Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Fanoušci, pomoc, hejtři na nás útočí. Richard Krajčo sice tvrdí, ´nás nezkrotíte´, ale smutní nad nenávistnými útoky. Zacpali mu pusu Babišovou koblihou a píší o agitce pro každého, kdo zaplatí

06.09.2016
Fanoušci, pomoc, hejtři na nás útočí. Richard Krajčo sice tvrdí, ´nás nezkrotíte´, ale smutní nad nenávistnými útoky. Zacpali mu pusu Babišovou koblihou a píší o agitce pro každého, kdo zaplatí

Autor: Facebook

Popisek: Richard Krajčo

O slavném muzikantovi a herci Richardu Krajčovi se už zase hovoří, nebo spíše - zase jednou vyvolal kontroverze. Tentokrát je za tím kampaň pivovaru Ostravar s heslem „Nás nezkrotíte!“, jejíž součástí je právě frontman kapely Kryštof; spot ostatně natočila jeho žena Karin Babinská. Kritici ale Krajčovi vyčítají, že s jeho „nezkrotností“ to nemusí být tak horké a připomínají jeho vztahy s Andrejem Babišem, píše Echo24. Sám Krajčo napsal na svůj Facebook: Tak po třech letech spolu jsme se rozhodli s Ostravarem i pro billboardy opět. Líbí se mi víc než tehdy. Prosím o sdílení fans, hejtři už to sdílejí od rána.

A pokračuje: Krajčo na Facebook v pondělí vyvěsil propagační plakát, kde pózuje vedle orosené sklenice s ostravským pivem. Koláž je doplněna textem: „Nás, kteří nezpíváme, jak jiní pískají, nikdy nezkrotíte.“ Což vyvolalo dost nenávistnou kampaň, mnozí mají Krajčovi za zlé jeho vztahy s ministrem financí a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Babišův Agrofert totiž figuruje jako partner takzvaného Kryštof Kempu, což je jednodenní akce, během níž se může veřejnost setkat se svými oblíbenými hudebníky z kapely Kryštof. Stejně tak Agrofert v minulosti sponzoroval skupině Kryštof turné.

Oba muži si také rádi vykazují podporu na sociálních sítích. „Projekt Kryštof Kemp je superúspěšný, všechny koncerty vyprodané, některé za pár minut. Skvělá zábava pro celou rodinu. Gratuluju Richardovi, i když úspěch se u nás často neodpouští, bohužel. Jsem přesvědčen, že příští rok vyprodá fotbalový stadion,“ napsal koncem července na Facebooku Babiš k fotce, na níž pózuje s Krajčem před mobilními toaletami Kryštof Kempu.

Krajčo už zažil jeden velký spor s kolegou z branže. „Jazyk Kryštof Kempů a jejich blízké okolí se mi nelíbí, nepřijde mi to upřímné a fér,“ pustil se před dvěma lety v rozhovoru pro LN v návaznosti na Babišovu provázanost s Krajčem kolega z branže Tomáš Klus.

Frontman na ovládání?

Na vztahy obou mužů ostatně odkazují i koláže, které se po odstartování kampaně Ostravaru objevily. Například grafik Tomáš Břínek, který vystupuje jako TMBK, zveřejnil koláž s Krajčem na ovládání. Na síti se posléze objevila i parodie na propagační plakát, na němž má Krajčo v puse koblihu, přičemž koblihy se staly takřka synonymem k Babišovi a jeho hnutí ANO.

Richard Krajčo se ke své spolupráci s Agrofertem, který je hlavním sponzorem jeho koncertní šňůry, již vyjádřil v minulosti. V rozhovoru pro časopis Týden uvedl, že jej nezajímaly politické plány hnutí ANO, ale pouze za kolik a jaké jídlo dodá Agrofert jeho Kryštof kempům. A problém nevidí ani dnes. „Je pro nás jako partner ideální, lepší servis, co se týká občerstvení, bychom nenašli. Navíc při uzavírání smlouvy se už předem jednalo o dlouhodobější spolupráci,“ řekl Krajčo. 

Nezajímá nás ANO, ale klobásy

„Samozřejmě nejednáme přímo s ním, na to tam jsou jiní lidé. Řešili jsme s nimi čistě praktické věci: podobně jako Ostravar nám dodával pivo, od Agrofertu jsme měli jídlo. Nás nezajímalo, jaké plány má ANO, ale jaké nám dodají klobásy, burgery, těstoviny a za jakou cenu,“ sdělil Krajčo Týdnu s tím, že právě výsledná nízká cena je pro jeho festivaly důležitá.

„Myslím, že jde o zástupný problém. A nejen proto, že zdaleka nejsme sami, koho Agrofert podporuje. My jsme spolupráci zahájili dávno předtím, než Andrej Babiš vstoupil do politiky. A tehdy to nikomu nevadilo, naopak nám všichni plácali po ramenou, jak se nám podařilo získat dobrého sponzora a jakou máme díky tomu skvělou produkci. A nyní se titíž lidé do toho opírají,“ dodal Krajčo.

„Ukázali jsme, že to jde i bez ochranky, bez toho, že vám někdo u vstupu vyhazuje jídlo a pití, že můžete prodávat pivo za 25 korun, že můžete vyjít vstříc fanouškům. Že to v prvé řadě děláte pro ně,“ prohlásil ke svým Kryštof kempům Krajčo. „A spousta festivalů v Čechách nám ukázala, jak to nedělat. Měli jsme velké zóny pro rodiče s dětmi, mikrovlnky, aby se dalo ohřát jídlo pro děti, kojenecké vody za pár kaček.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace