Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pojmenujeme po nich kytky, mečíky... V sobotu zemřel skladatel a hudebník Ivo Pavlík, manžel Heidi Janků. Smutnou zprávu oznámila zpěvačka

14.08.2017
Pojmenujeme po nich kytky, mečíky... V sobotu zemřel skladatel a hudebník Ivo Pavlík, manžel Heidi Janků. Smutnou zprávu oznámila zpěvačka

Foto: Facebook

Popisek: Heidi s manželem Ivo Pavlíkem, jeho bývalou ženou Věrou Špinarovou, která odešla nedávno, a společným synem Adamem Pavlíkem - celá rodina spolu báječně vycházela

Česká hudební scéna přišla o svou hvězdu. Ivo Pavlík, legendární skladatel a hudebník, manžel zpěvačky Heidi Janků a první muž zpěvačky Věry Špinarové v sobotu zemřel ve věku 84 let. Smutnou zprávu oznámila Heidi Janků prostřednictvím sociální sítě.

„S hlubokým zármutkem a nesmírnou bolestí v srdci vám musím oznámit, že mě navždy opustil nejlepší muž mého života, Ivo Pavlík. Svůj boj o život bohužel prohrál. Jeho nemocné srdíčko přestalo bít včera 12.8.2017. Pokud jste ho znali a měli jste ho rádi, věnujte mu, prosím, tichou vzpomínku. Děkuji. Heidi,“ napsala zpěvačka na facebookovém profilu. Tisíce lidí začali okamžitě vyjadřovat svou soustrast.

Zradilo ho srdíčko

„Zemřel v nemocnici, kde byl dva dny. Dostal infarkt,“ řekla Heidi Janků pro Blesk.cz. „Bylo to vážné, byl kardiak, měl nemocné srdíčko,“ dodala zdrcená zpěvačka.

„V sobotu ráno mě už k němu ale nepustili, čekalo se na nejhorší. Zemřel v sobotu přes den, on pak už jenom spal, to mi potvrdily sestřičky, když jsem si byla nemocnici vyzvedávat jeho věci,“ řekla deníku Aha! Heidi Janků.

Pokřtíme jejich jmény nejkrásnější květiny

„Smutnější zpráva snad ani nemohla přijít! Je mi nesmírně líto, že navždy odešel Ivo Pavlík! Jeden z nejbáječnějších chlapů, muzikantů, lidí! Je mi nesmírně líto, že úžasná, skvělá báječná Heidi a skvělý a úžasný Adam Pavlík prožívají během pěti měsíců tolik smutku a bolesti, když v březnu odešla i úžasná a famózní Věrka Špinarová! Právě jsme v Nemyčevsi u Jičína měli křtít květiny - mečíky jak Heidi, Ivoše, tak i Věrky... Heidi se logicky nezúčastní, ale spolu s organizátory vybereme ty nejkrásnější květiny dvě a s dovolením společně s Evou Hruškovou, Janem Přeučilem a Josefem Dvořákem pokřtíme (nejen jejich) jako památku mečíky se jmény Věra Špinarová a Ivo Pavlík... Aby byli společně, tak jako už tam nahoře jsou teď spolu... lidi, kteří se tolik milovali, a i když se jejich cesty rozešly, tak se pořád měli tolik rádi a byli stále jedna veliká rodina. Čest Ivošově památce! Měj se tam nahoře hezky,“ napsal na svůj Facebook v neděli společný kamarád všech, publicista a promotér René Kekely, který zároveň sdílel fotografii nahoře. A jak napsal, tak se i stalo, podívejte.

 

Velká postava výrazné hudební generace

Na Ivo Pavlíka vzpomínaly osobnosti na internetovém deníku pro kulturu a umění Ostravan.cz: „Ivo Pavlík byl člověk, který mě dostal do světa hudby. Díky němu a Věrce Špinarové jsem dostal příležitost projevit se jako kytarista a skladatel. Také jsem se díky němu hodně naučil, dovedl z člověka vytáhnout, co je třeba, což je velmi důležité,“ vzpomínal kolega Pavlíka Andonis Civopulos.

„Ivo Pavlík byl skvělý muzikant, velká postava výrazné hudební generace spojené v minulosti s ostravským rozhlasem. Smutná zpráva o jeho smrti patří mezi ty, kterým se člověk zdráhá uvěřit,“ uvedl Richard Piskala, vedoucí programu Českého rozhlasu Ostrava. Na významného skladatele zavzpomínali mnozí lidé, kteří s Ivo Pavlíkem spolupracovali – skladatel a klávesista Boris Urbánek, hudebník a textař Petr Šiška či kytarista a skladatel Petr Vitásek a další kolegové a přátelé.  

Ivo Pavlík byl známý hudební skladatel, klávesista a klarinetista, jehož první ženou byla nedávno zesnulá zpěvačka Věra Špinarová. Měli spolu syna Adama Pavlíka. Životní partnerka Ivo Pavlíka Heidi Janků byla o 30 let mladší. Jak se dříve sám skladatel vyjádřil, nebyl v tom však nikdy žádný problém. Snažil se užívat si každého dne, kterého mu bylo dopřáno.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová