Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Batmane, zachraň kunstahalle! protestovali lidé v Ostravě

21.06.2013
Batmane, zachraň kunstahalle! protestovali lidé v Ostravě

Autor: Anna Makowická

Popisek: Ostrava, ilustrační foto

To byla podívaná. V maskách komiksových postav a k tomu bubliny. Takovou formu zvolilo sdružení Kunsthalle, které odmítá novou ostravskou galerii.

Batmane, zachraň kunstahalle! nebo Kam najednou ten spěch? drželi beze slov v rukou členové sdružení Kunsthalle na ostravském náměstí. Mlčky tak protestovali proti plánované městské galerii  v navržené podobě.

Protestující rozdávali letáčky, na kterých byly hesla namířená proti projektu galerie. Letáček dostal každý, kdo šel na tiskovou konferenci, na které zástupci Ostravy, sdružení Trojhalí Karolina a lidé s nimi spjatí plánovanou instituci představili.

Projekt má od podzimu fungovat v hale Gong. A po opravě by část její činnosti měla být umístěna i do Trojhalí. Ostravští zastupitelé mají příští týden říct zda Trojhalí Karolina dají pětatřicet milionů korun na tři a půl roku provozu galerie.

Sporné body

A co chtějí člnové Kunsthalle? Zastupitele vyzvali, ať zodpovědí devět otázek, které řeší podle nich sporné oblasti týkající se projektu. Také kritizují třeba to, že projekt je údajně finančně naddimenzován. A tak chtějí, aby zastupitelé odložili hlasování.

S tím ale nesouhlasí zástupci města, kteří považují všechny vznesené připomínky za scestné. Podle nich jde o guerillovou akcí proti městu.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace