Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Ministr Mládek se k OKD vyjadřuje nemilosrdně: Vláda nedá ani korunu akcionářům, věřitelům ani firmě. Kolik lidí bude na dlažbě?

23.02.2016
Ministr Mládek se k OKD vyjadřuje nemilosrdně: Vláda nedá ani korunu akcionářům, věřitelům ani firmě. Kolik lidí bude na dlažbě?

Autor: Lucie Bartoš

Popisek: Vládní zmocněnec Jiří Cienciela a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Do měsíce má OKD oznámit, kolik lidí propustí. Situaci známé kauzy tento týden komentoval ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Vedení společnosti NWR/OKD má do měsíce oznámit, kolik propustí lidí. Uvedl to předseda představenstva NWR Gareth Penny na setkání s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a ministryní práce a sociálních věcí  Michaelou Marksovou. O schůzku s nimi požádalo vedení NWR/OKD, aby ministry vlády ČR informovalo o připravovaném restrukturalizačním plánu.

Pomůžeme lidem, ale ne firmě

Vláda již dříve prohlásila, že je připravena podílet se na řešení sociální situace v regionu, která nastane propouštěním v jediné těžařské společnosti v Česku, zabývající se dobýváním černého uhlí, jehož ceny na světových trzích zaznamenaly obrovský propad. Ministr Mládek připomněl, že vládní opatření ve prospěch propuštěných horníků v žádném případě nelze interpretovat jako ochotu poskytnout veřejnou podporu OKD. „Vláda několikrát řekla, že nedá ani korunu akcionářům ani věřitelům ani firmě, a na tomto stanovisku se nic nezměnilo,“ zdůraznil ministr Mládek.

Psali jsme:

Bývalá Miss Michaela Maláčová se dočkala nepříjemné otázky: Jaké to je slyšet od prezidenta, že váš manžel je gauner? Ale odpověděla...

Já nic, já muzikant. Pro Bakalovy nájemníky prý stát udělal, co mohl, tvrdí premiér Sobotka. Jak to tenkrát opravdu bylo?

Žralok, hyena... Ku..a, rovnou označil Bakalu naštvaný horník. Kteří politici mu šli na ruku? Co se skrývá za story megaúspěšného „podnikatele“?

Připraví se včas?

Před třemi týdny prohlásil generální ředitel OKD Dale Ekmark, že během několika let by měla OKD opustit zhruba polovina pracovníků. Později však své stanovisko vzal zpět. Z hlediska MPO i MPSV je přitom mimořádně důležité znát přesný harmonogram dalšího postupu restrukturalizace, aby se na ni oba resorty a jejich organizace mohly včas připravit.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace