Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Folklór bez hranic právě startuje v Ostravě. Na festivalu s mezinárodní účastí se letos představí i hosté z Indonésie, Sicílie, Slovenska a Polska

15.08.2016
Folklór bez hranic právě startuje v Ostravě. Na festivalu s mezinárodní účastí se letos představí i hosté z Indonésie, Sicílie, Slovenska a Polska

Autor: ostrava.cz

Popisek: Ostravské ulice ovládnou po celý týden folklórní soubory

Třetí srpnový týden, ve dnech 15. až 19. srpna, pořádá spolek Folklór bez hranic Ostrava společně se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklórních souborů s mezinárodní účastí Folklór bez hranic Ostrava 2016. Záštitu nad celým festivalem převzal primátor města Ostravy Tomáš Macura.

Vedle folklórních souborů z Ostravy (Fogáš, Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Krasničanek, Ševčík) se festivalu zúčastní soubor Žerotín ze Strážnice, romská taneční skupina Cikne Čhave z Nového Jičína a zahraniční soubory z Indonésie, Sicílie, Slovenska a Polska. Folklór bez hranic Ostrava 2016 letos propojí své festivalové koncerty v centru města s Olympijským parkem na Masarykově náměstí a Černé louce.

Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 15. srpna ve 14 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 15:30 hodin přehlídkou zahraničních folklórních souborů a souboru Žerotín v prostorách Fora Nová Karolina a od 16:30 v rámci Olympijského parku na Masarykově náměstí v centru města. V případě deště se koncert na Masarykově náměstí neuskuteční. Dvouhodinový slavnostní zahajovací koncert začne v 19 hodin na velkém pódiu Olympijského parku na Černé louce. S hostitelským souborem Hlubina vystoupí soubor Žerotín ze Strážnice a zahraniční hosté festivalu.

Folklór bez hranic

Druhý festivalový den, úterý 16. srpna v 10:30 hodin, vystoupí folklórní soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory Korýtko v Ostravě-Zábřehu a Sluníčko v Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat festivalovým koncertem od 16:30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Hrabůvce.

Ve středu 17. srpna se festival přesune na Mariánské náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, kde soubory předvedou své umění opět od 16:30 hodin. V 19 hodin se představí soubory z Lodži a ze Strážnice na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.

Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 18. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba. V 10:30 hodin vystoupí soubory v domově pro seniory Slunečnice v Opavské ulici, ale zároveň také v domově pro seniory Kamenec ve Slezské Ostravě. V 16 hodin vyjde z Alšova náměstí v Ostravě-Porubě pestrobarevný festivalový průvod ke kruhovému objezdu na Hlavní třídě a festivalový koncert začne na pódiu u kruhového objezdu tradičně od 16:30 hodin.

Folklór bez hranic

V závěrečném pátém festivalovém dni, v pátek 19. srpna, se Folklór bez hranic Ostrava 2016 vrací do centra města. Krojovaný průvod (v případě deště se neuskuteční) se v 15:30 vydá s krátkými tanečními zastávkami z Husova sadu do centra. Účinkující i diváci budou moci dojít se soubory na Slezskoostravský hrad, kde od 17 hodin vystoupí dětské folklórní kolektivy a v 18 hodin vyvrcholí festival závěrečným koncertem. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.

Ve foyer Nové radnice je v průběhu měsíce srpna již tradičně instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku. Spolupořadateli tohoto letního svátku folklóru jsou Lidová konzervatoř a Múzická škola v Ostravě, Folklórní sdružení ČR, Komorní scéna Aréna, Středisko volného času Korunka v Ostravě-Mariánských Horách a DTO CZ v Ostravě-Mariánských Horách.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace