Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Od března počítejte s rachotem u zoologické zahrady. Stavaři slibují, že budou šetrní ke zvířatům i návštěvníkům. Novinkou bude nejen parkovací dům

26.02.2017
Od března počítejte s rachotem u zoologické zahrady. Stavaři slibují, že budou šetrní ke zvířatům i návštěvníkům. Novinkou bude nejen parkovací dům

Autor: P. Vlček/ostrava.cz

Popisek: Jeleni milu z ostravské zoo.

Rostoucí nároky na odběr elektrické energie bude Zoo Ostrava řešit rekonstrukcí stávající sítě za 89,5 milionu korun včetně DPH. Práce budou probíhat šetrně s ohledem na návštěvníky i zvířata. Plánů je ale více.

Propojit elektřinou celý areál zoologické zahrady není jen tak

Rekonstrukci elektroenergetických rozvodů provede ostravská společnost VAE, která vyhrála veřejnou soutěž. Práce budou trvat 101 týdnů od předání staveniště, které je naplánováno na druhý březnový týden.

Současnou síť s jedinou centrální trafostanicí a následnými kabelovými rozvody pro jednotlivé objekty, která už není dostačující, je značně zastaralá a často poruchová, nahradí vstupní trafostanice s kabelovými přípojkami a dvěma podružnými kioskovými trafostanicemi se zemními kabelovými propojeními.

Ty budou elektřinou zásobovat všechny stavby v areálu. Obnovy se dočkají také elektrické rozvody a rozvaděčové skříně, stavebními úpravami projdou jednotlivé objekty a pavilony.

„Výši ceny ovlivňuje jednak členitý terén v areálu zoo, jednak velké vzdálenosti, které je třeba propojit. Naplánovanými pracemi směřujeme k vyšší provozní spolehlivosti, rychlému odstranění poruch a také k ekonomičtějšímu a bezpečnějšímu provozu,“ uvedl náměstek primátora pro investice Riger.

Mapa ostravské zoo.

A to není vše: přijet autem už nebude takový problém

Do budoucna chce zoo řešit také problematiku parkování, a to výstavbou parkovacího domu. Informoval o tom náměstek primátora Břetislav Riger.

Výstavba parkovacího domu, který bude umístěn mezi současnými parkovišti, je plánována na rok 2019. Zatím existují dvě varianty parkovacího domu – pro 125 a pro 199 vozidel. Cena stavby by neměla přesáhnout 60 milionů korun. Současná kapacita parkovišť je 455 míst, ve špičce ale do zahrady přijíždí až 2000 automobilů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace