Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Folklór bez hranic právě startuje v Ostravě. Na festivalu s mezinárodní účastí se letos představí i hosté z Indonésie, Sicílie, Slovenska a Polska

15.08.2016
Folklór bez hranic právě startuje v Ostravě. Na festivalu s mezinárodní účastí se letos představí i hosté z Indonésie, Sicílie, Slovenska a Polska

Foto: ostrava.cz

Popisek: Ostravské ulice ovládnou po celý týden folklórní soubory

Třetí srpnový týden, ve dnech 15. až 19. srpna, pořádá spolek Folklór bez hranic Ostrava společně se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklórních souborů s mezinárodní účastí Folklór bez hranic Ostrava 2016. Záštitu nad celým festivalem převzal primátor města Ostravy Tomáš Macura.

Vedle folklórních souborů z Ostravy (Fogáš, Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Krasničanek, Ševčík) se festivalu zúčastní soubor Žerotín ze Strážnice, romská taneční skupina Cikne Čhave z Nového Jičína a zahraniční soubory z Indonésie, Sicílie, Slovenska a Polska. Folklór bez hranic Ostrava 2016 letos propojí své festivalové koncerty v centru města s Olympijským parkem na Masarykově náměstí a Černé louce.

Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 15. srpna ve 14 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 15:30 hodin přehlídkou zahraničních folklórních souborů a souboru Žerotín v prostorách Fora Nová Karolina a od 16:30 v rámci Olympijského parku na Masarykově náměstí v centru města. V případě deště se koncert na Masarykově náměstí neuskuteční. Dvouhodinový slavnostní zahajovací koncert začne v 19 hodin na velkém pódiu Olympijského parku na Černé louce. S hostitelským souborem Hlubina vystoupí soubor Žerotín ze Strážnice a zahraniční hosté festivalu.

Folklór bez hranic

Druhý festivalový den, úterý 16. srpna v 10:30 hodin, vystoupí folklórní soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory Korýtko v Ostravě-Zábřehu a Sluníčko v Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat festivalovým koncertem od 16:30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Hrabůvce.

Ve středu 17. srpna se festival přesune na Mariánské náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, kde soubory předvedou své umění opět od 16:30 hodin. V 19 hodin se představí soubory z Lodži a ze Strážnice na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.

Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 18. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba. V 10:30 hodin vystoupí soubory v domově pro seniory Slunečnice v Opavské ulici, ale zároveň také v domově pro seniory Kamenec ve Slezské Ostravě. V 16 hodin vyjde z Alšova náměstí v Ostravě-Porubě pestrobarevný festivalový průvod ke kruhovému objezdu na Hlavní třídě a festivalový koncert začne na pódiu u kruhového objezdu tradičně od 16:30 hodin.

Folklór bez hranic

V závěrečném pátém festivalovém dni, v pátek 19. srpna, se Folklór bez hranic Ostrava 2016 vrací do centra města. Krojovaný průvod (v případě deště se neuskuteční) se v 15:30 vydá s krátkými tanečními zastávkami z Husova sadu do centra. Účinkující i diváci budou moci dojít se soubory na Slezskoostravský hrad, kde od 17 hodin vystoupí dětské folklórní kolektivy a v 18 hodin vyvrcholí festival závěrečným koncertem. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.

Ve foyer Nové radnice je v průběhu měsíce srpna již tradičně instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku. Spolupořadateli tohoto letního svátku folklóru jsou Lidová konzervatoř a Múzická škola v Ostravě, Folklórní sdružení ČR, Komorní scéna Aréna, Středisko volného času Korunka v Ostravě-Mariánských Horách a DTO CZ v Ostravě-Mariánských Horách.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL