Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Folklór bez hranic právě startuje v Ostravě. Na festivalu s mezinárodní účastí se letos představí i hosté z Indonésie, Sicílie, Slovenska a Polska

15.08.2016
Folklór bez hranic právě startuje v Ostravě. Na festivalu s mezinárodní účastí se letos představí i hosté z Indonésie, Sicílie, Slovenska a Polska

Autor: ostrava.cz

Popisek: Ostravské ulice ovládnou po celý týden folklórní soubory

Třetí srpnový týden, ve dnech 15. až 19. srpna, pořádá spolek Folklór bez hranic Ostrava společně se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklórních souborů s mezinárodní účastí Folklór bez hranic Ostrava 2016. Záštitu nad celým festivalem převzal primátor města Ostravy Tomáš Macura.

Vedle folklórních souborů z Ostravy (Fogáš, Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Krasničanek, Ševčík) se festivalu zúčastní soubor Žerotín ze Strážnice, romská taneční skupina Cikne Čhave z Nového Jičína a zahraniční soubory z Indonésie, Sicílie, Slovenska a Polska. Folklór bez hranic Ostrava 2016 letos propojí své festivalové koncerty v centru města s Olympijským parkem na Masarykově náměstí a Černé louce.

Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 15. srpna ve 14 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 15:30 hodin přehlídkou zahraničních folklórních souborů a souboru Žerotín v prostorách Fora Nová Karolina a od 16:30 v rámci Olympijského parku na Masarykově náměstí v centru města. V případě deště se koncert na Masarykově náměstí neuskuteční. Dvouhodinový slavnostní zahajovací koncert začne v 19 hodin na velkém pódiu Olympijského parku na Černé louce. S hostitelským souborem Hlubina vystoupí soubor Žerotín ze Strážnice a zahraniční hosté festivalu.

Folklór bez hranic

Druhý festivalový den, úterý 16. srpna v 10:30 hodin, vystoupí folklórní soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory Korýtko v Ostravě-Zábřehu a Sluníčko v Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat festivalovým koncertem od 16:30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Hrabůvce.

Ve středu 17. srpna se festival přesune na Mariánské náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, kde soubory předvedou své umění opět od 16:30 hodin. V 19 hodin se představí soubory z Lodži a ze Strážnice na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.

Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 18. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba. V 10:30 hodin vystoupí soubory v domově pro seniory Slunečnice v Opavské ulici, ale zároveň také v domově pro seniory Kamenec ve Slezské Ostravě. V 16 hodin vyjde z Alšova náměstí v Ostravě-Porubě pestrobarevný festivalový průvod ke kruhovému objezdu na Hlavní třídě a festivalový koncert začne na pódiu u kruhového objezdu tradičně od 16:30 hodin.

Folklór bez hranic

V závěrečném pátém festivalovém dni, v pátek 19. srpna, se Folklór bez hranic Ostrava 2016 vrací do centra města. Krojovaný průvod (v případě deště se neuskuteční) se v 15:30 vydá s krátkými tanečními zastávkami z Husova sadu do centra. Účinkující i diváci budou moci dojít se soubory na Slezskoostravský hrad, kde od 17 hodin vystoupí dětské folklórní kolektivy a v 18 hodin vyvrcholí festival závěrečným koncertem. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.

Ve foyer Nové radnice je v průběhu měsíce srpna již tradičně instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku. Spolupořadateli tohoto letního svátku folklóru jsou Lidová konzervatoř a Múzická škola v Ostravě, Folklórní sdružení ČR, Komorní scéna Aréna, Středisko volného času Korunka v Ostravě-Mariánských Horách a DTO CZ v Ostravě-Mariánských Horách.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace