Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Půl tuny potravin nazbyt? Tolik dokázali dát dohromady zaměstnanci krajského úřadu a věnovat lidem v nouzi

28.11.2016
Půl tuny potravin nazbyt? Tolik dokázali dát dohromady zaměstnanci krajského úřadu a věnovat lidem v nouzi

Autor: Moravskoslezský kraj.

Popisek: Potraviny se dostanou k matkám s dětmi v azylových domech, lidem bez přístřeší nebo obyvatelům sociálně vyloučených lokalit

Zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje se letos pošesté zapojili do sbírky potravinové pomoci, která se už tradičně konala u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby.

Zapojily se i školky či nemocnice

Od 17. do 24. října se podařilo mezi zaměstnanci úřadu vybrat rekordní množství 0,5 tuny trvanlivých potravin, které budou distribuovány lidem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci.

Kromě úředníků se do sbírky zapojila také stovka krajských příspěvkových organizací (školy, sociální služby, nemocnice aj.). Organizacím se podařilo nashromáždit téměř 8,5 tuny trvanlivých potravin, zejména mouku, cukr, rýži, těstoviny, luštěniny, olej, masové i rybí konzervy, instantní polévky, cereálie, čaje, džemy a cukrovinky pro děti. Celkové výsledky letošní sbírky vynesly téměř devět tun potravin v hodnotě zhruba 420 000 korun.

Poputují hlavně do azylových center pro matky s dětmi

Sbírka byla zorganizována ve spolupráci s Potravinovou bankou v Ostravě, jejíž pracovníci předali či předají získané potraviny svým členským organizacím, které je použijí pro své klienty, kterými jsou matky s dětmi v azylových domech, lidé bez přístřeší nebo obyvatelé sociálně vyloučených lokalit.

Helena Balabánová, předsedkyně Potravinové banky v Ostravě uvedla: „Jsme velmi vděčni, že nacházíme podporu pro práci Potravinové banky v Ostravě a také sdílení myšlenky, že je potřeba vnímat příležitosti k projevení solidarity v naší společnosti, právě u Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Vážíme si této příležitosti, kdy můžeme pomoci potřebným lidem v našem regionu potravinovým příspěvkem, ale také prostřednictvím této potravinové sbírky můžeme mezi veřejností šířit povědomí o naši práci a činnosti. Všem zaměstnancům Krajského úřadu a příspěvkových organizací kraje patří velké poděkování za jejich ochotu a za potraviny, které se v letošní potravinové sbírce vysbíraly. Věříme, že tato již tradiční událost bude i v dalších létech příležitostí k vzájemné spolupráci.“

Potraviny jsou získávány ze sbírek i od obchodních řetězců

Hlavním posláním Potravinové banky v Ostravě je pomáhat s odstraňováním chudoby a hladu, předcházet plýtvání s potravinami a pomáhat lidem v nouzi, ale také podporovat solidaritu ve společnosti. Potravinová banka v Ostravě získává zdarma potraviny prostřednictvím sbírek, ale také od výrobců či obchodních řetězců.

„Letošní nashromážděné množství potravin je opravdu skvělým výsledkem,“ sdělil ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza, který zároveň poděkoval všem dárcům za jejich štědrost. Zdůraznil však, že pro tuto tradiční akci není rozhodující množství vybraných kilogramů, ale projevení zájmu o potřeby druhých. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na . 

 
 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace