Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jste z Ostravy a je vám více než 65 let? Pak jeden dáreček dostanete ještě na Nový rok - cestování zdarma

25.12.2015
Jste z Ostravy a je vám více než 65 let? Pak jeden dáreček dostanete ještě na Nový rok - cestování zdarma

Autor: DPP

Popisek: autobus

Lidé nad 65 let budou moci ostravskou MHD využívat bezplatně. Záměr města umožnit bezplatnou přepravu MHD širší skupině seniorů posvětila valná hromada Koordinátora ODIS, která schválila nový Tarif ODIS, platný od 1. ledna 2016.

Výhoda o pět let dříve

V něm se rozšiřuje kategorie cestujících s nárokem na bezplatnou přepravu v tarifní oblasti MĚSTO (tarifní zóny 1, 2, 3 a 4) o cestující starší 65 let. Dosud byla tato hranice od 70 let.

Novinkou pro cestující, kteří se narodili po 1. lednu 1946, je však také podmínka vlastnit elektronickou kartu ODISka s profilem pro občana nad 65 let a nahraným 365denním nulovým kuponem. Pro cestující narozené před 1. lednem 1946 se nic nemění – zůstává pro ně zachována možnost bezplatné přepravy na základě platného osobního dokladu.

Na kartu se čeká tři týdny

O elektronickou kartu ODISka mohou občané požádat ve všech prodejnách jízdních dokladů DPO nebo od 1. ledna 2016 na Zákaznickém portálu ODISky. Kartu obdrží při běžné žádosti do 21 dnů za cenu 130 korun. V prodejnách jízdních dokladů DPO je možné požádat také o expresní vyřízení ODISky do tří pracovních dnů za cenu do 31. prosince 230 korun, od 1. ledna 2016 za 300 korun.

Lidé, kteří splňují věkový limit a kartu ODISka už vlastní, mohou od 22. prosince 2015 požádat ve všech prodejnách jízdních dokladů Dopravního podniku Ostrava o změnu profilu a o bezplatné nahrání 365denního nulového kuponu. K vyřízení potřebují platný osobní doklad (občanský průkaz nebo cestovní pas) a ODISku.

Nevyužitá částka se vrací za poplatek

Pokud jim po 1. lednu 2016 zbývá nevyužitá část stávajícího dlouhodobého kuponu, mohou také požádat za poplatek 100 korun na Specializovaném pracovišti ODISky v Poděbradově ulici o vrácení poměrné částky za nevyužitý kupon.

Podrobnější informace naleznete v Tarifu pro přepravu cestujících Dopravního podniku Ostrava, platném od 1. ledna 2016, nebo na webu Dopravního podniku Ostrava www.dpo.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

 
 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace