Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Mluvili s ní čtrnáct dní před smrtí. Z posledního rozhovoru s hudební legendou vám dobře nebude… Sbohem, paní Věro

28.03.2017
Mluvili s ní čtrnáct dní před smrtí. Z posledního rozhovoru s hudební legendou  vám dobře nebude… Sbohem, paní Věro

Autor: FTV Prima

Popisek: Věra Špinarová během posledního rozhovoru

TopStar magazín svůj rozhovor s Věrou Špinarovou natáčel 13. března. Paní Věra plánovala turné se současnou ženou svého exmanžela, radovala se z chaloupky a do hudebního důchodu se zdaleka nechystala… O dva týdny později ji oplakává celý národ.

Paní Věra byla sice unavená, ale štáb pozvala k sobě domů a ukázala dům ve vesnici nedaleko Ostravy, ve kterém léta žila. „Přijela jsem tady, sedla jsem si tam na lavici, podívala jsem se, no a už jsem do Ostravy nechtěla, už jsem věděla, že mě odsud nikdo nedostane,“ řekla TopStar magazínu Věra Špinarová.

Parťáci se studeným nosem

Krásný dům z roku 1904 paní Věra koupila téměř před patnácti lety, a až poté zjistila, že je potřeba celková rekonstrukce. V domě s ní žili dva její psi, bez kterých si nedokázala představit život. „Jsou to parťáci, když se ráno vzbudím, tak s nimi mluvím jako první,“ usmívala se. V domě s ní často pobývala i milovaná vnučka Johanka, čtrnáctiletá dcera syna Adama. Toho zpěvačka měla s hudebníkem Ivo Pavlíkem. A prý to byla velká láska. „Pro Iva jsem měla slabost už jako holka. Vím, že jsme mu s kamarádkou ještě na základní škole volaly do bytu a měly škodolibou radost, když telefon zvedla jeho tehdejší manželka,“ vzpomínala s jiskřičkami v očích. A později s ním a jeho kapelou začala vystupovat – a zamilovala se. Dalším jejím partnerem byl zpívající bubeník Víťa Vávra, poslední dobou ale paní Věra žila sama.

S Heidi prý byly rodina

A proutník Ivo Pavlík okouzlil další zpěvačku z Ostravy – nestárnoucí Heidi Janků. Přesto spolu ty dvě vycházely skvěle a na letošní podzim plánovaly turné. „To není boj, my nejsme v nějakém ringu, to není o tom, kdo vyzpívá výš. Až mám z té Heidi někdy strach, protože ona vypadá super, je vitální, má jiné písničky, je hravá, taneční, což já už tak moc taneční nejsem, takže si myslím, že ona to tam rozdovádí. Těšíme se na společné písničky. Heidi je rodina, jsme kolegyně,“ řekla novinářům Věra Špinarová.

Paní Věra se svými parťáky

Paní Věra se svými parťáky

Skončím, až nedojdu na jeviště

S novináři mluvila i o tom, zda se coby čerstvá pětašedesátnice nechystá do hudebního důchodu. „Už jsem před časem myslela, že kolem šedesátky skončím. Že si budu užívat klídek a důchod, ale tak jednoduché to není, když člověk zpívá od patnácti. V padesáti si řeknete: V šedesáti skončím. Ale pak je vám šedesát a je vám dobře a zpíváte dál. Ale až to fakt nepůjde, skončím. Mě nikdo nebude vodit za ručičku, nebudu sedět na židličce, protože nemůžu stát, nebudu krákorat,“ svěřovala se paní Věra před časem novinářům z Deníku. Dnes při těchto slovech mrazí.

Kolaps na scéně

Jenže zdraví ji zlobilo už delší dobu. Počátek minulého roku strávila v nemocnici, bylo to prý selhání imunity a trvalo přes dva měsíce, než se z nemoci vzpamatovala. A pak přišla minulá středa a koncert v Čáslavi. Na jevišti se jí udělalo špatně, v zákulisí zkolabovala, utrpěla srdeční zástavu. Ani nejlepší kardiologové v pražském Motole ji už nedokázali zachránit – v neděli 26. března paní Věra Špinarová zemřela…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace