Centrum PANT nabídne četné aktivity a náměty od historie přes aktuální společenská témata, prezentace různých neziskových organizací a aktivity až po popularizaci činnosti Ostravské univerzity a dalších vzdělávacích subjektů. Návštěvníci všech generací se v centru mohou setkávat, poznat významné a zajímavé hosty, zhlédnout pozoruhodné filmy, výstavy a mnoho dalšího.
Tomáš Macura, Martin Štěpánek a Petra Bernfeldová.
Iniciátorem vzniku Centra PANT je spolek PANT, který řadu let vytváří můstek mezi minulostí, současností a budoucností. Nyní získal své sídlo v dosud prázdném prostoru bývalého knihkupectví na křižovatce ulic Nádražní a Čs. legií a plní tak další záměr – oživit střed třetího největšího města v České republice.
Centrum PANT má ambici být „domem setkávání“, otevřeným transparentním prostorem, který svým programem láká skrze uliční výlohu k nakouknutí, posezení, počtení.
Otevření Centra PANT se setkalo se značným zájmem.
Nabízí zázemí a cenově dostupné prostory pro vzdělávání mládeže a dětí, pro kulturní aktivity, spolky a zájmová sdružení. V plánu je pořádání konferencí, výstav, workshopů, diskusních fór, projekcí či přednášek reflektujících aktuální společenské otázky. Počítá se také se založením Centra paměti regionu, které bude ve spolupráci s archivy, muzei a univerzitami pečovat o historickou paměť kraje.
V rámci centra PANT najdeme také Institut Jaromíra Šavrdy, který je provozován ve spolupráci s oddělením audiovizuální tvorby Slezské univerzity. S ním zde budou organizovány workshopy zaměřené na mediální výchovu či filmovou tvorbu.
Centrum PANT nabídne četné aktivity a náměty od historie přes aktuální společenská témata.
Slavnostního otevření se zúčastnila také starostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová či Maciej Ruczaj, ředitel Polského institutu v Praze, který jménem institutu a polského velvyslanectví v Praze ocenil zásluhy spolku PANT o kultivování polsko-českých vztahů.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .