Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pojmenujeme po nich kytky, mečíky... V sobotu zemřel skladatel a hudebník Ivo Pavlík, manžel Heidi Janků. Smutnou zprávu oznámila zpěvačka

14.08.2017
Pojmenujeme po nich kytky, mečíky... V sobotu zemřel skladatel a hudebník Ivo Pavlík, manžel Heidi Janků. Smutnou zprávu oznámila zpěvačka

Autor: Facebook

Popisek: Heidi s manželem Ivo Pavlíkem, jeho bývalou ženou Věrou Špinarovou, která odešla nedávno, a společným synem Adamem Pavlíkem - celá rodina spolu báječně vycházela

Česká hudební scéna přišla o svou hvězdu. Ivo Pavlík, legendární skladatel a hudebník, manžel zpěvačky Heidi Janků a první muž zpěvačky Věry Špinarové v sobotu zemřel ve věku 84 let. Smutnou zprávu oznámila Heidi Janků prostřednictvím sociální sítě.

„S hlubokým zármutkem a nesmírnou bolestí v srdci vám musím oznámit, že mě navždy opustil nejlepší muž mého života, Ivo Pavlík. Svůj boj o život bohužel prohrál. Jeho nemocné srdíčko přestalo bít včera 12.8.2017. Pokud jste ho znali a měli jste ho rádi, věnujte mu, prosím, tichou vzpomínku. Děkuji. Heidi,“ napsala zpěvačka na facebookovém profilu. Tisíce lidí začali okamžitě vyjadřovat svou soustrast.

Zradilo ho srdíčko

„Zemřel v nemocnici, kde byl dva dny. Dostal infarkt,“ řekla Heidi Janků pro Blesk.cz. „Bylo to vážné, byl kardiak, měl nemocné srdíčko,“ dodala zdrcená zpěvačka.

„V sobotu ráno mě už k němu ale nepustili, čekalo se na nejhorší. Zemřel v sobotu přes den, on pak už jenom spal, to mi potvrdily sestřičky, když jsem si byla nemocnici vyzvedávat jeho věci,“ řekla deníku Aha! Heidi Janků.

Pokřtíme jejich jmény nejkrásnější květiny

„Smutnější zpráva snad ani nemohla přijít! Je mi nesmírně líto, že navždy odešel Ivo Pavlík! Jeden z nejbáječnějších chlapů, muzikantů, lidí! Je mi nesmírně líto, že úžasná, skvělá báječná Heidi a skvělý a úžasný Adam Pavlík prožívají během pěti měsíců tolik smutku a bolesti, když v březnu odešla i úžasná a famózní Věrka Špinarová! Právě jsme v Nemyčevsi u Jičína měli křtít květiny - mečíky jak Heidi, Ivoše, tak i Věrky... Heidi se logicky nezúčastní, ale spolu s organizátory vybereme ty nejkrásnější květiny dvě a s dovolením společně s Evou Hruškovou, Janem Přeučilem a Josefem Dvořákem pokřtíme (nejen jejich) jako památku mečíky se jmény Věra Špinarová a Ivo Pavlík... Aby byli společně, tak jako už tam nahoře jsou teď spolu... lidi, kteří se tolik milovali, a i když se jejich cesty rozešly, tak se pořád měli tolik rádi a byli stále jedna veliká rodina. Čest Ivošově památce! Měj se tam nahoře hezky,“ napsal na svůj Facebook v neděli společný kamarád všech, publicista a promotér René Kekely, který zároveň sdílel fotografii nahoře. A jak napsal, tak se i stalo, podívejte.

 

Velká postava výrazné hudební generace

Na Ivo Pavlíka vzpomínaly osobnosti na internetovém deníku pro kulturu a umění Ostravan.cz: „Ivo Pavlík byl člověk, který mě dostal do světa hudby. Díky němu a Věrce Špinarové jsem dostal příležitost projevit se jako kytarista a skladatel. Také jsem se díky němu hodně naučil, dovedl z člověka vytáhnout, co je třeba, což je velmi důležité,“ vzpomínal kolega Pavlíka Andonis Civopulos.

„Ivo Pavlík byl skvělý muzikant, velká postava výrazné hudební generace spojené v minulosti s ostravským rozhlasem. Smutná zpráva o jeho smrti patří mezi ty, kterým se člověk zdráhá uvěřit,“ uvedl Richard Piskala, vedoucí programu Českého rozhlasu Ostrava. Na významného skladatele zavzpomínali mnozí lidé, kteří s Ivo Pavlíkem spolupracovali – skladatel a klávesista Boris Urbánek, hudebník a textař Petr Šiška či kytarista a skladatel Petr Vitásek a další kolegové a přátelé.  

Ivo Pavlík byl známý hudební skladatel, klávesista a klarinetista, jehož první ženou byla nedávno zesnulá zpěvačka Věra Špinarová. Měli spolu syna Adama Pavlíka. Životní partnerka Ivo Pavlíka Heidi Janků byla o 30 let mladší. Jak se dříve sám skladatel vyjádřil, nebyl v tom však nikdy žádný problém. Snažil se užívat si každého dne, kterého mu bylo dopřáno.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace