána Chába

komentář 19.09.2017
Ze Saúdské Arábie neteče jen ropa, ale i zvrácený systém islámského fanatismu. Chtěli mu v Ostravě tleskat? Úterní komentář Štěpána Chába

Foto: Twitter

Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický při zahajování Dnů NATO

Letošní Dny NATO v Ostravě, které proběhly tento víkend, byly naplněné bohatým programem ukázek vojenské síly, ale i policie, hasičů nebo zásahových jednotek. K vidění byly české, slovenské, polské, německé nebo francouzské oddíly a letky. Zlatým hřebem programu mělo být vystoupení saúdskoarabské letky Saudi Hawks. Efektivní akrobatické řádění sedmi stíhaček... To, že se nakonec kvůli počasí nekonalo, je věc druhotná.

Je Saúdská Arábie naším spojencem?

Politicko-náboženský systém Saúdské Arábie je ztělesněním wahabbistického islámského fanatismu. Mluví-li se o středověkých doktrínách islámu, můžeme si být jisti, že v Saúdské Arábii jsou jejími zastánci a zároveň i vykonavateli. To v Saúdské Arábii se kamenuje, lynčuje, bičuje, to právě tam probíhá soud ulice, kde dav může roztrhat jedince ve jménu náboženství a policejní složky mu jedině zatleskají. Nebo se k trhání oběti přidají.

11. září a saúdskoarabská politika nenávisti k Západu

V Saúdské Arábii se roztáčejí miliardy, které plynou na podporu terorismu a islámského fanatismu. Podívejme se například na složení teroristické úderky, která stojí za 11. zářím:

  • Let American Airlines 11: Muhammad Atta (Egypt), Abdulaziz al-Omari (Saúdská Arábie), Waleed al-Shehri (Saúdská Arábie), Wail al-Shehri (Saúdská Arábie), Satam al-Suqami (Saúdská Arábie)

  • Let United Airlines 175: Fayez Banihammad (Spojené arabské emiráty), Ahmed al-Ghamdi (Saúdská Arábie), Hamza al-Ghamdi (Saúdská Arábie), Marwan al-Shehhi (Spojené arabské emiráty), Mohald al-Shehri (Saúdská Arábie)

  • Let American Airlines 77: Hani Hanjour (Saúdská Arábie), Nawaf al-Hazmi (Saúdská Arábie), Salem Alhazmi (Saúdská Arábie), Khalid al-Mihdhar (Saúdská Arábie), Majed Moqed (Saúdská Arábie)

  • Let United Airlines 93: Ahmed al-Haznawi (Saúdská Arábie), Ahmed al-Nami (Saúdská Arábie), Ziad Jarrah (Libanon), Saeed Al-Ghamdi (Saúdská Arábie)

 

Z devatenácti teroristů NEbyli pouze tři ze Saúdské Arábie. Vypovídá to o něčem? Podle lidsko-právních aktivistů rozhodně ne. Nelze přeci obviňovat systém na základě selhání několika jedinců. Ovšem lze obvinit systém, který selhání jedinců financoval a ideologicky připravil podhoubí pro masovou vraždu, které se dopustili. Řeč peněz je neúprosná. Začaly padat žaloby na Saúdskou Arábii. A kdo je začal žalovat? Americké pojišťovny, které soudní cestou chtějí dostat odškodnění za „11. září 2001“, pád ´dvojčat´a 2977 mrtvých, 19 útočníků, kteří zahynuli také, nepočítáme. Viník teroru byl označen.

Je pro nás Saúdská Arábie partnerem, nebo popravčím?

Saúdská Arábie je pro nás, jakožto zemi demokratickou, převážně ateistickou a svobodomyslnou, nepřítelem. A to jak z politického, tak hlavně z náboženského hlediska. A kdyby neseděla na světových zásobách ropy, nestála by vlastně nikomu za povšimnutí. Ale v tomto případě si celý svět hraje na to, že jsme se Saúdskou Arábií spojenci, partneři a že těch mešit v Evropě potřebujeme víc a víc.

Takže s teroristy se nediskutuje, teroristy je potřeba si zvát na vojenská cvičení NATO a tleskat jim za to, že umí létat letadly. Ano, umí, 11. září jsme si to ozkoušeli. 

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo byli jste při něčem, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Štěpán Cháb